Master TAC - nou de la GSP !

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Master TAC - nou de la GSP !

Postby madfox » Thu Jul 25, 2013 9:30 pm

E usor de la televizor baieti. Poate credeti ca joaca Appleton sau Reyes la turneul asta, dar nu suntem noi familisti, studenti si hustleri :) Calesu e un jucator bun, dar nu s-a adaptata aici. Nivelul e strans sub primii 3 si oricine poate bate pe oricine. In conditii de studio nu e asa usor. daca joci meciul 2 nu te poti antrena deloc. Pentru mine cel putin este foarte, foarte frig.
masa e plina de praf, este descoperita de cand a fost montata si inca necuratata. pe lanaga asta cu postavul nou multi dintre noi nu ne putem adapta si nu controlam alba asa bine. Ma chinui de la inceput sa prind si eu o ora de antrenament pe masa aia si deloc nu am avut succes. Numai promisiuni.
de data asta am jucat cu alt tac cu 314 pana imi vine tacul tot o sa trag de mine. Credeti ca noi nu vrem sa jucam bine ? Eu cel putin am fost la 40 % din ce pot
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Master TAC - nou de la GSP !

Postby madfox » Thu Jul 25, 2013 9:43 pm

Am asa o mica strangere de inima multa lume m-a acuzat ca am fost prea expansiv la masa desi am facut-o cu jucatori de acelasi gen la fel de glumeti. Cred Alex ca nu te referi la mine desi am fost cel mai nebun nu iau la misto nimic. mi se pare ca va hazardati fara sa fiti jucatori asa buni cu critici de genul asta. Ratarile pot veni oricand.

Spectatorii obisnuiti si nu meseriasii ca voi vor sa vada 16 personaje si nu 16 robotei care joaca si se comporta la fel. Este un show de televiziune si nimic din organizare nu tine seama de ce trebuie pentru a fi in folosul jocului sau sa putem juca mai bine In afara de masa in sine care e foarte ok. Asa ca fac ce pot si daca ma impusca cineva asta e.

Cheers
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Master TAC - nou de la GSP !

Postby arnydm » Thu Jul 25, 2013 10:09 pm

Da' ce te-ai aprins așa coane?!? Nu cumva ți-e gândul la vreun Muscoi XXI?!? :))) Las' că noi care este-n umbra crucii, recte gatorade de prună, știm a aprecia umorul la masă... :lol: :lol: :lol:
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Master TAC - nou de la GSP !

Postby madfox » Fri Jul 26, 2013 12:17 am

Miassss ce buna ar fi gatoreada aia inainte de meci. Sa vezi ce le rup gura la bile :lol: :lol: :lol: :lol: Sunt putin frustrat ca nu pot sa imi fac jocul. O sa traiesc eu si ma lupt cu toti 8-)
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Master TAC - nou de la GSP !

Postby AlexandruM » Fri Jul 26, 2013 8:37 am

Nu la tine m-am referit, Iulian, scuze daca te-am ofensat in vreun fel, nu asta era intentia. Personal te incadrez la categoria celor care muncesc foarte mult pentru a atinge nivelul dorit, iar la mishtouri ma refeream la alti jucatori. Am avut ocazia sa vad cum in loc de o lovitura dreapta simpla la bila decisiva a ales o lovitura fitoasa cu manta, nu a avut loc la Master Tac, dar era televizata, oricum acea afirmatie era facuta la general, referitor la campioni si oamenii cu mai putin talent. Distractia si glumele facute intre lovituri chiar sunt binevenite si personal imi plac. Repet unicul lucru care nu imi place este modul in care este plasata reclama si abundenta ei, dar asta nu are nimic de a face cu jucatorii. Stiu cat este de greu sa joci sub presiune, fie ea a camerelor de luat vederi sau a concursului.

Pace tuturor!
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Master TAC - nou de la GSP !

Postby madfox » Fri Jul 26, 2013 12:57 pm

da din pacate formatul e facut fara sa tina seama de jocul in sine dar asta e macar promovam putin biliardul. Scuze sunt putin deprimat, in ultimul timp am fost sictirit si atacat de mai multi asa zisi jucatori, unii chiar colegi si am fost poate prea sensibil. Va apreciez pe voi toti de aici ca iubiti biliardul asa cum trebuie. Nu e nevoie sa fii supercampion ca sa il intelegi.

PS : da stiu cine e, a dat cu 4 mante atunci :)
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Master TAC - nou de la GSP !

Postby madfox » Fri Jul 26, 2013 1:36 pm

Meciuri saptamana viitoare :
ZIUA 15
MARTI 30 IULIE
ora 21:00 Sergiu Voicu - Marian Toader
ora 22:15 Bogdan Grigorescu - Augustin Viziru
ZIUA 16
MIERCURI 31 IULIE
ora 21:00 Ovidiu Cristea - Raul Maican
ora 22:15 Babken Melkonyan - Mihai Braga
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Master TAC - nou de la GSP !

Postby arnydm » Fri Jul 26, 2013 6:38 pm

Lasă maestre că trag o goană la Bucale, fac oleacă instrucție cu dumneata pe la cluburile celea de le cunoștem noi, te fac eu campion de nu mai zice nimeni neam dă dumneata! :lol: :lol: :lol: Poate-ți donez și chinezu... știi tu care... Xiao... ăl de joacă singur, mama lui dă măturoi, să ai și tu un tac echilibrat perfect... să nu te mai aud de tehnica japoneză-n veci! :lol: :lol: :lol:
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Master TAC - nou de la GSP !

Postby madfox » Sun Jul 28, 2013 7:50 pm

E posibil ca Master TAc sa se opreasca. Ei zic ca nu e audienta. Daca vreti sa continue dati un mail la redactie@gsptv.ro poate reusim sa facem ceva. Cu cat mai multe mailuri cu atat poate avem sanse de reusita
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Master TAC - nou de la GSP !

Postby AlexandruM » Mon Jul 29, 2013 7:59 am

Pacat ca proiectul Master Tac nu a adus rezultatul scontat. Imi amintesc cu cata intensitate am urmarit Mosconi Cup, desi acolo se joaca doar Bila 9 si era primul la 5. Pana la urma cred ca, pentru succes la TV era nevoie si de spectatori in studio si ceva entertaiment. Meciurile trebuiau sa fie clar, primul la numarul de jocuri stabilit. Nu mai au interes nici telespectatorii nici jucatorii sa fie foarte atenti din moment ce jucatorul stie deja ca a castigat, fiind totusi obligat sa mai joace 3-4 frameuri. Despre reclame am tot zis.
Apropo transmisiunea din Sereno din acest weekend mi s-a parut cu mult peste meciurile din studio. Jocul a decurs mult mai fluent, publicitatea nu a mai fost asa deranjanta, iar intensitatea si importanta fiecarui joc si-au spus cuvantul.

PS Ce trebuie sa scriem in acel mail?
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

PreviousNext

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron