Tacuri in avion

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Tacuri in avion

Postby andyl » Sun Sep 05, 2010 9:46 pm

am de plecat la sf lui septembrie pt cel putin jumatate de an in germania. si cum ma gandesc ca nu voi sta cu .... in mana acolo, trebuie sa imi iau tacurile (joc+break/jump). problema e, din cate am inteles, ca nu le pot baga la bagajul de mana (considerate obiecte periculoase, mare mare idiotenie dupa parerea mea) si trebuie sa le dau la cala. acum, unu la mana nu imi incap in geanta mare (care va fi defapt bagajul de cala) cu tot cu husa (care nu am voie nici pe asta s-o iau la bagaj de mana chiar daca e goala), iar doi la mana mi-e cam frica sa le las de sine statatoare la cala, avand in vedere ca fac si o escala (stiu ca se pierd usor bagajele la escala).
a zburat vreunu dintre voi cu tacurile dupa el?
stiti vreo solutie?

multumesc pentru raspunsuri!
andyl
Pionier
 
Posts: 12
Joined: Wed Jul 07, 2010 4:01 pm
Location: Iasi

Re: Tacuri in avion

Postby madfox » Mon Sep 06, 2010 9:13 am

Pai din cate stiu babken si-a pierdut tacurile in avion. Nu poti sa le lasi fara husa pt ca pot fi lovite si e f frig in cala. Nici nu poti lasa husa asa singura pentru ca exista multe sanse sa se piarda.
parerea mea :
- le legi cumva de bagajul mare, fiind in husa
- le bagi in bagaj fara husa, cat mai in centru
- ar putea sa ti le trimita cineva prin posta dupa ce ajungi in Germania
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Tacuri in avion

Postby andyl » Mon Sep 06, 2010 12:02 pm

cred ca am rezolvat problema, sau asa sper. am vorbit cu cei de la compania aeriana si mi-au rezervat un loc pentru extrabagaj la articole sportive.
sper sa fie cea mai ok solutie
andyl
Pionier
 
Posts: 12
Joined: Wed Jul 07, 2010 4:01 pm
Location: Iasi


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 5 guests