Merge cineva la Best of the East Bulgaria?

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Merge cineva la Best of the East Bulgaria?

Postby Hustler » Sat Jun 22, 2013 2:27 pm

Salut, ar fi interesat cineva sa mearga la Burgas pentru urmatoarea etapa Best of the East? Au pus acum detaliile turneului, inscrieri pana pe 30 iunie.

Schedule:
12.07.2013 - arrival day
13.07.2013 - 9.00-10.00 - registration in the Target club. 10.30 - start of matches
14.07.2013 - 18.00 - final and award ceremony

Taxa este de 50 euro, iar hotelul, in cazul in care se anunta inscrierea pana pe 30 iunie, este gratuit ( Hotel "Kosmos", perioada 12-14 iulie)

Se joaca round robin pana la primii 16-32, in functie de nr de jucatori, apoi piramida simpla.

Prize money:

1st place - 1.050 €
2nd place - 700 €
3-4th places (x2) - 450 €
5-8th place (x4) - 200 €

Daca sunt persoane interesate sau stiti pe cineva care ar vrea sa mearga, spuneti-le de postul asta sa ne organizam, nu cred ca ar fi o idee proasta sa mergem in numar mare, mai ales ca e o perioada mai libera in programul Federatiei Romane de Biliard - Pool, iar cu cazarea gratuita costurile nu ar fi foarte mari. In plus, pentru cei in forma, nici premiile nu sunt rele, mai ales ca din ce imi amintesc totdeauna s-a jucat pe mese cu postav nou, destul de usoare, unde se pot face breakuri multe, un avantaj contra jucatorilor foarte buni (polonezii in principiu).
Hustler
Pionier
 
Posts: 20
Joined: Wed May 22, 2013 2:24 am

Re: Merge cineva la Best of the East Bulgaria?

Postby Hustler » Sat Jun 22, 2013 2:42 pm

Ca si transport, am gasit oferta Mercado Sud, plecare 6:00 AM din Bucuresti, plecare 1:30 PM din Burgas, pret dus-intors 30 euro.
Hustler
Pionier
 
Posts: 20
Joined: Wed May 22, 2013 2:24 am

Re: Merge cineva la Best of the East Bulgaria?

Postby madfox » Sun Jun 23, 2013 1:47 pm

Anul trecut au fost 28 de romani acolo Hotelul e gratuit dar nu cine stie ce va dati seama. merge de distractie oricum plaja e aproape ...
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Merge cineva la Best of the East Bulgaria?

Postby armandtm » Tue Jun 25, 2013 9:12 pm

unde ne inscriem ? la pretul asta ma duc doar ca sa fac poza cu Skoverski :))
armandtm
Balls Master
 
Posts: 104
Joined: Sun Mar 25, 2012 3:48 pm

Re: Merge cineva la Best of the East Bulgaria?

Postby Hustler » Fri Jun 28, 2013 11:57 am

http://www.makmarketing.pl/index.php?mo ... en_bg_info

Asta e siteul cu info, e si mail de contact acolo.
Hustler
Pionier
 
Posts: 20
Joined: Wed May 22, 2013 2:24 am

Re: Merge cineva la Best of the East Bulgaria?

Postby AlexandruM » Fri Jun 28, 2013 12:20 pm

Hmm am vazut pe acel site ca va fi un open si in Romania. Cine stie unde se va tine si ce conditii vor fi?
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Best of East Romania

Postby arnydm » Mon Aug 26, 2013 8:36 am

Cum nu prea aveam ce face m-am uitat week-end-ul acesta pe scorurile competitiei... pe langa surpriza Borcan Bogdan care a pierdut in sferturi ( si care acum 3-4 ani imi spunea de visul lui de a juca pe la Best of East ) doar 2 jucatori romani au mai prins aceasta faza: Ladany si Braga, ambii eliminati prea devreme ( dupa mine )... semifinale si finala poloneza. Ce se mai poate spune? Scoala poloneza produce pe banda rulanta jucatori, acestia cresc la un nivel destul de avansat dar chiar si asa prezenta lor la marile comeptitii europene este una destul de modesta... dar exista si de aceea vorbim de o scoala poloneza! Despre ai nostrii... numai de bine. Cam acesta este nivelul, exceptiile noastre sunt exceptii si ne bucuram de fiecare data cand reusesc ceva notabil... de data asta nu a fost sa fie, Gandac si Maican au pierdut in decisiv in optimi, Cristea a pierdut in aceiasi faza la Ladany, iar Babken a pierdut 5-7 tot in optimi la jucatorul polonez ce avea sa-l elimine pe Bogdan Borcan ( cu acelasi scor ) in sferturi...

Ce am mai remarcat eu... putine rezultate stranse. Jucatorul ce a castigat finala a castigat pe tabloul principal numai cu 7-0, 7-1! Practic, daca te uiti pe tabloul competitiei te frapeaza jocul rezultatelor... Braga castiga 7-1, 7-0 iar apoi pierde cu 0-7! Un jucator polonez castiga la Viziru, apoi la Maican apoi la Ladany... mai avea putin si ii lua pe toti greii nostri la rand... :lol:

Una peste alta interesanta competitie... mi-ar fi placut sa o urmaresc la TV pe undeva dar nu este loc de asa ceva... pacat!
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Merge cineva la Best of the East Bulgaria?

Postby AlexandruM » Mon Aug 26, 2013 12:19 pm

Da, competitia a fost foarte interesanta si bine organizata. Ai mare dreptate cu scoala poloneza, toti jucatorii lor au fost scoliti si au inceput la varste fragede sa joace. Federatia de biliard este clar sustinuta de stat si reuseste sa arate performante de invidiat, producand jucatori buni. Nu as numi deloc modeste realizarile lor la nivel european.
La noi deocamdata 98% din jucatori sunt autodidacti, sa nu uitam ca abia de 1 an si jumatate avem campionat national. Oricum si juniorii nostri arata rezultate bunicele, dar cu parere de rau in afara de Bucuresti si poate Brasov, copii nu prea stiu unde sa se adreseze pentru a invata biliard. Iar despre sustinerea sportului de catre stat, cred ca nu mai e cazul sa discutam.

PS Un factor important care nu ar trebui neglijat, il consider faptul ca s-a jucat pe mese Dynamic cu postav Simonis nou, foarte rapid, polonezii au clar mai multa experienta pe asa mese, in cluburile de pe la noi, unde se antreneaza marea majoritate, postavul de obicei este semi-rapid, daca nu chiar lent si nu este atat de calitativ.

Faptul ca greii biliardului romanesc au luat bataie, uneori la scoruri nevirosimile, ar trebui sa incurajeze jucatorii de nivel mediu, sa se antreneze si sa participe mai activ la concursurile care deja sunt cu abundenta, deoarece nici un joc nu este jucat dinainte, fiecare are o sansa, totul se decide acolo la masa cu tacul in mana.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Merge cineva la Best of the East Bulgaria?

Postby arnydm » Mon Aug 26, 2013 8:37 pm

Nu știu cât ar încuraja un jucător mediu faptul că pot fi de bătut greii noștri de alții mai grei ca ei... :lol: :lol: Evident că nici un meci nu este jucat dinainte... șansele sunt egale pe hartie oricum ai întoarce-o! :) Cât despre postav și mese... nu știu dacă aș considera asta o cauză majoră atât timp cât un jucător poate lua "pulsul" mesei în câteva lovituri... asta este de genul "terenul prea verde și nivelat" la englezii de la Swansea cu Petrolul... nu?

Apropo... Iulian a ieșit din grupe și l-a executat Raul cu 7-5. Scor strâns, probabil că Iulian a jucat destul de bine cu Mezz-ul cel nou... mă uitam pe echipamentul polonezilor și am văzut mulți cu Bear, practic al doilea tac pe la ei printre jucători, după Predatoare fără număr. La asta i-am executat! :))) Avem tacuri mai cu nume ca ei! :lol: :lol: :lol:
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Merge cineva la Best of the East Bulgaria?

Postby AlexandruM » Tue Aug 27, 2013 7:42 am

Referitor la Bear, probabil sunt stimulati sa cumpere tacurile sponsorului Dynamic, oricum Bear sunt tacuri calitative, nu as zice ca sunt mai prejos decat Predator.
Iar cu postavul si mesele nu as fi de acord ca e chiar asa simplu, cand incepi sa joci pe automat folosesti viteza si intensitatea loviturii cu care esti obisnuit la antrenament.
Acelasi tac Mezz al lui Iulian, i-a bagat in utlimul meci din grupe, alba in buzunar de vreo 30 de ori, asa ca nu e de la tac.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Next

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron