BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Postby amabilu » Fri Feb 05, 2016 6:05 pm

Repet ce am spus la madfox pe blog:nu exista nici o scuza pentru mizeria organizatorilor de a nu permite accesul publicului.E vorba de respect sau de lipsa lui adica nesimtire.Hai sa zicem "ca confort" pentru jucatori.Hai sa zicem ca alte bla bla uri.Atunci eu ca organizator fac o strigare si spun:"Dragi iubitori ai acestui sport ,stiu ca si pentru voi e un eveniment exceptional insa regretam din sufletele noastre minunate ca din cauze obiective nu putem asigura participarea spectatorilor..." cu bla bla urile de rigoare.A vazut cineva asa ceva?

L am laudat pe dobre dar e vina lui ca a lasat detallile astea organizatorice pe mana unui om nepotrivit.Un sport nu inseamna doar jucatorii si organizatorii ci si publicul.Repet,l am laudat de la inceput pe dobre fara retinere ,in modul cel mai entuziat chiar insa aici nu are nici o scuza,e urat cum a iesit din punctul asta de vedere.O solutie se putea gasi,macar 20 de spectatori in spatiul de snooker pe un timp limitat sa zicem 4 ore sau doua jocuri cu o programare prealabila,am dat un exemplu,se putea gasi orice alta solutie dar nu a existat bunavointa.E o dovada de nepasare si nesimtire pentru toti cei care nu platesc intrarea de 100 euro.Mai rau e ca mizeria a fost intentionata,adica cu dedicatie pentru cei care nu platesc suta de euro,un organizator a fost si destul de prost sau nesimtit incat sa o recunoasca.

Nu vreau sa fiu inteles gresit,nu ma revolt ca nu am putut participa eu.Eu am auzit de doi ani de biliard,probabil ca nici nu veneam oricum era,streamul imi e de ajuns.Dar cunosc oameni pentru care pasiunea asta e mult mai mare si pentru care turneul asta era intr adevar ceva cu totul special si pentru care totodata tava de participare a fost prohibitiva la momentul asta.Acesti oameni meritau sa vada putin din turneul asta si sa vada in carne si oase marii campioni.Se pare ca acesti oameni sunt folositori sportului doar cand platesc biletul.

De cele de bine las pe altii sa vorbeasca.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Postby amabilu » Sat Feb 06, 2016 2:27 am

Ok,hai si despre alea bune.Ai buni adica,jucatorii.Chinahov exact si fluid ca de obicei,o reala incantare sa l privesti.Omul-spectacol insa a fost pentru mine Tony Drago.Credeam ca tot mika o sa fie responsabil cu magia ca de obicei insa omul asta a fost halucinant.A jucat in viteza lui obisnuita ,jocul i a iesit astfel ca spectacolul a fost maxim.De vazut ca face toti banii!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Postby arnydm » Sun Feb 07, 2016 1:02 am

Mi-am aruncat și eu astăzi un ochi pe stream... am avut norocul să-l revăd pe Feri ( pe care îl salut pe această cale ) și am văzut câteva frame-uri ale lui Ciprian Gândac și Robert Braga. Din păcate ( pentru jucători în primul rând ) am constatat că practic au cam pierdut pe mâna lor, ratarea lui Robert Braga la bila 8, la scorul de 8-8 fiind comparabilă cu ratarea cadrului porții goale de la vreo 40m... Feri... de la 7-4 a pierdut 7-9... practic a fost singura partidă pe care am văzut-o cap-coadă așa că mă leg și eu de ceea ce pot... mare tristețe m-a cuprins la finele jocului său... pentru că mi-am adus aminte de momentele unice ale unor vremuri apuse, vremuri în care Feri făcea ieșiri cu 3 mante cu un tac strâmb pe care tocmai ce pusese mâna pentru prima oară... offf!
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Postby amabilu » Sun Feb 07, 2016 2:38 pm

Chiar ma intrebam de ce nu comenteaza nime,s a vorbit mai mult despre meciurile televizate la GSP TV decat de evenimentul asta.

De ce sa te intristezi?Ca sa continui comparatia ta cu fotbalul e ca si cum romania ar organiza anul asta campionatul mondial si ne am intrista de ce nu merge romania mai departe.Pentru ca asta e nivelul acum.

Asa si eu deunazi in conversatie cu onor moderatoru ii zic pronostic 4 in primii 16 si 2 in primii 8.Si cum treaba lui e sa modereze mi a zis ca s exagerat de optimist ,mai degraba nici unul in primii 16 si asa a fost.Asta e nivelul si mentalitatea,am zis o tot timpul si sperante sunt doar de la cei care vor veni,generatia asta se afla la varful ei,asta e tot ce poate da.

Gandac ar fi mers mai departe probabil cu altul,l am vazut ca era f afectat dupa meci,nu avea de ce,a jucat cu campionul mondial de anul trecut,nu ma asteptam sa l curete nici pe Malaj.Acum doi ani la Brasov appleton zicea de el ca are potential de campion in conditiile potrivite,antrenor,manager,concursuri etc.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Postby arnydm » Sun Feb 07, 2016 4:12 pm

M-am întristat pentru că Feri mi-a adus aminte de vremuri demult apuse... cu alte cuvinte m-a lovit o nostalgie cruntă, legată de turneele amicale la care am râs și ne-am distrat împreună... deci nu pentru nereușitele jucătorilor români... acum dacă stăm bine să ne gândim avem 2 jucători pe locurile 17-24 ceea ce este onorabil, se putea mai bine, mai ales dacă îmi aduc aminte cum a reușit Braga să rateze 8-ul acela. Nu l-a ținut nici măcar norocul pentru că albanezul l-a trimis absolut perfect cu manta la un buzunar de colț... dar asta e. Feri a câștigat 2 partide din 4 jucate ( cred că una prin neprezentare ), a pierdut categoric la Malai dar meciul pe care l-am văzut, cel cu belgianul, pierdut cu 7-9... putea la fel de bine să-l câștige cu 9-4 dacă nu ar fi ratat bile ușoare în primele frame-uri... probabil că mai mult de încă un tur nu ar mai fi mers mai mult pe spate dar sigur a pierdut pe mâna lui acel meci. Data viitoare îi arăt eu cum se joacă bila 9... :D :D :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Postby Viking » Sun Feb 07, 2016 4:45 pm

nu exista nici o scuza pentru mizeria organizatorilor de a nu permite accesul publicului.


Ejti copil...Pai cu spectatori sunt prea vizibile blaturile pt. pariuri.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Postby amabilu » Sun Feb 07, 2016 9:10 pm

Da,ma mai entuziasmez uneori nejustificat,asa a fost si cu fenomenul Leo&BKO,credeam ca exista o dorinta sincera de dezvoltare a fenomenului.Pentru ca dupa turneul asta vedem din nou ceva ce era clar de mult anume faptul ca nu avem certa valoare internationala dar vedem ca suntem si mai slabi decat tari vecine la fel de lipsite de traditie:albania,bulgaria,serbia...Deci daca nu se pune mana de la mana sa se faca ceva intr un mod organizat nici mai incolo nu se vor schimba lucrurile.Cu o floare nu se face primvara,un turneu ca asta vad ca mai mult e de natura sa gadile orgolii.

Turneul s a terminat,castigatorul nu e o surpriza ,campionul mondial acum doi ani ramas in continuare intr o forma foarte buna,daca retin bine ultimul MVP la Mosconi.M a mirat iesirea prematura a rusului Chinahov,nu stiu cum a capotat,credeam ca va ajunge in finala dupa jocurile lui fara repros.Vreau sa l amintesc din nou pe Tony Drago,a fost cu siguranta show man ul turneului.Cine nu l a vazut a avut ce pierde,din nou spun,de a dreptul halucinant.Un personaj interesant acest Drago,nu a castigat nimic notabil in cariera,a avut putine victorii de senzatie(una ar fi la Hendry din perioada de glorie,primul la 5)a fost doar sfert finalist de doua ori la campionatul mondial de snooker si locul 10 in ierarhie tot in perioada aia adica acum vreo 30 de ani.Si acest om joaca biliard ca satana de la egal la egal cu marii jucatori de biliard ai lumii.Sper ca a fost si o sursa de inspiratie si motivatie pentru tinerii jucatori ca de depresie sigur a fost.

Una peste alta un eveniment bun,pacat ca a fost conceput prost ca organizare.Cum zicea un comentator pe blogul lui madfox ca nu a mai auzit concurs sa se desfasoare fara spectatori.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Postby madfox » Mon Feb 15, 2016 8:08 pm

Ba frate pana la urma nu a fost nimeni la ușă a intrat cine a vrut... Anunț la caterinca sa nu vina multa lume. Mie mi-a plăcut Sergiu, chiar a pus presiune pe Feijen. Și Babken a pierdut în decisiv cu grecul Ekonomopoulos... Pe Braga l-au ajuns blestemele deși e foarte talentat. Ca multe strâmbe a mai băgat. Pana una alta fenomenul s-a stins și nu cred ca se mai aprinde curând altul. Am fost la Amator duminică, 21 de oameni. 6 grupe de 3 și doua de 2...
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Postby AlexandruM » Wed Feb 17, 2016 9:11 am

Am aflat si eu ca accesul in club a fost liber, atunci de ce organizatorii au anuntat contrariul? Le era frica sa nu promoveze prea mult respectivul eveniment si sportul din spatele lui? O atitudine care starneste multe semne de intrebare.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Previous

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests