Campionatul Mondial Bila 9 2014

Stiti daca se transmite live ceva ? Posteaza aici pentru ca si ceilalti useri sa beneficieze de asta. Daca vrei sa afli despre transmisii de asemenea poti intreba aici.

Campionatul Mondial Bila 9 2014

Postby AlexandruM » Mon Jun 16, 2014 12:21 pm

Astazi debuteaza Campionatul Mondial de Bila 9 2014. Campionatul se va desfasoara in Qatar, in perioada 16-27 iunie. Se va juca primul la 9 pana la faza de 1/32, primul la 11 de la faza 1/32 pana in finala, finala va fi primul la 13. La spargere se aplica regula celor 3 bile trecute de linia de cap.

Incepand cu 16 iunie si pana la data de 19 iunie se vor tine calificarile pentru cele 12 locuri ramase disponibile, jucatorii calificati se vor alatura celorlalti 116 biliardisti deja inregistrati. In calificari participa 128 de sportivi http://www.qbsf.qa/en/stage_one

Romania va fi reprezentata de Babken Melkonyan, calificat deja pe tabloul principal. Succes Babken!!!
Lista completa a celor 128 participanti poate fi urmarita aici http://www.qbsf.qa/en/stage_two

Daca anul trecut organizatorii au cam dat-o in bara cu mediatizarea campionatului, anul acesta se pare ca au invatat lectia, astfel live stream-ul va fi asigurat in colaborare cu Kozoom.
Meciurile pot fi urmarite pe aceasta pagina http://live.qbsf.qa/en/qbsf Este necesara doar inregistrarea gratuita. 14 mese disponibile, calitatea transmisiunii este exceptionala.

Mai multe detalii despre organizarea campionatului pot fi gasite la urmatoarea adresa http://www.qbsf.qa/en/w9bc-2014 .

PS Cateva pronosticuri: campionatul va fi castigat de un asiatic. Shane Van Boening nu va trece de faza 1/16, Darren Appleton va ajunge in sferturi, Efren Reyes va ajunge in 1/16, Konstantin Stepanov va ajunge in 1/8, Babken Melkonyan va castiga 2 meciuri, Scorul finalei va fi 13-8

Voi ce pronosticuri aveti?
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Campionatul Mondial Bila 9 2014

Postby madfox » Mon Jun 16, 2014 6:49 pm

Eu as zice ca Darren va ajunge in semifinale cel putin, la fel si Shane. Sper ca Babken sa ajunga in piramida simpla :) Un european va castiga campionatul
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial Bila 9 2014

Postby DragosLucian » Wed Jun 18, 2014 12:12 pm

Sa-mi dau si eu cu parerea.
Orcollo, Ko Pin-Yi sau Shane castiga.
2 filipinezi in semifinale
Babken vine cu bani :)) adica in piramida simpla de 64
User avatar
DragosLucian
Jucator
 
Posts: 85
Joined: Thu Dec 13, 2012 2:13 am

Re: Campionatul Mondial Bila 9 2014

Postby amabilu » Sat Jun 21, 2014 2:52 pm

Acum o ora s a terminat meciul lui Babken.Am fost ceva romani urmarind masa nr 13,am recunoscut si cativa de aici de pe forum dupa nick uri:alexandru,felician,telecaster.A inceput bine babkenianul,foarte concentrat si meticulos insa s a rupt filmul la un moment dat,ceva greseli si ceva noroc din partea adversarului.
Oricum felicitari pentru participare si ne bucuram ca avem ocazia sa urmarim direct meciurile campionatului mondial.

In alta ordine de idei revin la parera mea ca acest sport are un destin mai mult decat ingrat,as spune chiar mizerabil.Premiul intai de doar 40000 dolari,mediatizare proasta si asa mai departe.
Nu stiu cine organizeaza,daca este o federatie internationala de pool sau ce organizatie insa e clar ca acesti oameni sunt ori niste imbecili ori niste hoti ori si una si alta.In comparatie cu snooker ul ,pool ul se afla la mare distanta din toate punctele de vedere,organizare,premii,mediatizare si nu mi se pare deloc corect.Sa ne inchipuim cum ar arata toate vedetele din pool jucand la teatrul Crucible cu meciuri pe Eurosport1 si 2 si premii de sute de mii de euro.
Probabil ca federatia americana de pool a distrus sportul asta,ar trebui sa apara o federatie paralela cu alta mentalitate decat cea a lui Minnesota Fats si care sa aduca sportul asta pe locul pe care il merita.
Aceasta prima zi de campionat mondial este un exemplu jenant de faliment.Pacat de acest sport atat de frumos si spectaculos.

Reyes la masa1 de la orele 16.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am


Return to In direct

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests