Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Wed Jan 27, 2016 4:19 pm

Ok,ai castigat!Recunosc in mod sportiv si ti adresez felicitarile mele.Ca sa parafrazez un politician, ai tai au furat,pardon fumat, mai putin decat ai nostri.Nu stiu cat de curat va fi aerul si cat de prioritara era legea asta pentru romania(cel putin in comparatie cu o lege buna a achizitiilor publice de exemplu),dar asta e,de la maiorescu incoace am aflat (pe pielea noastra) ca traim in tara formelor fara fond.Ne deranjeaza ca altii ne afuma in loc sa ne deranjeze ca altii ne fura,dar ce mai conteaza.

Si acum?Putem spera ca vom discuta doar (scuze,voiam sa spun decat) despre biliard sau daca doresti aprofundarea subiectului ca vei continua discutia pe un topic dedicat?Acolo poti face si un jurnal zilnic cu "AMR 45,44,43,42..... zile pana la promulgare"

Sunt si altele de discutat pe topicul asta,spre exemplu imposibilitatea spectatorilor de a asista la concursul international din februarie,clubul fiind inchis pentru ei cu doua zile inainte.

Multumesc pentru intelegere!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby andreisergiu » Wed Jan 27, 2016 5:42 pm

Mi se pare absolut normal sa fie interzis accesul spectatorilor (confortul jucatorilor inainte de toate), insa la finala as permite accesul, dar amenaja clubul special pt asa ceva (eventual demontarea a cateva mese si instalarea unor gradene). Ar fi pacat sa nu asistam la un asemenea eveniment, chiar si cu bilet de acces.
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sun Jan 31, 2016 2:18 pm

Chiar daca ti se pare tie asta nu inseamna ca e si normal.Imi pasa la fel de mult daca nu mai mult de confortul spectatorilor de vreme ce sunt spectator ca altfel ma numeam masochist sau tembel daca imi pasa de altii mai mult decat de mine.Era destul sa le blocheze culoarele de biliard si sa ramana spatiul de snooker pentru spectatori.E in primul rand o lipsa de respect pentru publicul romanesc,de fapt mai bine zis si nepasare si nesimtire si prostie laolalta.Adica te lauzi ca organizezi cel mai mare si mai tare turneu vreodata si conditionezi accesul cu bilet de intrare de 100 de euro participarea la concurs?
Macar daca anuntul era facut in alta forma gen"ne pare atat de rau,dar din cauza conditiile insuficiente bla bla bla"macar aratau putin obraz ,chiar daca ipocrit dar asa e o dovada de nesimtire specifica fenomenului biliardistic romanesc.Uite de aia nu mi place mie lumea din biliard si numar din 20 in 20 oameni cu care am chef sa stau de vorba.

Oarecum in aceeasi nota vad ca s au mai schimbat si regulile pe care le laudam cu entuziasm si naivitate acum vreo doua luni.Abonamentul s a restrans pentru intervalul 10-19 in zilele lucratoare.Nu se spune nimic de nelimitatul de 3 mil,probabil retras si el.In consecinta ofertele care ar trebui sa ofere facilitati pasionatilor sunt destinate in principal acelor pierde-vara care nu muncesc si pot veni in intervalul asta orar.

Am crezut ca in acest caz ideea sanatoasa de profit poate coexista cu beneficiul clientului intr un parteneriat in care fiecare are de castigat.M am inselat,a fost o simpla strategie de marketing si odata obiectivul atins strategia s a schimbat.

Ce sa mai comentez,asa sport printre sporturi,asa oameni printre oameni.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby andreisergiu » Sun Jan 31, 2016 8:27 pm

N-ar primi in veci autorizatie hala respectiva pt 192 jucatori + staff + spectatori. Ventilatie 0, zgomot, forfota in public, putine cai de acces.

Daca se voia ceva mare si frumos, trebuiau mutate mesele intr-o sala polivalenta unde accesul spectatorilor era asigurat. Dar costurile ar fi sarit in sus rau de tot :) Si cum nu vine Ronnie => nu vin nici spectatori, deci 0 profit, daca nu cumva pe minus.
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sun Jan 31, 2016 10:08 pm

Aici ai si tu dreptate,chestiunea ISU e serioasa si foarte actuala.Nu cred insa ca acesta e motivul ci banuiala mea e aceea ca daca se permitea accesul publicului ar fi fost blocate pentru cateva zile antrenamentele marilor campioni internationali de snooker romani care se antreneaza acolo.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby adysann » Tue Feb 02, 2016 11:40 am

Una peste alta...chiar in aceste momente se schimba postavul la mesele 1-8 ..n-ai zice ca se apropie concursul :))
Playing cue: Predator Ikon2 + Z2
Break: Kruger (pastila LePro)
Case: Sterling Wave 3/4
adysann
Pionier
 
Posts: 27
Joined: Mon Jun 23, 2014 3:29 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby madfox » Wed Feb 03, 2016 11:56 pm

Da asta cu tăierea asta de beneficii . Tocmai când am gratis dar în timpul săptămânii pana im șapte e greu sa ajung :x
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sat Feb 27, 2016 5:43 pm

Cine judeca managementul acolo e pe postav lent cu gandirea.

Acu s a schimbat schimbarea iar.Puteau sa se gandeasca de la inceput la eliberatul mesei in eventualitatea ca se umple clubul ,era firesc.In plus, "nu da cioara din mana pe vrabia dupe gard".Desi nu e tocmai cea mai politicoasa masura fata de client da asa e la biliardul cu steif de TAC,fiecare banut conteaza.

Gata si cu streamul,se pare ca au cerut salariu piticii agatati de pereti care filmau.Acum nici masa 8 nu mai e.

PS
Vad ca junimea studioasa din Regie a devenit principalul furnizor de clientela.
Norocul Ancuta&OMN ca aia de la TEXAS sunt prea tontalai.Ca daca ar face si ei 4-4,5 lei ora de bile,ar umple aia clubul si nu ar mai trece in veci studentii garla inspre TAC.Auzi la Texas, tarife ca la IDM unde mai nou de vreo juma de an platesti si 6 lei intrarea cu automobilul in campus.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby madfox » Mon Mar 14, 2016 11:14 pm

Asta cu abonamentele a fost funny. Mai intai au facut pentru studenti, apoi au taiat seara si in weekend, acum va rugam sa ne scuzati, vi le dam inapoi :)))
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby Viking » Sun Mar 27, 2016 11:23 am

Da ce s-a întâmplat cu dragostea pt. biliard în București, ca de fiecare dată când am trecut prin idm păreau să fie clienti cu bani? Adică era expoziție de tacuri și huse. În fine, 75% dintre ei jucau sub orice critică. Șmekereste, cum zic eu. Fără preshot routine, cât mai tare și fugă de pe lovitură. Și apoi hai sa vedem dacă a rămas alba la vreo altă bilă. Dar cu recuzita erau la zi și nu se incurcau cu ieftinici.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

PreviousNext

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron