Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Postby amabilu » Fri Nov 03, 2017 9:09 pm

Mie mi se pare senzational omul.Intr o saptamana joaca a doua finala mare,mental excelent,foarte bun tactician,stroke frumos,ce mai ,un jucator complet.Noroc cu postarea lui madfox de pe blog,turneul lui Appleton s a vazut bine in HD, din mai multe unghiuri.Urmeaza finala cu Orcullo,sa vedem daca il tine .Uite ca dupa polonezi si albanezii sparg gheata,nu stiu care e secretul lor.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Postby Cristi » Sat Nov 04, 2017 4:11 pm

Finala a fost cu finlandezul Petri Makkonen, nu cu Orcullo si a fost castigata de tanarul Kaci cu scorul de 13-11. Intradevar un jucator de viitor, foarte bun si stapan pe sine.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Postby amabilu » Sat Nov 04, 2017 9:02 pm

Cand am scris postarea inca nu incepuse cea de a doua semifinala,eram convins ca Orcollo va intra in finala.A fost o finala inedita ,pentru finlandez a fost cel mai bun rezultat al sau la individual.

Pe Kaci la consacrat deja rezultatul de la US Open,intrebarea este daca o va tine tot asa si se va transforma intr un nume al biliardului.Ma gandesc la Wu Jiaqing care nu a confirmat dupa titlurile de bila 8 si 9 castigate la numai 16 ani.

Pentru cine nu a aflat ,Appleton are un loc in Hall of Fame.Un caracter deosebit englezul,merita locul si din punctul asta de vedere.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Postby madfox » Sun Nov 12, 2017 1:53 pm

Ramane de vazut, in biliard este foarte greu sa te mentii acolo sus. Dupa cum spunea si Darren 30-40 % tine si de sansa. Acum e pe val si e robotizat la maxim, la varsta lui are mental incredibil. Tare de tot
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Postby madfox » Wed Nov 15, 2017 8:22 am

ce ziceti de celalalt tanar in ascensiune Filler ? E in partea opusa lui Kaci, un fel de Drago slim fit drogat cu Ness ... frecat :lol: Va fi interesant sa vedem echipa Filler-Shaw la Mosconi
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Postby amabilu » Thu Nov 16, 2017 3:34 pm

In primul rand e bine ca apare sange proaspat si inca in modul asta spectaculos ,speram sa confirme si sa devina jucatori consacrati.Intr adevar astia doi sunt cele doua mari revelatii ale anului.E dracos Filler,asta ca sa continui comparatia cu dragalasul de Drago.De asta din urma eu zic ca ori are ADHD ori nu e zdravan la cap ,altfel nu mi explic cum nu a facut cariera in snooker,eu cred ca nu se poate concentra.Dar ce spectacol sa joci in ritmul asta,halucinant si fascinant.

Asteptam Mosconi!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Postby AlexandruM » Tue Nov 21, 2017 12:54 pm

Pe langa Kaci, l-as trece la revelatia anului si pe polonezul Viktor Zielinski. Pustiul de doar 16 ani a reusit sa castige primul Eurotour din viata sa, invingandu-l in finala pe Mario He cu scorul de 9-1, partida care a durat doar 23 de minute. De mentionat ca in semifinala polonezul pierdea cu 2-0, dupa care s-a apucat de treaba si a castigat 9 jocuri consecutive de la Denis Grabe. Daca adaugam aici rezultatele de la Campionatele de juniori plus medaliile ocupate la diverse concursuri europene anul acesta, putem afirma ca Zielinski e intr-adevar un fenomen.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Postby amabilu » Tue Nov 21, 2017 8:25 pm

La 16 ani e intr adevar mare lucru.Scoala poloneza de biliard poate fi considerata,la randul ei,marea revelatie a ultimilor ani.Ramane de vazut cat vor confirma baietii astia.Nu zic sa intre neaparat in Hall of fame si sa devina Appletoni sau Immoneni dar sa ramana sus acolo in top,sa se auda constant de ei.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Postby DragosLucian » Tue Dec 12, 2017 4:47 pm

Nu stiu cum credeti voi ca ar trebui sa se comporte un jucator de biliard, avand in vedere ca e un sport totusi. Mie Filler mi se pare un "Killer" dar cu un caracter infect...
Nu imi place sa vad la un jucator ca se comporta ca un gibon care tocmai a descoperit un morman de banane decojite. E nepoliticos sa faci asta!
La Mosconi am inteles, e un fel de circ, mai mult spectacol si mai putin biliard. Insa ma uitam la meciul de la asa-zisul "Campionat Mondial" si am vazut ca isi pastreaza comportamentul...
Shaw la fel, la Mosconi, dupa ce i-a lasat Shane 2 mese usoare, se transforma intr-un Gibon si apoi da mana in fuga cu SVB fara macar sa il priveasca in ochi...
Ar trebui sa priveasca la snooker, sa vada cata sportivitate este acolo, sau la "fratii" din filipinezi (cu mici exceptii)...
Pacat ca se promoveaza astfel de comportamente si nu sunt sanctionate.
User avatar
DragosLucian
Jucator
 
Posts: 85
Joined: Thu Dec 13, 2012 2:13 am

Re: Klenti Kaci,marea revelatie a anului

Postby amabilu » Tue Dec 12, 2017 9:47 pm

Sportul asta e scapat demult din mana si cine sa ia atitudine,cei care organizeaza mizeria asta de CM sau federatia internationala care le a dat lor organizarea?

Tocmai de aia cand l am vazut pe Dominguez zambindu i cald si respectuos lui Souquet ,imediat dupa ce pierduse ,in urma unei ratari copilaresti care i ar fi permis intrarea in decisiv ,am zis ca nu e adevarat,asa de obisnuiti am devenit cu marlania lor.Am devenit fan Dominguez Oscar macar pentru ca se poate comporta altfel decat ceilalti giboni.a

Biliardul rateaza o oportunitate uriasa pe care snookerul o fructifica,aceea de a fi popularizat pe piata asiatica .
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Next

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests