Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby madfox » Tue Mar 29, 2016 5:52 am

Pai asa e acuma :) Nu e nimic rau in a avea un tac / trusa scumpa dar trebuie sa inveti si biliard. Parerea mea. Vad cate unii de nu stiu sa faca 3 trasee pe masa cum dau ochii peste cap de parca sunt blestemati ca nu le iese bila pe care oricum nu o gandisera :lol: :lol: :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sun Nov 05, 2017 10:32 am

Stie cineva ce s a intamplat cu clubul?Nu am mai fost de luni de zile si acum vad ca e mort deja de vreo doua luni.Am ramas perplex,mergea brici.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Postby AlexandruM » Mon Nov 06, 2017 11:01 am

De mers mergea brici, dar se pare ca nu prea aducea bani. Prea multa lume juca gratis plus ca mai uitau sa faca si consumatie.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Postby amabilu » Mon Nov 06, 2017 12:49 pm

Pe fb ul TAC un tip scrie: "am trecut pe acolo si in geam era ceva gen sentinta, executare judecatoreasca...cred ca e ceva legat de datorii".Ma gandeam ca cineva are detalii despre chestiune,lumea biliarului e mica,se mai discuta.

Cam tampitica situatie!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Postby AlexandruM » Mon Nov 06, 2017 3:25 pm

Au acumulat datorii la intretinere, probabil si vreo amenda doua de pe la autoritatile in sanatate, ISU si au cedat.

Cu parere de rau pe cat de vertiginos a aparut fenomenul BKO&TAC pe atat de rapid s-a si dus. De ce imi era frica la inceputul ala prea frumos, de aia nu am scapat.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Postby amabilu » Mon Nov 06, 2017 6:03 pm

Ei ,nu, clubul mergea mult prea bine ,nu avea cum sa nu fie pe profit.Nici chiria nu cred sa le o fi crescut SEMA Parc,cred ca s au ingrijit de asta de la inceput.In plus,nu ar fi existat tacerea asta,cum lui Leo ii place sa se alinte, nu ar fi ratat ocazia.Cred ,mai degraba,ca e vorba de afacerile lui.

Legat de fenomenul BKO,nu as fi asa dezamagit,a ramas totusi ceva in urma.A ramas cel mai bun club din tara,au ramas doua concurs saptamanale organizat in conditii excelente,ceea ce nu e chiar putin,in Bucuresti exista viata biliardistica.

Deci nu stie nimeni ce se intampla si daca mai e vreo sansa sa se redeschida clubul?
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Postby amabilu » Thu Nov 09, 2017 10:43 am

Sa inteleg ca niciun brav biliardisto-forumist bucurestean nu cunoaste nimic despre detonarea templului bilelor numit TAC?Hmm...Mie imi miroase a teapa in stil romanesc si sunt curios daca e doar opera maioului negru sau este implicat si papionul(pentru cei nefamiliarizati cu metaforele biliardului dambovitean e vorba de OMN si Il comentatore nationale di snukero).

Inca mai sper ca nu e vreo manareala ieftina in care clubul a cazut victima deoarece ar fi de doi lei caracterul aceluia care se lauda cu pasiunea vietii lui si apoi se balega peste ce a realizat.

Felicitari baietilor responsabili de reusita,le multumim ca exista!

PS
Inteleg ca Mario a plecat in tarile calde,asta imi da de inteles ca stia el ce stia si ca sandramaua s a inchis definitiv.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Postby madfox » Sun Nov 12, 2017 1:48 pm

Eu nu stiu nimic sigur, niciodata nu am fost un apropiat al patronilor. Se pare ca oricum nu se mai deschide cel putin nu cu actuala alcatuire ... Motivele sunt clare cred legate de datorii ... bani ... Acum fiind facut pe fonduri europene nu stiu care va fi statutul lor juridic. Dar asta ramane in seama celor de acolo. E pacat ca s-a inchis si raman cu regretul ca s-a facut tam tam mult, s-a investit in club dar pe partea sportiva nu s-a construit nimic.

Mario e in Elvetia din cate stiu nu e cald :)))) dar a fost un semn ca nu e bine la TAC
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Postby xnotsocip » Thu Nov 30, 2017 9:53 pm

Ca sa recapitulam.

In sambata in care s-a inchis clubul eram la concurs acolo, la Pro. A venit un administrator din Sema, insotit de doi politisti, ei venind sa intrerupa curentul pe motiv ca Sema reziliase contractul Tacului pe motiv de datorii de utilitati/samd.

Leo sustinea atunci ca nu fusese notificat deloc cu privire la aceasta reziliere a contractului. Bottom line, a cerut sa ii lase curentul pana luni, ca sa nu i se strice marfa si urma sa rezolve si problema contractuala si a datoriilor, care or fi fost.

Pentru ca aceste aspecte puteau dura ceva vreme, cei care aveau tacuri acolo au tot fost anuntati pe FB sa vina sa si le ridice la anumite date si ore.

Spre finalul lui septembrie, s-a anuntat ca la 1 octombrie se va relua activitatea, chiar si fetele de la bar stiind acelasi lucru.

Din pacate, din postarile TAC am aflat ca in ciuda demersurilor TAC, piedici inca au existat, motiv pentru care situatia este cea actuala.

Cu Leo nu am mai reusit sa vorbesc, in schimb pe surse se aude ca TAC are contract inca 2 ani acolo si TAC se va judeca pentru acest lucru cu SEMA. Care SEMA ar fi orpit si garantia depusa de TAC la semnarea contractului, undeva la 15.000 de euro.

On the other hand, SEMA ar dori ca pe acel loc sa ridice cladiri de birouri, deci e lesne de inteles ca si-ar asuma o pozitie de forta si chiar despagubiri catre TAC, daca ar fi cazul, pentru a ridica un imobil care i-ar aduce de 15-20 de ori mai multe venituri.

Ceea ce este cert, este ca SEMA s-a folosit de aceste posibile restante ca sa aduca situatia in punctul asta. Mai departe...

Luati cele de mai sus ca e o compilatie de informatii. Nu am vazut acte, nu am discutat direct nici cu SEMA nici cu reprezentanti TAC.

Mi-ar placea sa vad din nou clubul deschis acolo sau in alta parte a bucurestiului.
xnotsocip
Pionier
 
Posts: 6
Joined: Thu Sep 25, 2014 4:32 pm

Re: Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Postby amabilu » Fri Dec 01, 2017 7:26 pm

Multumiri pentru informatii,cand nu exista ceva cert incep speculatiile si ,spre rusinea mea, am planat si eu in teoria conspiratiei.Am exagerat cu acuzele la adresa patronilor desi acestea sunt intemeiata intr o masura.Ar fi trebuit sa si indeplineasca obligatiile contractuale.

Eram convins ca nu este nicio problema cu SEMA deoarece cel care se ocupa de fb postase ceva de genul multumiri SEMA Parc,acum imi dau seama ca era ironie.

Deci nu au belit clubul cu rea-vointa ci din neglijenta.Sa speram ca vor reusi sa l redeschida.Era preferabil totusi sa comunice mai mult cu clientii ,asa era frumos.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Previous

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests