Best of the East

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Best of the East

Postby vash » Sun Mar 07, 2010 2:29 pm

Stie cineva rezultate, noutati, ceva interesant?
Trickshot.ro E mai mult decat biliard, e spectacol!
http://www.trickshot.ro
vash
Pionier
 
Posts: 34
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Best of the East

Postby Sheno » Sun Mar 07, 2010 6:11 pm

Polonezul Kaplan a castigat finala cu 9 - 4.
Am ajuns in Kings pe la 13.30, cu vreo 5 minute inainte sa inceapa semifinalele. Nu stiu ce s-a intamplat mai devreme, cert este ca toti semifinalistii au fost polonezi.

In semifinala Kaplan a mers ceas, a castigat 9 - 4 sau 9 - 5, eu imi amintesc ca a ratat o singura lovitura la buzunar.

Si adversarul lui din finala a mers excelent in semifinala insa in meciul final a ratat de cateva ori in primele frame-uri, suficient pt. Kaplan sa ajunga pe la 6-1. Ce mi-a placut la el cel mai mult insa a fost atitudinea de fair-play pe care a avut-o pana la sfarsit... il vedeam cand statea pe scaun ca era cu moralul jos din cauza ratarilor lui la buzunar si a norocului lui Kaplan care atunci cand rata lovitura la buzunar nu lasa niciodata o lovitura clara de atac, si cu toate astea la sfarsitul fiecarui frame se ridica de pe scaun si venea la masa ca sa scoata bilele din buzunare pt. Kaplan.

Ca impresie din afara zonei de joc: majoritatea spectatorilor au fost cunoscatori veritabili ai jocului si au apreciat in timpul partidelor loviturile frumoase (mai ales iesirile si safe-urile). Petele de culoare au fost cativa ``dintr-aia`` care nu si-au inchis telefoanele si sunau cand ti-era lumea mai draga... si cativa bineinteles ca raspundeau si vorbeau ca pe strada, fara sa mai catadicseasca sa isi ridice dosul de pe scaun si sa se indeparteze de zona meselor. Am observat ca in timpul semifinalei Kaplan a fost deranjat o data de chestia asta, s-a ridicat de pe lovitura si s-a mai invartit pe langa masa pana si-a terminat omul nostru convorbirea la telefon.

Ca impresie de final dupa cele 3 zile de concurs: nivelul de joc al polonezilor este cu cateva trepte mai sus peste ceea ce gasesti la noi. Cu siguranta si la noi sunt cativa jucatori talentati, insa la partea mentala nici nu se apropie macar de ceea ce faceau cativa dintre polonezi - nu aveau nici un fel de reactie la ratari sau la iesirile nasoale... dadeau impresia ca sunt pregatiti pentru orice situatie si continuau sa joace de parca nu riscau nimic sau de parca atacau numai bile care stateau pe buza buzunarelor.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: Best of the East

Postby madfox » Sun Mar 07, 2010 6:49 pm

Da, si sarbii frate ....
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests