Shane manevrat in Filipine

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Shane manevrat in Filipine

Postby madfox » Thu Dec 11, 2014 10:49 am

Concursul organizat de marele manny Paquiao in Filipine s-a lasat cu ceva discutii datorita faptului ca jucatorii straini au pierdut multe jocuri pentru ca nu au anuntat 10 desi era drept in buzunar. Shane face o masa perfecta si pierde jocul, Alcano sare la arbitru desi in trecut Shane il ajutase cu cate ceva prin america si bolovanul ii ia frameul. De ce dracu iti iei 250 de arbitri ca sa inviti multi jucatorri internationali dar fara sa joci regullile oficiale de biliard ? Din ce am inteles jucatorii filipinezi nu prea sunt sanctionati cu regula asta ;)))) 10 cu pricina e pe la 1 ora si 20 de minute

Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Shane manevrat in Filipine

Postby Val » Thu Dec 11, 2014 3:43 pm

Am vazut faza si pare destul de suprarealista. Daca nu as fi stiut dinainte ce s-a intamplat, nu prea mi-as fi dat seama de problema din film. Share a cedat meciul si si-a vazut de treaba, dar faza a suscitat multe reactii. Mika a patit la fel, dar nu s-a retras din meci si mi se pare ca este singurul care a spus ca Shane nu ar fi trebuit sa cedeze meciul. Altfel, Darren Appleton si Oscar Dominquez au luat o pozitie foarte dura pe subiect.

Se pare ca Ronnie Alcano recidiveaza in materie de comportament dubios la masa. S-a mai intamplat si acum vreo 2 ani in America ceva asemenator.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Shane manevrat in Filipine

Postby dodo » Sat Dec 13, 2014 3:39 am

Da si nu... imi aduc aminte si acum cand Reyes tot uita sa anunte 9-le la Intl Challenge of Champions si a mai pierdut 1 sau 2 frame-uri din cauza asta si fix cand s-a asezat pe lovitura la 9 a urlat unu' din public sa anunte buzunarul (tot drept pe buzunar era)... Pana la urma daca astea sunt regulile turneului respectiv si au fost informati jucatorii la inceput... poate sa si atarne 10-le in buzunar ca tot ar trebui sa il anunti... Arbitrul nu avea de gand sa zica nimic daca nu sarea Alcano in sus...gest urat din partea lui, dar pana la urma e acolo sa castige nu sa isi faca prieteni...
dodo
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Tue Dec 28, 2010 2:59 pm

Re: Shane manevrat in Filipine

Postby madfox » Sun Dec 14, 2014 6:21 am

daca nu credeati ca se poate intampla mai rau, uite cum a pierdut Biado semifinala si cum se bucura maimuta de Pulpul. Pe la 1:52:30 cam asa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Shane manevrat in Filipine

Postby andreisergiu » Sun Dec 14, 2014 8:45 am

Natie de maimute, isi merita soarta de babuini :)
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests