Tu cum ai juca?

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Tu cum ai juca?

Postby AlexandruM » Mon Apr 14, 2014 8:55 am

Procedez simplu, joc dupa regulile oficiale, bag bila 8 in acel buzunar si castig.

Personal, nu cred ca aceasta bila mai boate fi scoasa din acea gaura, dar incercand cu vreo lovitura mai in forta poate reusesti din mai multe incercari sa o scoti de acolo.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Tu cum ai juca?

Postby Drake » Mon Apr 14, 2014 3:36 pm

Am modificat intrebarea.
Procedez simplu, joc dupa regulile oficiale, bag bila 8 in acel buzunar si castig.

:D

incercand cu vreo lovitura mai in forta poate reusesti din mai multe incercari sa o scoti de acolo.


Multumesc dar am incercat solutia asta de multe ori si are un procentaj de reusita extrem de scazut. Am incercat jump cu ricoseu din spatele buzunarului lovind bila obiect din spate dar din nou sansele ca ambele bile sa ramana pe masa sunt infime.

Astept alte idei si testez orice lovitura normala sau de trickshot(daca o reusesc) care ar putea fi folosita in acesta situatie.
“Pool is geometry, in its most challenging form, the science of precise angles, and forces"
Image
User avatar
Drake
Jucator
 
Posts: 54
Joined: Sun Dec 08, 2013 6:29 pm
Location: Romania

Re: Tu cum ai juca?

Postby pictoras » Tue Apr 15, 2014 5:51 pm

Singura lovitura posibila cu sansa cea mai mare de reusita ar fi sa faci bila 8 sa sara din buzunar pe masa. Chiar si asa trebuie sa fii norocos unde va ramane dupa si daca va lovi bila alba sau nu.
pictoras
Moderator
 
Posts: 69
Joined: Thu Dec 17, 2009 11:37 pm

Re: Tu cum ai juca?

Postby Viking » Fri Apr 18, 2014 9:55 am

Altii care joaca cu buzunar rezervat la neagra ca si colegul nostru (lipsa de incredere) :)
In mom in care ecuatorul bilei e pe sau trecut de linia dintre colturile buzunarului e gata. Si daca ar sta lipita de marginea buzunarului ar avea mici sanse sa ramana ambele pe masa.

Trickshot de testat: jump peste bila in marginea buzunarului
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Tu cum ai juca?

Postby arnydm » Fri Apr 18, 2014 3:46 pm

Eu aș încerca ( cu șanse minime de reușită, evident ) un fel de jump, adică lovit bila albă mai de sus, astfel încât să nu ajungă la bila obiect pe suprafața postavului ci să cadă exact pe bila obiect... mă gândesc că așa ar sări un pic din masa în buza buzunarului și apoi ar reveni pe postav. E doar o idee, nu este o soluție! :))
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Previous

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron