Transilvania Pool Tour

Orice concurs international sau roman despre care merita discutat
Forum rules
Cei care doresc sa discute exclusiv despre acest concurs o pot face aici

Transilvania Pool Tour

Postby amabilu » Tue May 24, 2016 11:52 am

Un turneu de care habar nu aveam...iata cat de multe stim despre biliardul romanesc.Cateva fraze despre asta am vazut pe blogul lui madfox:
https://bilebile.blogspot.com/2016/05/c ... 6056756426

Anyway,felicitari castigatorului ultimei etape,inteleg ca este colegul nostru de forum "pucer"(sper ca nu gresesc si fac vreo gafa).Il rog ne dea cateva detalii despre ce s a intamplat acolo si despre meciurile lui castigate daca are placere.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Transilvania Pool Tour

Postby arnydm » Tue May 24, 2016 9:05 pm

Nu faci nici o gafă... el este. Și pe lângă faptul că este un super-jucător este și un tip foarte sociabil, român de-al nostru cum s-ar spune! :D :D :D Are în palmares singurul titlu care contează în lumea biliardului autohton, respectiv trofeul Muscoi ceea ce îl face fratele nostru cu mult mai bun la biliard! :D :D :D Data viitoare coane, data viitoare!
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Transilvania Pool Tour

Postby amabilu » Wed May 25, 2016 3:10 pm

Un concurs puternic pe care l a castigat tinand cont ca ceilalti semifinalisti au fost Kercso,fost campion national,Gandacul si Daniel Gale,un jucator care mie imi place mult ca stil de joc.

Speram deci sa aflam mai multe despre biliardul din ardeal de la colegul nostru de forum sau de la alti colegi care cunosc fenomenul.E pacat ca suntem asa deconectati de evenimente care se intampla la cativa pasi de noi.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Transilvania Pool Tour

Postby pucer » Tue May 31, 2016 10:14 am

Coane :) :)))
de 2.5 ori castigator la cupa Muscoi :), cu satisfactia ca am ajutat pe cavalerul rosu sa ridice cupa in sfarsit ! :)

Referitor la TPA, e un proiect despre care noi discutam de aproape 2 ani. Colegul si prietenul meu Levente Czirjak ( proprietarul Pool Club (oradea) ) a decis anul asta sa organizeze 6 etape de calificari + un master/ o finala la sfarsit.
Cateva informatii despre TPA :
- e Open, deci oricne poate participa
- Avem etape deocamdata in 4 orase diferite : Oradea , Timisoara, Cluj , Carei
- Vin jucatori din judetele, SM, BH, SJ, CJ, BN, AR, TM, MM
- La fiecare etapa sunt 4600 ron premii garantate, pt primii 8 ( 1500/900/600/400/300/300/300/300). - Primim puncte in fiecare etapa si se face un clasament general.
- Taxa de iscriere este de 100 de ron.
- medie de participare este undeva la 35-36 persoane
- La fiecare etapa ATD Biliard ofera un voucher ( cazare si taxa de inscriere) la urmatorul Best Of The East pt castigator ( in afara de Ladanyi si Surdea care sunt sponsorizati deja ), deci daca de ex Cristi Surdea castiga etapa, locul 2 primeste voucher-ul !
- Incepand cu etapa a 3a, initiat de ATD avem si un concurs pe echipe "team cup" - echipele sunt pe orase :) e fun + un pic de orgaliu ;)...speram ca in viitor sa fim ami multi si sa iasa ceva serios din asta.
- Avem 2 copii foarte talentati de 12-13 ani :)
- Avem jucatori si din strainatate ( din Ungaria 2-3 oameni, dar vor mai veni cu siguranta si altii)
- Nr calificatilor pt masters nu se stie inca, trebuie sa fie un numar corect dpdv al mediei de participare. ( va fi undeva la primii 16-20 de jucatori din clasamentul general, cred)
- Data etapelor nu e fixata ca sa nu patim cum am patit cu CN bila 8. Incercam sa organizam asa incat sa nu incurcam pe altii.
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: Transilvania Pool Tour

Postby madfox » Wed Jun 01, 2016 12:57 am

Am spus mereu ca inițiativa privata poate creste acest sport, cel puțin la noi în tara. Nu avem ce aștepta de la federație deci bravo băieți. Sper sa se mai facă un tur adevărat și în zona noastră atunci va fi bine.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Transilvania Pool Tour

Postby pucer » Thu Jun 02, 2016 4:11 pm

Asa e coane. Insa nu trebuie uitat ca aceste initiative private de obicei sunt un minus financiar ( ca mare, foarte mare sau mica nu conteaza) si asa zilele lor sunt numarate. Ar trebui ca dupa primul an totul sa iasa la zero si atunci avem sansa sa continuam ani intregi . Pt asta in primul rand trebuie sa vina jucatori, constant 45-50. La noi deocamdata variaza intre 29 si 45 in aceste 3 etape, abia dupa asta putem sa ne gandim la sponsori (care nu stau la coada deocamdata :)) )

Speram in continuare ;)

Apoi la voi in Buc. a fost acel BKO care strangea 80-100 de jucatori, parerea mea ca acel format a fost un succes si trebuia continuat, dar poate asta voi stiti mai bine ca totusi ati fost acolo. Eu am incercat o data,a fost frumos.
Inca 1-2 circuit din asta in zone diferite si cine stie...
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: Transilvania Pool Tour

Postby pucer » Tue Aug 23, 2016 10:41 am

24-25 septembrie, etapa IV TPA, Cluj-Napoca - Club Piovra !
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am


Return to CONCURSURI OPEN

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests