MOSCONI CUP

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Cine va castiga Mosconi Cup !

USA
2
20%
EUROPE
8
80%
 
Total votes : 10

Re: MOSCONI CUP

Postby madfox » Fri Dec 09, 2016 11:43 pm

S-a terminat seara la primul meci ... Cam cat de prost sa fii sa il trimiti direct pe cel mai slab american, Dechaine ( The Shame ) :twisted: :twisted: :twisted: Direct in primul meci. De cealalta parte Shaw a vrut sa isi spele imaginea, nu a fost la cel mai inalt nivel in celelalte meciuri, si sa fie el cel care aduce punctul decisiv.
Cred ca Mark Wilson trebuie sa plece de la carma americanilor, altfel nu au nici o sansa. Cred ca Johnny Archer ar fi o sulotie foarte buna.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: MOSCONI CUP

Postby AlexandruM » Sun Dec 11, 2016 8:50 pm

Ordinea meciurilor a fost pastrata cea stabilita initial, astfel primele 2 meciuri din ultima zi de concurs erau de fapt ultimele doua din penultima zi. Sa nu uitam ca in mod normal trebuiau sa fie 5 meciuri pe zi, dar organizatorii au modificat regula pentru a se ajunge in ziua a 4-a. Dupa cum s-a jucat concursul se termina lejer in a 3-a zi dupa primele 2 inralniri.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: MOSCONI CUP

Postby amabilu » Sun Dec 11, 2016 8:51 pm

Johnny Archer da,o solutie mult mai buna!

Ei,da,pacat ca nu a fost si suspans dar ne am bucurat de eveniment,nu?Pana la urma asta conteaza.Poate pana la anul invata si americanii sa joace :lol:
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: MOSCONI CUP

Postby madfox » Mon Dec 12, 2016 9:35 pm

AlexandruM wrote:Ordinea meciurilor a fost pastrata cea stabilita initial, astfel primele 2 meciuri din ultima zi de concurs erau de fapt ultimele doua din penultima zi. Sa nu uitam ca in mod normal trebuiau sa fie 5 meciuri pe zi, dar organizatorii au modificat regula pentru a se ajunge in ziua a 4-a. Dupa cum s-a jucat concursul se termina lejer in a 3-a zi dupa primele 2 inralniri.

A, ok nu am stiu asta :twisted: Dar capitanul lor tot varza e :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: MOSCONI CUP

Postby adysann » Tue Jan 24, 2017 7:22 pm

Johan Ruijsink noul capitan al USA incepand cu 2017
http://www.matchroompool.com/news/mosconi-cup/ruijsink-new-captain-america/


Ruijsink’s first decision was selecting Archer as his vice-captain. ( http://www.billiardsdigest.com/new_news/display_article.php?id=1509 )
Playing cue: Predator Ikon2 + Z2
Break: Kruger (pastila LePro)
Case: Sterling Wave 3/4
adysann
Pionier
 
Posts: 27
Joined: Mon Jun 23, 2014 3:29 pm

Re: MOSCONI CUP

Postby madfox » Thu Jan 26, 2017 9:50 pm

O sa fie alceva anul asta presimt. Johan e un antrenor tare de tot. daca americanii isi vor calca pe mandrie si il vor asculta va fi un meci strans anul asta.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Previous

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests