Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby madfox » Sun Oct 19, 2014 12:12 pm

La 500 lei mergea si cu consumatia gratis hi hi hi
Asta imi aduce aminte de calculele altcuiva ce vroia un concurs cu mari premii : 100 de jucatori x 100 E avem 10.000 E premii
Cred ca oferta este adresata celor care stau zilnic in biliard. la 100 de ore devine chiar viabil. Ar fi interesant de stiut daca te poti combina la acest pachet sau merge doar daca detinatorul este prezent la masa
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby arnydm » Sun Oct 19, 2014 1:12 pm

Yap... asta cu calculele hârtiei nu cumva tot la malul mării își are rădăcinile? Evident că 500 lei nelimitat este superofertă dar cine are timpul nelimitat de nimic să stea numai la biliard? Este ceva de genul minutele în rețea... bine măcar că nu ești obligat la un contract pe 2 ani de zile, nu?!? :lol: :lol: :lol: Am mai spus că nu sunt expert în calcule economice dar oare chiar nu poate oferi nici un club ceva de genul: card fidelitate, joci cât vrei la tarif de 5-8 lei/oră indiferent de intervalul orar? Cât de negativ s-ar resimți în veniturile unui club de biliard un astfel de tarif? Ar duce la faliment? Întreb și eu... poate cineva mai priceput mi-ar explica de ce nu se poate.
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby telecaster » Sun Oct 19, 2014 1:26 pm

Am si eu o intrebare sa ma lamureasca cineva
Daca un abonament la sala costa in jur de 90 lei (Arad )
La bazin 120 lei de ce un abonament la biliard trebuie sa coste mai mult poi nu tot Sport este

Cineva zicea ca genul asta de oameni vor sa scoata bani in prima luna dc se poate :)))
User avatar
telecaster
Pionier
 
Posts: 48
Joined: Thu Aug 09, 2012 9:16 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sun Oct 19, 2014 3:59 pm

Pai asta ziceam si eu,arnydm:Fa dom le un pachet ,acolo,sa rupi gura la toti macar acum, la inceput.Care e cel mai avantajos la ora asta?Pachetul Sereno cu 5 lei ora.Eu ,TACbiliard, Il fac 4 lei sau ,ma rog ,o oferta foarte buna,incerc sa aduc lume in club si peste 6 luni daca am clubul plin ,umblu la pret.Si atunci daca maraie biliardistul:

-"Bre`,da ieri era mai ieftin!"
Ancuta raspunde:
-"Pai la ce conditii iti ofer nu ti e rusine sa te plangi?Nu cumva in banii astia vrei sa vin impreuna cu Bontea sa ti comentam si meciul cand joci cu gagica?Ia nu fi nesimtit!"

Si atunci biliardistul intelege si el situatia ca e roman si rabda,s a obisnuit aici si va ramane.
Pe cand asa,cu clubul gol,daca esti un pic mai slabutz ca mine ,ti e si frica sa intri in intunecimea aia ca nu vezi paianjenul cand vine si te rapeste.

telecaster,intrebarea ta retorica este foarte interesanta.Poate ca intr adevar e un cerc vicios,nu vine lumea ca s preturi mari,sunt preturi mari ca nu vine lumea si daca dai pe pret mic nu faci profit.
Ma rog,in romania e problema de mentalitate in sfera serviciilor,la noi si mancatul in oras e mai scump in comparatie cu alte tari.

Va salut pe toti!(mai vorbesc cand imi iau tac,macar de imprumut :lol: )
Pana atunci nu va lasati asupriti.Luati tacurile si la lupta pentru ca "Patria biliardului este norodul jucatorilor nu tagma jefuitorilor de patroni de cluburi!" :lol:
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby AlexandruM » Sun Oct 19, 2014 9:49 pm

Faza cu comentariile lui Ancuta si Bontea m-a facut sa rad copios, Bravo dle. James Troll.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby xnotsocip » Tue Oct 21, 2014 11:46 am

uite inca 2 centi :D

as face o oferta de genul:

abonament de 25 de ore, 100 lei, oricand.
obligatia de a le consuma in 20 de zile de la achizitionare. ramai cu 3 ore in a 21-a zi, le pierzi.
primii 30 de insi care isi fac abonamente au garantat acelasi pret per abonament pentru urmatorul an, incepand de la data achizitionarii primului pachet.
cei care isi cumpara doua abonamente, 200 de lei pentru 50 de ore, bonus de 5 ore, aceeasi obligatie cumulata, sa fie jucate in decurs de 40 de zile.
cei care consuma 2 abonamente in mai putin de 30 de zile, primesc 5 ore gratis.

apoi as face un card de membru de genul:

50 lei achizitionarea
valabilitate 1 an
asigura reducere la orice joc (deci si snooker) de 30% fata de tariful normal, oricand
card transmisibil (cine prezinta cardul este considerat titular)
sistem de bonus pe card, astfel:
- 30 ore jucate intr-o luna, primele 3 ore gratis in urmatoarea luna
- 50 ore jucate intr-o luna, primele 5 ore gratis in urmatoarea luna
- peste 70 ore jucate intr-o luna, 7 ore gratis in urmatoarea luna
- orele gratuite nu se considera ore jucate si nu se acumuleaza la urmatorul bonus

altfel, mai au varianta site-urilor de reduceri, pentru a incuraja si jucatorii care vin la distractie, oferindu-le vouchere.
xnotsocip
Pionier
 
Posts: 6
Joined: Thu Sep 25, 2014 4:32 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby arnydm » Tue Oct 21, 2014 2:56 pm

Sau așa... cum bine spune userul xnotsocip! ;) Maestre... nu vrei să publici matale mesajul acesta în mediul online, presa scrisă, pe TV, etc, poate așa mai aud ( citesc ) și managerii cluburilor de biliard... cine știe, poate le vine vreo idee nouă și constructivă! :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sun Jan 25, 2015 12:06 am

Se pare ca maestrul xnotsocip nu a publicat niciunde mesajul cu ai lui doi centi(foarte bun dealtfel,uite cine are minte de manager) sau patronii de cluburi nu l au citit.Revin cu un mic update ca dupa 3 luni am mai vizitat si eu clubul de doua ori.Fata de ce stiam,in cele doua vizite ale mele a crescut ocuparea cu o masa sau doua.Miercuri la pranz, 4 ,la un moment dat 5 mese de biliard ocupate incluzandu ma pe mine,astazi sambata intre orele 12 si 14 30 cam la fel,camd am plecat mai erau 2 sau 3.

Mai nou au facut niste modificari fata de oferta aia initiala caraghioasa ,acum au si ei pachetul de 20 ore la 100 lei valabil in orice interval orar insa nici asa nu e coada.De card de membru inca nu am auzit.

Eu nu i inteleg pe copilasii astia.Nu vor,nu pot sau ce alte motive au sa nu dea drumul la putina inteligenta manageriala.Ca o paranteza, acum cateva luni era o oferta pe dynamic.com la mesele dynamic 3 de 2400 de euro e clar ca ei le au luat in jur de 2000 daca nu mai putin.Daca ar umple clubul si ar scoate investitia intr un an.

Capitalismul romanesc nu iese din paradigma de cartel.Aproximativ aceleasi preturi,orice ar fi.Eu nu stiu de ce au mai luat atatea mese de biliard daca i intereseaza doar snookerul.

Cine a fost seara sa spuna daca e mai multa miscare .

In fine,sa fie sanatosi,dar cand o sa inteleaga ca datorita conditiilor de amplasament/concurenta o oferta tentanta este in propriul lor interes nu doar al clientilor?Sa se grabeasca ca altfel intra si ei in comunitatea "let s insolventing".
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sun Feb 15, 2015 2:45 pm

MasterTAC Reloaded!

Ultimul update in povestea cu Master TAC,cu asta gata,end of fuckin story!

Ca in filmele americane,dupa suspans(in inima patronilor),totul se termina cu happy-end.Sper ca termenul nu e ambiguu tinand cont ca si scenele din filmele de categorie XXX au o situatie de final care este descrisa cu exact aceeasi formula.Dar mai bine ma opresc aici deoarece ,pe de o parte nu e trecut de 12 noaptea iar pe de alta e posibil sa urmareasca forumul si jucatori cu pool care nu au implinit inca varsta majoratului. :)

Ca sa nu o mai dau in balarii,clubul s a dezmortit bine.Situatia in care puteai stinge lumina la plecare in calitate de unic client pare ca a apus.Am vazut momente cand mai era doar o masa sau doua libere pe culoarul mic,spre exemplu,si asta nu o data.

Banuiesc ca stare de fapt se datoreaza in cea mai mare masura angajarii lui Mr Red pe post de Master of Ceremony adica manager.Asta trebuia sa faca de la inceput patronii, sa aseze in charge pe cineva care cunoaste fenomenul ,are conexiuni si stie ce are de facut.Rezultatul s a vazut repejor,tarife,echipa.Nu ar strica totusi un card anual de membru.
Desi speram la reduceri si mai mari pentru clienti ,pana una-alta politica preturilor e cea mai buna pentru amatorul de pool din Bucuresti.Hallelujah,MC Red!

In curand clubul va beneficia si de o atractie,acolo se va antrena campionul national Ladanyi deoarece urmeaza sa se mute in bucuresti.Doritorii il pot provoca de acum si pe el la meciuri pe bani.Eu insumi o voi face ,o sa i dau handicap 4 la primul din 6 daca va accepta sa joace cu mainile legate la spate,5 handicap legat la ochi dar sa nu triseze sa se uite pe langa fular. :)

Voi incheia foiletonul meu legat de acest club in aceeasi nota in care l am inceput,adica de carcoteala:e un fapt onorabil,as spune chiar nobil sau aristocratic ca se folosesc husele pentru protejarea meselor insa mesele sunt deseori incarcate bine de impuritati.De aceea ar trebui apelat la o metoda probabil considerata invechita dar care in timp si a aratat eficienta:aspiratorul si peria.Nu fiti superstitiosi,aspiratorul si peria nu aduc ghinion in club,nu va fie frica sa le folositi,nu va va invinovati nimeni pentru asta,intelegem ca e pentru o cauza buna.

Cu asta am incheiat,succes clubului,si multumiri reformelor economice care prin demolarea industriei romanesti au facut posibila existenta lui. :) Cum hale goale au ramas destule asteptam aparitia si altor cluburi de biliard.

Pace!

PS
Clubul e o locatie foarte potrivita in asteptarea marelui cutremur,e greu de crezut ca ar fi probleme in hala aia.Numai ca tampitii au oprit OTV ul si acum cine ne va anunta cand va avea loc? :lol:
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby arnydm » Sun Feb 15, 2015 8:54 pm

MC Red? Hallelujah! Cine nu are icoană încă-n casă acu' e momentu'! Tovarășe Red carele ești la Tac, Facă-se voia ta, Adu tarife mici, Precum la alții și chiar mai mici. Și dacă se poate un pic de pomană, mila Tovarășului... să fie primită! :D :D :D

Lăsând gluma la o parte și cu scuzele de rigoare pentru pângărirea unor texte ce pentru unii chiar reprezintă ceva... probabil că Red este unul din puținii care au harul de a forma un grup. Este omul potrivit măcar pentru pasiunea pe care o pune, este omul care merită respect pentru dăruirea și sacrificiile pe care le face... dacă această colaborare i-ar fi benefică atunci îi doresc să-l apuce pensia la Tac! Toate cele bune prieten drag, la prima descălecare prin capitală promit să te vizitez în vizuina-n care te-ai ascuns! ;) :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

PreviousNext

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron