Cea mai buna pastila

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Care este cea mai buna pastila de joc?

Kamui
8
53%
Moori III
3
20%
Everest
0
No votes
Le Pro
0
No votes
Triangle
1
7%
Elk Master
0
No votes
Sniper
1
7%
Wizard
0
No votes
Molavia
0
No votes
Altele
2
13%
 
Total votes : 15

Cea mai buna pastila

Postby madfox » Fri Feb 19, 2010 8:14 pm

Votati, dar mai ales explicati de ce va place o anumita pastila, daca e medie, daca e tare ......
La mine e simplu, Kamui bineinteles. SS si M Black mi se par cele mai bune de la ei. Consistenta, constanta, durabilitate, calitate ..... Poate primul Moori sa fi fost peste el, dar nu mai e.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Cea mai buna pastila

Postby Val » Fri Feb 19, 2010 9:27 pm

Kamui mi se pare cea mai buna din tot ce am incercat pana acum [am mai jucat cu Le Pro, Triangle, Tiger Everest si Moori III Medium]. Acum joc cu Kamui II MS.

Mi se pare cea mai buna combinatie intre tarie si elasticitate. Adera bine la bila alba, tine contactul cu alba mai mult decat Everest, dar mai putin decat Moori [cel putin cele pe care le-am avut eu pe tac].

Are un bun echilibru, care sa asigure un bun efect [aderenta la alba], dar si o buna siguranta pentru bile lungi [tarie].

Si nu ultimul rand, isi mentine forma impecabil. Nu are nevoie de retusuri dese.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Cea mai buna pastila

Postby arnydm » Sat Feb 20, 2010 6:44 am

am votat altele cu gândul la Brunswick Soft... factorul decisiv a fost prețul sau raportul preț-calitate dacă vreți...
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests