Cumparare tacuri din USA

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Cumparare tacuri din USA

Postby amabilu » Tue Sep 09, 2014 10:23 pm

Daca tot esti dispus dai pe tac cat pe o masina second hand cum spuneai intr un post anterior,vorbeste direct cu nea Pechauer si vezi ce si cum.Fa o incercare pentru ca este foarte amabil,spune i tot ce vrei ,poate faci o afacere si mai buna direct cu el.Seyberts nu sunt cei mai plini de solicitudine cu clientii cand e vorba de ceva mai multe detalii,au fost si experiente nereusite cu ei tocmai din cauza asta ,a intelegerii gresite din termenii unor oferte.

Oricum,tacul Pechauer e o alegere extra.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Cumparare tacuri din USA

Postby arnydm » Wed Sep 10, 2014 8:29 am

Cu neînțelegerile de la Seyberts am avut și eu un episod, când mi-am luat tacul. Aveau listat pe site un McDermott Red Dubliner cu shaft I1 standard ( așa scria pe site ) la prețul unuia cu shaft normal, fac comanda și apoi trimit un mail pentru a fi sigur că am înțeles corect. Mi-au spus că e o greșeală din partea lor și dacă vreau îmi pot da și un shaft I1 la un preț de 150$ ( tentant preț ) dar cum nu mai aveam cei 150$ am schimbat tacul din Dubliner în Sword și cam asta a fost… a doua zi au rectificat pe site. Și eu spun că o discuție cu nenea Pecheauer acela ar fi mai productivă dar nu garantez… ;)
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Cumparare tacuri din USA

Postby AlexandruM » Wed Sep 10, 2014 5:46 pm

Viking, nu stiu daca ai vazut, dar are Marian Postolache (RED) la vanzare un tac J. Pechauer cu butt model P22 de 20 oz ce se vinde impreuna cu 2 shafturi, unul de la Pechauer din seria Crown Jewel cu pastila Moori Soft 13mm, celalalt fiind arhicunoscutul Z2 de la Predator cu pastila Wizard mediu 11.75mm. Jointurile metalice au filetul model Pecahuer. Este wrapless. Un tac de toata frumusetea, similar la design cu Predator Tora, dar eu zic ca e mult mai frumos. Sincer sa fiu daca as avea banii as lua acest tac. Pretul este 700$, il poti proba in Romania, il poti verifica la milimetru, nu cred ca gasesti o oferta mai buna la Pechauer, daca tot esti decis sa-ti iei tac de la el.

PS Nou acest tac este 900 Euro, intr-un magazin din Spania.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Cumparare tacuri din USA

Postby amabilu » Wed Sep 10, 2014 6:55 pm

Ala care a fost in decembrie anul trecut pe forum la vanzare inseamna.Pretul pe siteurile americane e 810 dolari.

O fi tradat Viking si a trecut de partea scumpeturilor dar nici chiar asa. :D Plus ca atunci cand dai atatia bani pe tac ii dai in mare parte pentru design si acel P22 nu e genul care sa placa tuturor.

Viking, nu te lasa amagit de ispite,ramai la bravul si credinciosul Artemis! :D
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Cumparare tacuri din USA

Postby Viking » Wed Sep 10, 2014 7:04 pm

Asta e clar :)

@alexandru - mersi de info. Nu ma duc asa departe mai ales ca nici unul dintre shafturi nu ma atrage (ori iau LD de la Pechauer ori OB1+).
Merg pe maxim 450 usd cu transport cu tot.
P22 e o frumusete insa nu pot sa joc fara ata. Eu mut mana destul de des, in sus si-n jos si ma ghidez dupa repere luate in functie de ata.
Anyway...e prea scump pt mine.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Previous

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests