Seminar Darren Appleton

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Seminar Darren Appleton

Postby amabilu » Sun Jul 06, 2014 10:39 pm

Care sunt rezultatele in urma trainingului cu Darren Appleton?Toti au avut aceleasi impresii pozitive?Beneficii concrete ,schimbari esentiale?
Last edited by amabilu on Mon Jul 07, 2014 11:20 am, edited 1 time in total.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Seminar Darren Apleton

Postby felician » Mon Jul 07, 2014 6:20 am

Da, ii invitam pe participantii la seminar sa ne impartaseasca impresii aici.
felician
Jucator
 
Posts: 53
Joined: Sat Feb 04, 2012 8:03 am

Re: Seminar Darren Appleton

Postby AlexandruM » Mon Jul 07, 2014 10:15 pm

Bag mana in foc ca impresiile tuturor participantilor au fost 100% pozitive. Pe toti i-a fermecat nu doar maiestria lui Darren, ci si personalitatea sa, este un om prietenos, deschis si foarte comunicativ, un bun observator si un profesor capabil.
Schimbarile esentiale ar trebui sa urmeze in cel mai scurt timp, in functie de dedicatia si interesul fiecaruia. Personal pot afirma ca intalnirea cu Darren m-a facut sa gasesc piesa lipsa din puzzle-ul jocului meu, sub indrumarea lui, am corectat cateva chestii si am obtinut o noua lovitura si o noua abordare a jocului. Acum trebuie sa-mi fac timp pentru a consolida cele invatate si a le perfectiona.
Dincolo de trainingul facut de Darren as vrea sa mentionez si sprijinul acordat de alti participanti. A fost o atmosfera prieteneasca, in care glumele, impresiile si sfaturile au circulat liber, ne-am ajutat reciproc si am invatat unii de la altii.
A fost o experienta de neuitat si cred ca orice jucator cu dorinta de descoperire a jocului ar trebui sa treaca prin ceva similar.

PS Daca tot veni vorba de performante concrete, duminica am ocupat locul 4 la un concurs local de Bila 8, acum 2 saptamani la un concurs similar cu aceeasi participanti, nu am reusit sa ies din grupe. Asadar evolutia este mai mult decat prezenta.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron