Masa Dynamic III, pareri...

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Masa Dynamic III, pareri...

Postby ryan » Mon Nov 19, 2012 8:48 am

Buna ziua,
sunt nou pe acest forum si de aceea doresc in primul rand sa va salut.
Ca sa o scurtez, am in spatiu in care m-am gandit sa pun 3-4 mese de biliard. Nu m-am decis inca 100% pe ce model sa merg dar as opta pentru Dynamic3.
As vrea sa stiu ce parere aveti despre aceasta masa ? Ma gandesc sa le cumpar noi si nu sunt ieftine, de aceea as vrea sa stiu daca merita din punct de vedere pret-calitate.
Multumesc.
ryan
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Sun Nov 18, 2012 9:21 pm

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby AlexandruM » Mon Nov 19, 2012 10:18 am

Dynamic 3 este cam cea mai buna optiune la raportul pret calitate, dintre cele ce se pot gasi la noi. Avand in vedere ca pe aceste mese se joaca competitii de talie internationala, eu zic ca isi merita banii.
Intrebarea este insa alta, daca cei care vor juca pe aceste mese, vor sti sa le aprecieze si sa le respecte? E dureros sa vezi cum un bagator de bile da cu tacul in mante fiindca a ratat o bila usoara.

Am jucat pe niste mese de la Dynamic Billard, nu erau Dynamic III, dar erau noi. Nu mi-au placut deloc, aveau un sunet ciudat si lasau impresia de ieftineala. Pe de alta parte mesele Dynamic II din Kings mi se par echivalente la performanta cu mesele Brunswick GC IV din IDM, adica ambele foarte bune.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby ryan » Mon Nov 19, 2012 5:45 pm

Mulltumesc Alexandru, acum caut locatii unde as putea gasii si juca la aceste mese. Oricum si parerea celor care au jucat pe Dynamic III conteaza mult.
ryan
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Sun Nov 18, 2012 9:21 pm

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby madfox » Tue Nov 20, 2012 9:01 am

daca vrei sa iti faci club nu prea iti recomand, amatorii vor baga greu de tot bile pe ele. Chiar si noi care jucam cat de cat bine avem probleme pe D III
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby ryan » Tue Nov 20, 2012 12:27 pm

@madfox, la ce probleme te referi la D III? Chiar te rog si sun deschis sa ascult daca ai o alta recomandare de masa. Multumesc anticipat.
ryan
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Sun Nov 18, 2012 9:21 pm

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby AlexandruM » Tue Nov 20, 2012 12:43 pm

Ce nu as recomanda spre achizitie sunt mesele Longoni Prostar, in clubul unde joc sunt cateva mese de acest fel, arunca efectiv bilele din buzunare.
Pe de alta parte mesele Brunswick, voi reveni cu precizarea modelului, sunt foarte incapatoare, intra si bile lovite gresit.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby ryan » Tue Nov 20, 2012 12:56 pm

MASA BILIARD BRUNSWICK GOLD CROWN V 9 FT care aduce cu D III daca la asta te referi, e scumpa rau.
ryan
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Sun Nov 18, 2012 9:21 pm

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby AlexandruM » Tue Nov 20, 2012 1:25 pm

Nu nu este Gold Crown, daca nu ma gresec este un Brunswick Centurion, cu contoare pe manta, o masa lejera in care intra si bile lovite imperfect.

De fapt mesele Dynamic seamana la design cu Gold Crown, care are acesta forma devenita deja clasica de foarte multi ani.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby ryan » Tue Nov 20, 2012 2:04 pm

Spatiul fiind mic (intra maxim 3 mese) as dorii sa ma axez in primul rand pe avansati, in acest caz o masa ca D III nu primeaza in fata unei mese lejere ca Brunswick Centurion ?
ryan
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Sun Nov 18, 2012 9:21 pm

Re: Masa Dynamic III, pareri...

Postby ryan » Tue Nov 20, 2012 2:26 pm

Din cate am aflat D III au gauri standard (o bila jumate), dece ar avea incepatorii probleme ?
ryan
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Sun Nov 18, 2012 9:21 pm

Next

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron