Campionatul mondial

Campionatul mondial

Postby madfox » Sun Apr 18, 2010 4:33 pm

Cel mai mare eveniment din snooker a inceput ! Favoritul meu ramane Ronnie, secondat de Williams. Puteti urmari jocurile de la cele 2 mese live pe blog aici : http://bilebile.blogspot.com/p/campiona ... -live.html
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Campionatul mondial

Postby dragos_drls » Mon Apr 19, 2010 6:28 pm

Va spun sincer ca la editia asta o sa apreciez munca in defavoarea talentului si o sa-l sustin pe Ding.
Ronnie m-a dezamagit crunt la Openul chinezesc si sper din suflet sa nu fi fost vorba si de o ''mana criminala'' pe acolo...
dragos_drls
Pionier
 
Posts: 28
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:01 am

Re: Campionatul mondial

Postby madfox » Mon Apr 19, 2010 9:22 pm

Mi-a placut mult tanarul chinez de ieri care a pierdut cu hendry. Pacat ca s-a pierdut pe final ...
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Campionatul mondial

Postby madfox » Wed Apr 21, 2010 1:00 am

Steve Davis trece mai departe !!! Cine nu a vazut decisivul cu Mark King a pierdut ceva incredibil ! Steve n-a putut sa il termine pe adversar. King avea nevoie de trei snookere si era la bila maro, 9 puncte de recuperat ( 22 pe masa, Steve avea 31 avans). A reusit un snooker, apoi a introdus bilele marto si albastru pentru a castiga in urma unui eventual fault al lui Steve, acum fiind doar 5 puncte de recuperat !!! Dupa ce a avut mai multe sanse de a face snookerul, Mark a introdus rozul cu 3 mante incercand sa faca snooker si s-a batut singur !
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Campionatul mondial

Postby Cristi » Thu Apr 22, 2010 11:20 pm

Steve Davis are o dinamica a loviturii excelenta...cred ca a lucrat intens la ea si a schimbat ceva(felul in care se aseaza pe lovitura, pauza dinainte de executie si apoi ramane pe lovitura pana ce bila obiect intra in gaura)...Superb meci...Goo Steve
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Campionatul mondial

Postby madfox » Fri Apr 23, 2010 7:35 am

Pare mai determinat ca oricand. Ce ar fi un succes aici ? Poa sa iasa la pensie. Si mie mi s-a parut ceva schimbat, cred ca atitudinea, motivatia.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Campionatul mondial

Postby impdcl » Fri Apr 23, 2010 10:42 am

Cu siguranta Steve incearca sa joace ce stie el mai bine, si daca tot a ajuns pana in optimi, avand avantaj de 4 frameuri, se anunta o lupta stransa intre cei doi, oricum Higgins isi va reveni usor usor ... oricum snooker sa fie!!! :)
impdcl
Jucator
 
Posts: 73
Joined: Sun Dec 20, 2009 11:30 pm

Re: Campionatul mondial

Postby Cristi » Sat Apr 24, 2010 2:29 pm

Steve Davis elimina campionul mondial si nr 1 mondial printr-un joc bun si o stapanire de sine exemplara...Higgins a ratat prea mult in acest meci pt a avea pretentia la o victorie...Bravo Steve...

Urmeaza un alt meci de legenda: Ronnie O'Sullivan - Mark J. Williams
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Campionatul mondial

Postby impdcl » Mon May 03, 2010 1:22 pm

Avem o finala foarte echiblibrata intre Neil Robertson si Graeme Dott , oricare dintre cei doi pot castiga, oricare dintre ei pot inca sa mai faca un break maxim, nu stiu pe cine as miza .... oare se poate intampla sa avem un joc decisiv, si sa fie castigat la bila neagra :) ? voi ce credeti? pe cine mizati? .....eu unul merg pe mana australianului .... oricum snooker sa fie :D
impdcl
Jucator
 
Posts: 73
Joined: Sun Dec 20, 2009 11:30 pm

Re: Campionatul mondial

Postby madfox » Mon May 03, 2010 1:43 pm

Eu as merge pe Robertson ...
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Next

Return to SNOOKER

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron