Parere masa Dynamic Competition

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Parere masa Dynamic Competition

Postby armandtm » Wed Nov 28, 2012 10:20 pm

Ce spuneti despre aceasta masa? Merita ptr un buget redus ?
armandtm
Balls Master
 
Posts: 104
Joined: Sun Mar 25, 2012 3:48 pm

Re: Parere masa Dynamic Competition

Postby mristea » Wed Nov 28, 2012 11:05 pm

da merita, da nu cu postavul care vine din fabrica (e foarte lent, e din ala plin de puf abia merge bila pe el)
ii pui postav simonic 860 (sau 760) si ai masa foarte buna
mristea
Jucator
 
Posts: 55
Joined: Sat Dec 19, 2009 5:30 pm

Re: Parere masa Dynamic Competition

Postby AlexandruM » Thu Nov 29, 2012 7:35 am

Personal, am jucat pe o masa de acest fel, era noua, dar nu mi-a placut deloc, cand rulau bilele pe ea se auzea un sunet specific meselor ieftine. Mi-a lasat impresia ca ardezia mesei este de calitate joasa si mai subtire, la fel si postavul nu era de cea mai buna calitate. Nu as recomanda spre achizitie acasa.

As cauta mai degraba la aceeasi suma de bani o masa s/h Dynamic II, eventual un SAM sau chiar un Longoni Prostar, care in afara de buzunarele care mai arunca ocazional bile, sunt mese foarte bune.

PS In Ploiesti Dynamic Competition pot fi probate in clubul 777.

Succes la cautari si achizitie.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Parere masa Dynamic Competition

Postby armandtm » Thu Nov 29, 2012 10:36 pm

am hotarat sa astept pana in primavara si sa imi iau Dynamic 3
armandtm
Balls Master
 
Posts: 104
Joined: Sun Mar 25, 2012 3:48 pm

Re: Parere masa Dynamic Competition

Postby Cristi » Wed Jan 09, 2013 9:41 am

AlexandruM wrote:Personal, am jucat pe o masa de acest fel, era noua, dar nu mi-a placut deloc, cand rulau bilele pe ea se auzea un sunet specific meselor ieftine. Mi-a lasat impresia ca ardezia mesei este de calitate joasa si mai subtire, la fel si postavul nu era de cea mai buna calitate. Nu as recomanda spre achizitie acasa.


Ardezia nu este in nici un caz de calitate indoelnica si nici mai subtire...Are tot 30mm ca si dynamic II, mantele sunt ok...cu un postav simonis 860 si bile aramith pro cup TV se poate juca f bine...Calitatea buzunarelor si a lemnului nu este atat de buna cum sunt la mesele de top (care totusi costa dublu), insa nu este un element asa important...
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Parere masa Dynamic Competition

Postby AlexandruM » Wed Jan 09, 2013 10:02 am

Intr-adevar, Cristi, daca ne uitam la parametrii tehnici diferentele intre modele nu par prea evidente. Realitatea insa nu se prea potriveste cu situatia de pe hartie. Eu am exprimat parera personala dupa ce am jucat pe aceste mese, evident achizitionarea oricarei mese trebuie sa fie precedata de testarea lor, ca sa intelegi daca iti place sau nu. In viziunea mea o masa de biliard este o achizitie de lunga durata, a carei exploatare se va face pe multi ani, de aceea e bine cat mai calitativa.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron