Video super lovitura

Video super lovitura

Postby madfox » Fri Apr 09, 2010 9:37 pm

Am gasit o super lovitura a lui Blomhdal pe you tube. Desi e super lovitura, mie imi vine greu sa cred ca asa a vrut sa dea. Cred mai curand ca a incercat sa ia mai in plin bila rosie si sa mai faca o manta din efect. Pareri ?
http://www.youtube.com/watch?v=4dg7_erDujo&feature=related
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Video super lovitura

Postby Cristi » Sat Apr 10, 2010 12:13 am

Nici eu nu cred ca a vrut sa dea asa...cel mai probabil dorea ca bila alba dupa ce stergea fin bila rosie sa atinga 1 sau 2 mante si sa loveasca bila galbena...
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Video super lovitura

Postby marse » Sat Apr 10, 2010 7:05 am

Daca ar fi vrut ca alba sa atinga doar o manta sau doua, nu ar fi dat ATAT de tare. Se pare ca lovitura a fost dozata perfect astfel incat alba sa faca exact atatea mante cate a si facut de fapt, iar chestia asta se intampla des in loviturile la 3 mante, alba ajunge cu ultimele picaturi de "gaz" sa loveasca ultima bila tinta.

Parerea mea.
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Video super lovitura

Postby Sheno » Wed Apr 14, 2010 6:36 pm

Nu mi se pare ca si-a dorit sa ajunga la alba chiar pe traiectoria asta dar in cazul acesta nu pot sa inteleg de ce ar fi ales sa atace bila rosie lovind cu manta inainte de 2 ori (probabil era mai simplu sa stearga direct bila rosie si apoi alba sa ricoseze de mai multe ori intre mantele laterale pana ajungea inevitabil si in zona coltului unde se afla cealalta bila, cu sanse mari sa o atinga).

Probabil ne-ar fi ajutat sa stim in ce moment al meciului a atacat lovitura asta... daca avea deja un avantaj mare sau deja castigase frame-ul, este posibil sa isi fi propus sa faca spectacol si sa scoata din palarie si loviturile spectaculoase.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: Video super lovitura

Postby alexandru2891 » Mon Sep 20, 2010 5:11 pm

Comentatorul spune "he's playin' two rails to the red around the table" adica exact lovitura ce a urmat....oricum in cazul in care vroia sa stearga rosia fin apoi o manta doua nu vad de ce ar fi lovit atat de tare si practic fara prea mult efect .. iar daca vroia sa loveasca rosia in plin ar fi trebuit sa dea efect stanga jos bilei albe (sa aiba follow la rosie) ceea ce nu s-a vazut din lovitura (alba nu a curbat dupa contact cu rosia)..parerea mea.
alexandru2891
Pionier
 
Posts: 1
Joined: Mon Sep 20, 2010 5:01 pm


Return to 3 MANTE

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests