Impresii despre biliardul feminin

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Impresii despre biliardul feminin

Postby amabilu » Sun Dec 20, 2015 6:39 pm

Desi la prima vedere e o contradictie in termeni,anume "feminin" si "pool",iata ca si femeile se bucura de pool,si inca destul de mult. ;)
Biliardul feminin se dezvolta constant.Dupa ce alisson fisher a dominat autoritar sportul aproape doua decenii,jucatoarele asiatice au venit in fata.

Ce credeti despre biliardul feminin?Ce parere aveti despre calitate,nivel, bagajul tehnic si spectacolul facut de fete?Jucatoare preferate?
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Impresii despre biliardul feminin

Postby adysann » Mon Dec 21, 2015 11:48 am

Jasmin Ouschan is my favourite..Solid fundamentals!!
Playing cue: Predator Ikon2 + Z2
Break: Kruger (pastila LePro)
Case: Sterling Wave 3/4
adysann
Pionier
 
Posts: 27
Joined: Mon Jun 23, 2014 3:29 pm

Re: Impresii despre biliardul feminin

Postby madfox » Mon Dec 21, 2015 1:13 pm

Joaca bine si fetele, desi la capitolul spectacol nu prea am ramas impresionat. Jucatoarea mea preferata este Ewa lawrance, fosta mataya. Suedeza, eleganta, si ... a scris prima carte de biliard pe care am citit-o eu. Am ramas legat de ea. Din pacate s-a retras, in zilele de azi imi place foarte mult Karen Korr. Asiaticele sunt niste masini de bagat bile de la care nu prea vezi spectacol. Poate Yu Ram Cha si Rubilen Amit sa fie mai de spectacol asa.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Impresii despre biliardul feminin

Postby AlexandruM » Tue Dec 22, 2015 9:10 am

In afara de aspectul fizic si, dupa caz, simpatii, jucatoarele de biliard au un joc plictisitor, deseori lipsit de agresivitate, jocuri lungi, neinteresante.
Femeile care joaca agresiv, au un comportament mai masculin si atunci, de ce sa privesti femei masculinizate, cand poti cheltui timpul privind maestrii barbati consacrati?

Aici ma refer doar la privirea meciurilor cu femei. Jocul cu ele este alta treaba.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Impresii despre biliardul feminin

Postby arnydm » Tue Dec 22, 2015 10:16 am

Cum se mai întind ele pe masă... :roll: :D :D :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron