BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

BKO INTERNATIONAL 9 BAll 2016

Postby amabilu » Sat Jan 09, 2016 12:14 pm

Dupa cum se stie de mai mult timp,omul in maieu negru nu se lasa si in februarie organizeaza un super concurs cu super invitati si super premii.Ca banuiesc ca Dobre e vinovatul.De aceea deschid si eu acest super topic :D

Mie mi se pare un eveniment exceptional si entuziasmant pentru biliardul romanesc,la fel ca turneul de la Brasov.Acum va beneficia si de o mai mare mediatizare si de o participare mai mare.Sa speram ca si orgaznizarea va fi la mare inaltime.

Pareri,comentarii?Ce asteptari aveti,cum veti trata evenimentul?
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: BKO INTERNATIONAL

Postby madfox » Sun Jan 17, 2016 10:46 am

Salut
da va fi un eveniment memorabil, cu atatia mari jucatori care vor veni. De departe cei mai spectaculosi sunt Jayson Shaw si Tony Drago. Din cate stiu eu vor fi 8 mese live si s-ar putea sa fie si o masa televizata. Deocamdata nu suntcred ca vor avea acces spectatori totusi, din cauza numarului mare de jucatori. Totusi majoritatea vor veni de miercuri asa ca ar fi o sansa buna de vorbit cu ei, poze ...
Am mai aflat si ca joi inainte de concurs s-ar putea sa se tina un cocnurs intre cei buni gen Big Foot challange.
Eu m-am inscris asa ca il voi trata de la fata locului :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: BKO INTERNATIONAL

Postby AlexandruM » Sun Jan 17, 2016 2:22 pm

Pai spectatorii vor avea sau nu acces? E important de stiut, deoarece orice pasionat de biliard si-ar dori sa fie prezent si sa urmareasca pe viu evolutia celor mai buni jucatori ai lumii.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: BKO INTERNATIONAL

Postby madfox » Tue Jan 19, 2016 12:33 am

Deocamdata decizia este ca nu vor intra spectatori.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: BKO INTERNATIONAL

Postby AlexandruM » Tue Jan 19, 2016 8:33 am

Pentru reprezentantii mass-media ai biliardului autohton, nu se fac exceptii? :D
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: BKO INTERNATIONAL

Postby amabilu » Thu Jan 21, 2016 1:18 am

Later edit:Au intrat in functiune camerele si se vede pretty pretty pretty good, deci cine va dori concurs va avea ce vedea si de acasa.Se vede mai bine decat la campionatul mondial organizat in tara imbracatilor cu cearceafuri si batice.Traiasca seicul biliardului romanesc,Leonard Dobre!

O fi el seic in maieu negru dar face treaba buna! :)

......................................................................

Social media adica.Spectatori oricum vor fi din randul cunoscutilor organizatorilor nu stiu daca cu ecuson sau nu.Pacat ca nu au lasat loc spectatorilor intre mesele de snooker lasand blocate doar cele doua culoare de biliard.E adevarat insa ca la 192 de jucatori inscrisi plus vreo 20-30 spectatori invitati deja vorbim de club arhiplin.Pana la urma hala aia nu e atat de mare cum parea la inceputurile clubului.

Ma astept ca si club ARTA sa faca la fel daca vin 128 concurenti anul asta.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

BKO International 9 Ball 2016

Postby AlexandruM » Thu Feb 04, 2016 11:00 pm

La 2 ani de la aparitia conceptului BKO (Biliard Kombat Open), avem posibilitatea sa urmarim cu totii cea mai grandioasa realizare a sa si anume, un concurs international care aduna 215 jucatori din toate colturile lumii. BKO International 9-Ball se pozitioneaza ca cel mai mare eveniment biliardistic din Romania, fiind in acelasi timp si unul dintre cele mai mari in Europa de Est, atat ca fond de premiere (17500 Euro), cat si ca numar de jucatori si calibrul acestora.

Concursul se va desfasura pe parcursul a 3 zile, 5-7 februarie 2016, in clubul TAC Biliard din Bucuresti. Cele 25 mese Dynamic III, au fost improspatate cu postav Iwan Simonis si sunt gata sa faca fata exigentelor demne de un Eurotour. Taxa de inscriere in concurs a fost de 100 Euro si cele 128 de locuri anuntate initial s-au dovedit a fi insuficiente pentru numarul mare de solicitanti, sa speram ca marirea numarului de jucatori la 192, nu va aduce dificultati in desfasurarea concursului, astfel incat cantitatea sa nu afecteze si calitatea.

Ne-au onorat cu prezenta si cu dorinta lor de victorie sportivi din Albania, Austria, Bulgaria, Cipru, Columbia, Finlanda, Germania, Grecia, Italia, Israel, Letonia, Liban, Luxemburg, Macedonia, Malta, Marea Britanie, Olanda, Polonia, Rusia, Serbia, Spania, Turcia. Printre ei se numera castigatori ai celor mai importante turnee internationale, campioni europeni si mondiali: Ralf Souquet, Niels Feijen, Mika Imonnen, Jayson Shaw, Tony Drago, Ruslan Chinakhov, Nick Van Den Berg, Nick Ekonomopoulus, Nick Malaj, Mario He, David Alcaide, Radoslaw Babica. Vor incerca sa pastreze frumosul trofeu in tara, cei mai puternici jucatori locali, Babken Melkonyan, Ioan Ladanyi, Ciprian Gandac, Ovidiu Cristea, Mihai Braga, Marian Toader, Zoltan Kersco etc.

Din pacate, numarul mare de participanti a avut si o consecinta mai putin dorita mai exact, faptul ca accesul vizitatorilor a fost interzis, pentru a putea asigura desfasurarea normala a evenimentului. Acesta este, cu siguranta, un moment neplacut pentru suporterii autohtoni, carevor fi privati de posibilitatea de a urmari pe viu, evolutia maestrilor de talie mondiala. Sa speram ca transmisiunea pe Internet va face fata si va rezista la numarul crescut de solicitari, atat din tara cat si de peste hotare.

Se va juca 9 Ball, cu bila 9 pe punct si regula celor trei bile la spargere, spargere alternativa, meciuri primul la 9 cu eliminare dubla. 16 jucatori dupa ratingul Eurotour vor fi capi de serie. Castigatorul va incasa 5000 Euro, detinatorul locului 2 o suma de doua ori mai mica.

Meciurile sunt difuzate gratis, 8 mese, pe pagina http://bko.ro/live/
Lista jucatorilor este disponibila pe adresa http://tmp.billiardport.com/v_players.aspx?id=181&tid=181
Live score http://tmp.billiardport.com/v_livescores.aspx?id=181&tid=181

Hai Romania, hai sa pastram trofeul acasa!!!
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: BKO International 9 Ball 2016

Postby AlexandruM » Thu Feb 04, 2016 11:01 pm

In acest topic sunt binevenite relatarile de la fata locului, de la colegii de forum care au acces in club si ne pot da mai multe detalii despre ce se intampla acolo.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: BKO INTERNATIONAL

Postby AlexandruM » Fri Feb 05, 2016 12:11 am

Mesaj dublat.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: BKO INTERNATIONAL

Postby AlexandruM » Fri Feb 05, 2016 12:12 am

Mesaj dublat
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Next

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests