Masa Dynamic III, pareri...

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby madfox » Mon Jan 14, 2013 8:21 pm

Marfa clubul, imi vine sa ma urc in masina :D Asa cum a spus si Alexandru, pe facebook in special este bine sa incepi vanatoarea de clienti. Tineri din Hunedoara, apoi ceri prietenia prietenilor lor .... Asta daca faci profil normal, daca ai deja cont poti sa iti faci o pagina separata pentru club.
Dupa ce ai destui care au aflat de clubul tau, incepe cu un concurs, fara intrare si poti sa dai premii simbolice o sticla de ceva, suc ....

Important este sa incerci sa fidelizezi clientii cu reduceri pentru cei mai activi. Pachetele de antrenament de care vorbeste Alex, in Bucuresti de exemplu dam 80 - 100 de lei si primim 20 de ore sa le jucam oricand. Noi jucam mai ieftin si comerciantul e sigur ca ne intoarcem in club. Ideea este sa ii aduci cu biliardul si sa castigi din bar si/sau mancare daca o sa ai. Alte idei de genul iei 4 ore si platesti 3, la 3 ore primesti o cola .....

PS : cu pozele nu avem foarte mult spatiu alocat, serverul este hostat gratuit de marse deocamdata. Este mai indicat sa puneti linkuri
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby AlexandruM » Mon Jan 14, 2013 8:35 pm

Pachetele pentru antrenament sunt dedicate jucatorilor care vor sa progreseze si sunt interesati sa practice biliardul cat mai des posibil. La clubul unde joc eu, am reusit sa vorbesc cu patronul si sa beneficiez de o reducere de 50%, cu conditia sa achit un numar minim de ore in avans.

Sa presupunem ca pretul normal pentru o ora este de 15 Ron.
Astfel poti veni cu un pachet de 15 ore la un pret de 150 Ron, sau pachet de 30 ore la pretul de 225 Ron. Avand in vedere ca in cazul tau numarul de mese e mic, orele din aceste pachete se vor acorda in intervalul orar cand de regula nu prea sunt multi clienti, adica in wekeend de dimineata pina la pranz, in zilele obisnuite de dimineata pana la 17-18 seara.
Banii evident trebuie achitati in avans si la fiecare vizita a jucatorului, din totalul de ore se scad cele consumate.
Avantajul pentru jucator este ca se poate antrena linistit si mult mai ieftin, avantajul tau este ca ai primit deja banii, ai ocupate mesele si la ore nepopulare, plus ca acel jucator mai face si consumatie.

Un alt pachet ar fi 10 ore + 1 gratis, pentru doritori se face un card (cu datele localului si numarul cardului, eventual si numele jucatorului), se noteaza in calculator pe baza numarului cardului orele jucate, la atingerea unui numar de 10 ore jucate, jucatorul primeste una gratis. Acest pachet este interesant pentru jucatorii ocazionali, studenti elevi, ei de regula isi transmit cardul de la unul la altul ca sa poata acumula ora gratis. Avantajul pentru jucatori este ca primesc o ora gratis si deseori am vazut cum isi transmit prietenii cardul ca sa poata acumula ore, avantajul tau este ca ii stimulezi sa vina mai des in club si eventual sa faca consumatie.

Ai putea oferi si reduceri pentru domnisoarele care joaca. Femeilor le place atentia si cu siguranta vor reveni in club dupa ce au fost tratate bine prima data. O reducere de 5 lei la tarif, iti poate aduce ulterior mai multe beneficii.

Astea sunt cateva idei, sper ca am reusit sa evidentiez ideea de baza.

PS Clubul va aduce bani doar atunci cand va avea mereu vizitatori, chiar daca nu toti vor juca si atunci cand conducerea lui va fi flexibila si interesata in colaborarea cu jucatorii.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby ryan » Tue Jan 15, 2013 2:08 am

desii e tarziu nu ma pot abtine sa nu va multumesc, am sa reflectez serios la sfaturile voastre... tinem legatura ;)
ryan
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Sun Nov 18, 2012 9:21 pm

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby ryan » Tue Jan 15, 2013 5:36 pm

ar mai fi o problema, cand am cumparat mesele mi sa recomandat ca la 3-4 mese cea mai buna varianta de contorizare e cea cu timere, cutiile acelea de bile, ca atare am cumparat 4 bucati. Deci nu am un sistem de contorizare computerizat cu control pe lampi.
Asta e, omul din greseli invata... in cazul acesta cum pot sa tin evidenta la ofertele pe jucator avand in vedere ca daca de ex. dau 10 ore si incasez 8, iar timerele inregistreaza cele 10 ore.
ryan
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Sun Nov 18, 2012 9:21 pm

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby ryan » Wed Feb 06, 2013 6:09 pm

ryan
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Sun Nov 18, 2012 9:21 pm

Previous

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron