Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sun May 17, 2015 10:13 am

Informatia care s a vehiculat insistent ieri la BKO este aceea ca TAC a fost cumparat in proportie de 51 la suta de Leo Dobre.Asta e o treaba buna si teoretic schimbarile ar trebui sa fie spectaculoase.Eu personal sunt tare curios de managementul care va urma.

Eu ii doresc succes!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby andreisergiu » Mon May 18, 2015 1:18 pm

As avea eu cateva sugestii:

1. Sa interzica fumatul in tot clubul, indiferent de perioada zilei. E foarte obositoare atmosfera intr-o incinta imbibata de fum de tigara, te oboseste enorm + mirosul ingrozitor. Nu mai spun de fumalaul care se face la concursuri cand 40 de oameni fumeaza simultan. Acum ca s-a facut frumos afara, ce motiv mai ai sa fumezi in club?!?!
Am uitat sa mentionez si de sanatatea angajatilor sa jucatorilor.
2. Mesele sa fie aspirate/periate zilnic. Am avut nenumarate kick-uri pe diferite mese. O data am cerut o perie de la snooker pentru ca masa era varza.
3. Mesele sa fie inspectate dupa fiecare utilizare de catre jucatori. Astfel se evita postavul rupt/patat accidental.
4. Niste tacuri mai de doamne-ajuta ... pentru cei ce vin doar ca sa se relaxeze in timpul liber.
5. Sa exista macar o masa cu stream HD non-stop (la cerere, contracost, sa poti cere inregistrarea) pentru a iti analiza jocul.
6. (Strict pt Bko) Sa posteze live rezultatele. O platforma gen livescore ar fi si mai interesanta.

Cum vi se par?
Last edited by andreisergiu on Mon May 18, 2015 2:07 pm, edited 2 times in total.
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby AlexandruM » Mon May 18, 2015 1:53 pm

La capitolul fumat te sustin in totalitate. La moment am un set de haine pe care le folosesc doar pentru jocul in cluburile de biliard, intrucat sunt imbibate bine de fum.

Referitor la curatarea meselor si inspectarea lor, mi se pare o chestie logica pentru orice patron interesat sa-si intretina echipamentul si sa-si protejeze investitia.

La capitolul live stream din cate am inteles, in curand va exista o camera performanta, imaginea promitand a fi ca cea de la IDM. Ideea cu inregistrarea chiar si contra cost mi se pare una reusita.

Referitor la BKO nu am inteles de ce cu asa o organizatie si implicare serioasa nu au aceasta chestie elementara, un livescor si un istoric al tuturor rezultatelor deja inregistrate.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sun Oct 18, 2015 2:37 pm

Da,iata in sfarsit si schimbarea spectaculoasa pe care o asteptam odata cu venirea lui Dobre la TAC,acum cateva postari!

Ok, deci dupa lupte seculare care au durat aproape un an juma,s a rezolvat problema principala la TAC biliard.Pe scurt,dupa ce se implementase mai demult pachetul de 20 ore la un milion iata ca s a dat drumul la o chestie desteapta si foarte profitabila reciproc pentru club si jucatori:3 milioane nelimitat pe luna.

Recunosc din inima ca este o oferta exceptionala.Pentru cine are timp si chef ,oricat de sarman ai fi,macar o data la doua luni gasesti 300 lei sa te antrenezi intensiv dupa pofta inimioarei.

Probabil e meritul lui Dobre ca i a cumparat un abac lui Ancuta sa i arate ca DOAR 300 lei pe masa lunar sunt indeajuns sa scoata banii mesei intr un an,calcul pe care l am facut si eu aici mai demult.La Dynamic Germania mesele sunt 1600 euro,TAC oricum le au luat sub o mie la comanda lor de 25 mese biliard si 6 snooker,plus finantare din fonduri europene asa ca doar avaritia stupida i a tinut atat timp cu preturi mari.Nu puteai sa faci afacere cu preturi mari in vagauna la fosta fabrica Semanatoarea cu IDM ul smecher la un pas.Ei au intrat acum exact unde le era locul,pe nisa lor,biliard pentru pasionati iar daca intra clienti si pentru divertisment, bogdaproste,sa fie profit,pardon,primit!

Ii felicit ca le a venit mintea lui romanu cea de pe urma si le doresc sincer succes acum ca exista parteneriat corect si echitabil intre patron si client, nu tentativa de imbogatire rapida ca pana acum.

Pacat ca e doar pentru bucuresteni,poate invata si tolomacii de patroni din provincie ceva.Cu 300 nelimitat pe luna doar cu un client si ar scoate in 5-6 luni banii pe una din mesele lor nenorocite.

Hai Romania!

PS Mai lasati cu fumatul ca nu faceti cancer in clubul de biliard.Cereti patronului ventilatie corecta,poate si altii vor sa se simta bine.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby mristea » Sun Oct 18, 2015 8:10 pm

Amabilu - unde ai vazut mesele Dynamic 3 la 1600 euro? Ca vreau si eu 2 :-)
pe site-ul Dynamic costa 3550 euro un Dynamic 3...sigur se mai poate negocia ceva, dar sunt curios unde ai gasit cu 1600 euro...
mristea
Jucator
 
Posts: 55
Joined: Sat Dec 19, 2009 5:30 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby arnydm » Sun Oct 18, 2015 9:19 pm

Păi spune singur... la Dynamic Germania. O fi intrat pe un ghost-site hack-uit, cu prețuri de 1600 Euro... :D :D :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sun Oct 18, 2015 10:31 pm

Ia uitati va ,dragii mei ieduti,e oferta sau nu?

https://www.dynamic-billard.com/#&panel1-6

Acu o luna sau doua era 1670 euro,pe la inceputul anului 1450 euro,mi se pare ca as mai fi vazut o inca o data de a lungul anului ,tot la pret sub 2000 dar nu mai retin exact ca nu i am dat importanta.

arnydm mai bine nu intra pe site ca daca e hack uit sa nu iei vreu virus de guturai :D
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby mristea » Sun Oct 18, 2015 11:10 pm

Pai vad ca oferta e 2650 euro, corect?

Chiar sunt interesat - ziceai ca ai vazut mesele Dynamic 3 noi la 1600 euro, pe site-ul lor?? Asta chiar e super oferta...
mristea
Jucator
 
Posts: 55
Joined: Sat Dec 19, 2009 5:30 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Mon Oct 19, 2015 12:05 am

Sper sincer sa nu fi fost beat cum zice arnydm dar tin minte ca de vreo doua ori m a frapat oferta de mese dynamic 3,si ultima oara chiar acum cateva luni,eu sper sa fi retinut exact o suma sub 2000 de euro ca altfel nu mi atragea atentia,oricum la 2450 euro a fost de mai multe ori in oferta.

Parca au avut o sarbatoare Dynamic ,au aniversat nu stiu cati ani de la infiintare,e posibil sa fi fost asta explicatia si sa fi dat cateva mese la un pret foarte bun.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby andreisergiu » Tue Oct 20, 2015 11:26 am

amabilu wrote:PS Mai lasati cu fumatul ca nu faceti cancer in clubul de biliard.Cereti patronului ventilatie corecta,poate si altii vor sa se simta bine.


=))))))))) altii vor sa se simta bine? Adica sa imputa hainele/plamanii altora? Ti-e lene sa iesi sa tragi din tigara 5 minute afara? Cum sa-ti aduci copilul sa ii arati tainele biliardului daca in jurul lui sunt 20 de oameni care trag in piept pana nu mai pot? Dupa 3 ore la TAC (pe cand mergeam) trebuia sa bag hainele 2 ture la spalat ca sa iasa mirosul ala infect, imi mirosea si pielea si respiratia 2 zile.

http://www.sfatulmedicului.ro/Fumatul-s ... atate_1191
http://www.realitatea.net/fumatul-pasiv ... 63821.html
http://www.antena3.ro/externe/studiu-mi ... 13495.html
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

PreviousNext

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron