Sistem de antrenament

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Cat de utile sunt aceste seturi de exercitii?

Foarte utile, mai vreau.
13
93%
Utile, dar nimic deosebit.
1
7%
Cui trebuie antrenament, frate? Da in bile si gata.
0
No votes
Jucam Bila 8 colt opus, nu?
0
No votes
 
Total votes : 14

Re: Sistem de antrenament

Postby Viking » Tue Jun 30, 2015 11:08 am

:D

nu pot decât să apreciez temerarii care încapataneaza sa încerce toate firmele de tacuri pt. ca așa cum învățăm ceva de la fiecare jucător, așa învățăm ceva și de la fiecare tac.
However, întotdeauna am văzut firma Poison numai ca pe o metodă a predatorului de a mai vinde shafturi.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Sistem de antrenament

Postby amabilu » Tue Jun 30, 2015 2:57 pm

Asta e clar,ca doar de aia are Poison doar un singur tip de shaft,Venom2.

M am gandit si eu un pic la ce prostie urmeaza sa fac luand un asemenea joint dar asta e...O salvare ar mai fi,sa nu fie imbinarea frumoasa asa cum nu era la cel pe care l am vizionat la magazinul de profil.Era o diferenta de aproape un mm fara exagerare,neplacut la atingere,proeminent de ziceai ca e un inel pe o teava .Ma gandesc ca o fi totusi o exceptie aruncata spre romanica la un tac de 299$ MSRP.Nici glontul nu mi a placut,pana sa se infileteze complet cam lalau si metalul negru,oxidat.In rest nicio obiectie,corect pe masura pretului.

L am comandat mai greu decat cel pe stoc,daca vine perfect il iau,daca nu,sa fie toata lumea sanatoasa!

On topic,cine ce parere mai are despre setul numarul doi?
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Sistem de antrenament

Postby madfox » Thu Jul 09, 2015 1:38 pm

In toate sporturile se exerseaza jocul si pe bucati, la fotbal, la tenis ... Daca vrei sa te imbunatatesti si sa inveti sa joci biliard nu poti fara sa exersezi si pe bucati. Ca sunt drilurile astea rusesti, ca sunt poloneze sau PAT tot trebuie sa faci ceva. Problema este de motivatie. Sunt unii foarte talentati care intr-adevar nu au nevoie de driluri dar nu e cazul nostru din pacate.

Sunt ok drilurile prezentate la inceput de Alexandru pentru incepatori.
Cel mai important inainte de a se apuca de driluri este ca sa invete ce trebuie sa faca incepand cu previzualizarea loviturii, gasirea liniei pana la ultimul balans.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Previous

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron