EuroTour

Orice concurs international sau roman despre care merita discutat
Forum rules
Cei care doresc sa discute exclusiv despre acest concurs o pot face aici

EuroTour

Postby Cristi » Mon Feb 15, 2010 1:37 pm

S-a incheiat inca o etapa din Eurotour - Dynamic French Open... http://www.eurotouronline.eu/archive_ev ... nr=2010010 Castigator: nimeni altul decat acelasi Niels Feijen...Tony Drago a avut si el o evolutie f buna...Am vazut si cativa romani pe acolo pe lista...
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Eurotour

Postby madfox » Wed Dec 01, 2010 9:22 pm

Babken continua cursa de calificare la Mondiale ! maine incepe etapa din Spania. A prins primul tur liber asa ca va intra de la ora 17.30 ora noastra. Singurul roman este Ciprian Gabriel Gandac, care va juca de la 13.00 ora noastra.

Bafta baieti !
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Eurotour

Postby madfox » Thu Dec 02, 2010 7:28 pm

Gandac l-a invins pe campionul mondial Stephan Cohen !
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: EuroTour

Postby madfox » Thu Dec 02, 2010 10:31 pm

Babken conduce 5-1. Hai ca se poate !
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: EuroTour

Postby arnydm » Fri Oct 02, 2015 6:04 pm

Din ciclul una albă, două și mai albe, ambii performeri de la WCP, recte Babben și Ladany, și-au respectat blazonul și au picat testul Eurotour-ului... două meciuri pierdute și au părăsit competiția din turul I al calificărilor. Cred că mai toată lumea se aștepta la un rezultat bun pe acolo... n-a fost să fie și nu dau eu cu piatra ci doar semnalez încă o dată un fapt pe care nu reușim să-l depășim... continuitatea. Sunt de acord că sunt jucători foarte buni, în stare să bată orice jucător dar sunt și inconstanți... sigur, nu sunt roboți deși uneori pentru noi pământenii chiar așa par... parcă supranumele lui Ioan este Robocop, dacă nu mă înșel... cu toate acestea nu pare a depăși condiția de outsider pe tabloul principal al Eurotour-ului. Sincer mi-aș dori din tot sufletul să fiu contrazis de jucătorii actuali, sunt acolo, se luptă și uneori reușesc să ne uimească. Le ținem pumnii, ne bucurăm de rezultatele lor, le apreciem performanțele dar ne și întristăm când ne lovesc cu astfel de eșecuri... probabil trăim prea intens fenomenul și ne dorim să-i țină balamalele cât mai mult... suntem latini și suferim alături de ei. Departe de mine gândul de critică, umorul sau hazul de necaz este altceva... fruntea sus băieți și faceți-ne fericiți!
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm


Return to CONCURSURI OPEN

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron