Ronnie O'Sullivan 147 in ultimul frame al finalei!

Ronnie O'Sullivan 147 in ultimul frame al finalei!

Postby Drake » Sat Apr 05, 2014 1:49 am

O finala frumoasa intre The Rocket si Ding la Openul Tarii Galilor si un nou 147 reusit de Ronnie in ultimul frame al meciului. A fost break-ul maxim cu numarul 12 al carierei, performanta cu care a ajuns pe locul intai depasindul pe Stephen Hendry care avea 11. Scor final 9-3 Ronnie.
Ultimul frame: https://www.youtube.com/watch?v=tEnNiHGGqfA
[youtube]tEnNiHGGqfA[/youtube]

De multe ori il compar pe Ronnie cu Earl, ambii extrem de talentati, incapatanati si irascibili.
Image
Image
“Pool is geometry, in its most challenging form, the science of precise angles, and forces"
Image
User avatar
Drake
Jucator
 
Posts: 54
Joined: Sun Dec 08, 2013 6:29 pm
Location: Romania

Re: Ronnie O'Sullivan 147 in ultimul frame al finalei!

Postby Cristi » Sat Apr 05, 2014 12:28 pm

Da. O performanta extraordinara, insa comparatia mi se pare mult prea deplasata. Earl este nebun cateodata (in adevaratul sens al cuvantului) si mult prea plin de el, pe cand Ronnie are unele momente de ratacire, insa niciodata nu ai sa-l vezi jignind pe cineva sau facand gesturi urate. Ambii sunt extrem de talentati ( cu un plus pr Ronnie).
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Ronnie O'Sullivan 147 in ultimul frame al finalei!

Postby Drake » Sat Apr 05, 2014 7:54 pm

Ai dreptate Ronnie la nivelul de nebunie e mic copil pe langa Earl. Oricum consider ca nici Earl in realitate nu este atat de hmm... special, posibil atitudinea lui la masa si fata de adversar este doar o strategie si de multe ori functioneaza. O combinatie intre cariera lunga de hustler prin baruri dubioase si locul unde a crescut (sudul americii unde sunt foarte multi oameni speciali cu God intr-o mana si pusca in alta) si cu toate acestea luate in calcul consider ca Earl a iesit chiar ok. :mrgreen:

Si un meci intre cei doi -Pt.1
“Pool is geometry, in its most challenging form, the science of precise angles, and forces"
Image
User avatar
Drake
Jucator
 
Posts: 54
Joined: Sun Dec 08, 2013 6:29 pm
Location: Romania

Re: Ronnie O'Sullivan 147 in ultimul frame al finalei!

Postby amabilu » Fri Apr 24, 2015 10:44 pm

Epica inchidere de mare turneu,sunt curios daca in istoria turneelor importante exista un precedent,147 in chiar ultimul frame al finalei.As fi foarte mirat sa aflu ca da.

Cat despre nebunie,clar nu se pot compara Ronnie si Earl.Din pacate,la earl pare ca este o problema de sanatate un pic mai serioasa la mansarda.Mie imi face impresia unui om suferind aflat sub influenta antidepresivelor.Poate cineva care stie mai bine subiectul earl sa dea mai multe detalii.Pacat,un destin extrasportiv mult prea meschin pentru campionul absolut al bilei 9.In opinia mea, comparatia intre el si ronnie e aceeasi intre sporturile lor, pool si snooker,doua destine cu totul diferite,unul in agonie si celalalt in extaz.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Ronnie O'Sullivan 147 in ultimul frame al finalei!

Postby Vinderon » Thu May 03, 2018 11:20 am

Mesaj sters de moderator.
Vinderon
Pionier
 
Posts: 2
Joined: Thu May 03, 2018 10:33 am


Return to SNOOKER

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests