Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby arnydm » Sat Oct 24, 2015 8:58 am

Maestre vulpoi... îți strici tastatura degeaba. Punct. Înțelegi tu sigur de ce...

Later edit

@Viking

Ești criminal uneori... :D :D :D :D Și bănui eu că este default, nu? :D :D :D :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Sat Oct 24, 2015 2:42 pm

Viking,nu cleveti pe la colturi ca nu e frumos!

Cu fumatul...Astea sunt problemele patronilor,nu ale noastre ale clientilor chiar daca scriem noi naratiuni pe tema asta.Clubul de biliard e gandit ca o crasma cu mese de biliard,sa aduca profit,locul unde joci,bei ,(mai)mananci si fumezi.Aici patronul dicteaza regulile in acord cu intentia de a face profit.Restul e compunere pentru scoala "Cum vad eu fumatul in clubul de biliard!".Il convingeti pe patron ca interzicerea fumatului e mai profitabila,ati castigat!Cum insa realitatea e alta,nici o sansa pana la interzicerea fumatului in locurile publice.

On topic, pentru nimeni nu e o chestie interesanta oferta de 300 lei nelimitat pe luna , mai ales dupa toate discutiile ce au avut loc aici de un an jumate incoace?Stam si huidum ca nu se face nimic si cand in sfarsit se face ceva nu aplauda nimeni.Bravos!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby andreisergiu » Tue Nov 10, 2015 11:07 pm

andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby arnydm » Tue Nov 10, 2015 11:49 pm

amabilu wrote:On topic, pentru nimeni nu e o chestie interesanta oferta de 300 lei nelimitat pe luna , mai ales dupa toate discutiile ce au avut loc aici de un an jumate incoace?Stam si huidum ca nu se face nimic si cand in sfarsit se face ceva nu aplauda nimeni.Bravos!


Băi... 300 lei nelimitat este egal cu 1/4 din salariul meu. Nu mi se pare prea tare oferta... parol! Dacă ar fi fost ceva de genul 1/10 mai discutam... cu ce mă încălzește că este "doar" 300 în condițiile date? Sau... că tot râdea amicul nostru... mă las de fumat și fac bani pentru biliard. Sau mă las de biliard. Mai bine așa... ;) :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby madfox » Wed Nov 11, 2015 12:52 pm

Au bagat acum 100 lei 20 de ore. O schimbare buna este ca au vopsit stalpii in alb si s-a mai luminat clbubul
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby andreisergiu » Tue Dec 15, 2015 3:33 pm

S-a votat si aprobat legea anti-fumat!!!

Ce va faceti de acum???!!!
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby AlexandruM » Tue Dec 15, 2015 4:08 pm

Ne ducem la biliard si ne intoarcem cu aceleasi haine, care nu mai miros a fum si ... culmea, le mai putem imbraca inca o data :)
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby Val » Tue Dec 15, 2015 4:13 pm

Andrei, tu ai de facut vreo demostratie cuiva sau doar vrei sa te auzi vorbind (ma rog, sa te citesti scriind)?

Uite, eu nu sunt fumator si as avea destule de spus despre fumatul in spatii publice (inchise sau deschise). Cu toate astea, cred ca argumentele prezentate anterior de cei care ti-au raspuns sunt deopotriva pertinente si elocvente. Daca nu le-ai inteles, cere explicatii. La cum ii stiu pe cei carora li te adresezi aici, iti vor raspunde cu placere si fara ranchiuna.

Cred ca toata lumea are obligatia de a respecta legile in vigoare la momentul respectiv. Asa ca, foarte probabil, cei care fumau in locurile permise pana acum, vor fuma in continuare in locurile permise de acum incolo. Cei care nu vor dori sa iasa afara sa fumeze vor rabda, iar cei care nu vor respecta restrictiile vor plati.

Ti se pare suficient de clar? Daca nu, intreaba si ti se va raspunde.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby arnydm » Wed Dec 16, 2015 7:52 am

Este o vorbă pe la noi... dar degeaba o să o spun pentru că oricum ai să o înțelegi greșit. Eu unul ți-am răspuns de la cealaltă perorație... pur și simplu nu am să fumez în locurile interzise de lege atunci când ea va intra în vigoare. Pentru simplul motiv că fumatul nu este scos în afara legii ci doar restricționat. Pentru că eu pot înțelege argumentele celor ce au inițiat și aprobat legea și voi respecta puterea ei. Mai ai vreo problemă cu fumatul sau fumătorii?
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Wed Dec 16, 2015 2:25 pm

Putin imi pasa daca se fumeaza sau nu in locuri publice,daca vreau sa fumez gasesc unde si cum.Sper sa nu se ajunga la tembelismul american de a nu fi lasat sa fumezi nici macar in propria locuinta.
Topicul este despre clubul TAC biliard.Dar daca vreti discutii despre fumat putem continua sa vorbim aplicat si la obiect despre asta.

Deci...

Probleme conexe nevrozelor legate de fumat:Prima ar fi drama existentiala avand drept motto interogatia "Ce caut eu in viata mea?"

A doua ar fi eventualitatea ca in urma promulgarii legii antifumat sa se adopte si legea tiglelor acoperisurilor,atentie cei care nu le au pe toate!

Mai sunt probleme legate de ecologie.Cum afecteaza fumul tigarii si aerul expirat de fumatori stratul de ozon?Poate fumatorii ar trebui sa recicleze fumul de tigara.Am inteles ca militantii antifumat au descoperit o metoda de reciclare:fumul de tigara se colecteaza in niste mici baloane colorate in roz care urmeaza a fi purificate de ei prin puterea gandului,adica meditatie si concentrare.

Sa concluzionez capitolul asta ,aprobarea legii este un fapt pozitiv.Putina lume stie ca decizia parlamentarilor a fost luata sub presiunea militantilor antifumat care au protestat facand un lant uman in jurul casei people ului si tinadu se cu totii de ...

On topic:

Chiar voiam sa mai scriu doua fraze despre ce mai e prin TAC.Problemele legate de lipsa clientilor sunt remediate de mult timp.Calitatea materialului plus managementul,in primul rand reducerile de pret acordate jucatorilor si studentilor ,au adus clienti.S ar putea sa apara curand jucatori buni si din randul acestora din urma.Am vazut cativa cu o dexteritate foarte buna la buzunare chiar daca momentan sunt lipsiti de tehnica.

Deci uite ca nu era nici o mare filosofie sa faci clubul sa functioneze.Felicitari lui Dobre pentru implicare,el a facut clubul accesibil.Merita felicitari si Ancuta pentru ca l a creat dar cand ma gandesc la primele oferte aberante de la aparitie ma apuca rasul.Bine ca e ok acum.Poate invata si provincia sa ofere niste conditii decente jucatorilor.

Hai spor la fumat!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

PreviousNext

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron