GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Vrei sa mergi la bile si nu stii cu cine ? Lanseaza provocarea aici. Sa vedem cine se incumeta ! Apoi spune-ne si noua ce s-a intamplat, cine a furat-o, cine a castigat ............................

GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Postby RED » Tue Jun 22, 2010 2:55 pm

Daca tot se cere un topic separat pentru ceea ce se vrea inceputul unui razboi fatis cu Constantenii...asa sa fie.
Din centrul Imperiului Muscoi il numesc ca lider pentru zona sus amintita pe celebrul pinguin al deserului - Dorian.
Are atributiuni sfinte sa intocmeasca o echipa de 5 care sa se lupte de la egal cu nucleul Bucurestean.
Vom tine legatura prin intermediul formului...si asteptam de la "supusi" idei si propuneri.
Am zis!
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Postby madfox » Wed Jun 23, 2010 5:14 am

Propun sa jucam de la 12 noaptea, pe plaja. Bile avem, tacuri avem, ne mai trebuie fe... oops adica mese :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Postby Sheno » Wed Jun 23, 2010 7:24 pm

Pentru inceput nu cred ca ar trebui sa fim atat de pretentiosi: sunt suficiente si 2-3 mese intr-un club de biliard, pentru cateva ore dimineata, cand restul lumii inca nu s-a dezmeticit.

In privinta numarului de jucatori, nu-i musai sa fim 5 vs 5 (cred ca am impune un target prea greu de atins). Poate ca si echipe cu numai 3 sau 4 jucatori ar fi o performanta suficienta.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Postby marse » Wed Jun 23, 2010 8:08 pm

Parerea mea e ca la Constanta ajungem mai ushor 5, argumentul fatza de "toarte" si/sau "remorci" fiind ca le luam si pe ele si le lasam pe plaja. Asa ca s-ar putea ca intalnirea de la Constanta sa se joace chiar tur-retur sambata-duminica :)

Hai sa vedem ce iese, eu ma bag oricum, oricand, mai putin in intervalul 15-31 august. cu tractor cu tot.

Marse over and out
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Postby Sheno » Fri Jun 25, 2010 1:25 pm

Buna initiativa, Marse.

Incepand cu wknd. 24 iulie voi putea bifa si eu condica de prezenta la Constanta. Tot in perioada respectiva, daca va fi cazul, pot sa imi rup o zi chiar si in cursul saptamanii.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Postby marse » Sun Jun 27, 2010 9:20 pm

Hello everybody!

Weekendu' asta am fost la Constanta si i-am incercat oleaca pe guvizi (Dorian + Vio-finu'), in Shooters, impreuna cu Val. Stimati Muscoi, nu ne-am facut de ras, ba din contra ;-). Asta nu inseamna nicidecum ca trebuie sa mergem "cu rezervele" pentru ca am vazut ca Dorian pregateste o agerime de tip arogantza, si ne va inamplina cu floarea Constantei in materie de bile si betze. E musai sa fiu cel putin consilier de selectioner pentru echipa, daca nu vreti sa va lasati tacurile pe acolo.

Marse over and out.
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Postby arnydm » Mon Jun 28, 2010 8:02 pm

No comment... cu toata bunavointa mea nu cred ca voi reusi sa adun o echipa de 5 care sa aiba standardele prieteniei ce ne leaga... poate doar un 5 care sa se bata de la egal la egal cu 5-ul vostru cel mai bun insa nu asta este scopul pe care il urmaresc eu personal... ideea este ca in limita posibilitatilor voi incerca sa onorez orice provocare venita de la vreun "turist" insa de o echipa pentru Liberty asta nu cred ca se poate pune problema... despre intalnirea blitz cu Mar$e si Val nu este mult de spus... un fleac chiar! :)) Diferenta foarte mare de valoare, forma sportiva si cunostiintele acumulate ne-a facut doar sa omoram timpul pe acolo... dupa 2-5 si 0-5 eu unul am spus pas si am plecat la o masa alaturata unde un amic mi-a mai tras un 5-0 sa ma sature... finu a pierdut si el dar mai aproape de realitate ( 2-5 si 3-5 ) asa ca Dream Team-ul nostru se poate considera macelarit din toate punctele de vedere... eu unul m-am cam saturat de infrangerile din ultimele 2 luni si mi-am propus ca in urmatoarele partide sa nu mai pierd la 0... la nivelul asta am ajuns si vina o poarta doar guvernul, presedintele si primarul... luati-va gandul de la parade d-astea si alte matrapazlacuri! ;)
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Postby RED » Tue Jun 29, 2010 10:14 am

Cum frate, cand tocmai am primit cadou o sapca de capitan de nava - un chipiu.
Arat ca batranul si marea, ca piratii din dambovita, un up-grade la Nemo....
Vreau sa-mi conduc oficial Muscoii spre taramurile calde si insorite pline de fete frumoase si beri reci la tot pasul, acolo unde gazda si capitanul echipei adverse este prietenul si fratele meu Dorian.
....................inteleg ca e o mare problema sa strangi inca 3 jucatori pe masura a ceea ce se cheama sau se vrea spirit Muscoi. NU ma indoiesc ca nu ai putea face o echipa de 5 competitiva....dar ar fi numai din mercenari, si tocmai din aceasta cauza sunt de acord cu tine pinguinule.
Gasim noi .... fi sigur... o rezolvare a situatiei astfel incat toti sa fim multumiti.
Al vostru Red Nemo...Am zis!
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Postby Val » Wed Jul 07, 2010 10:59 am

Dragilor,

Pentru ca tocmai am revenit din tarile calde, va istorisesc si eu w/e petrecut la C-ta cu Marse, Dorian si Viorel.

Am plecat spre C-ta vineri seara si am sunat in stanga si in dreapta sa ne organizam un pic pentru sambata, 26.06. Aflu ca Marse vine la malu' marii sambata de dimineata si e disponibil pt o bila. Sun pe Red sa-mi dea date de contact pentru Dorian ca nr de tel pe care il aveam eu nu mergea. Reusesc sa il contactez pe Dorian si sa ne organizam pentru a doua zi dupa pranz.

Sambata la 12 ma infiintez in Shooters unde il gasesc pe Marse impreuna cu varul lui exersand de zor si dand explicatii. Iau o masa langa ei si ma apuc de treaba pana pe la 1 si ceva cand apar Dorian si Viorel.

Ramanem in 4 (Bucuresti vs. C-ta) si cadem la pace sa organizam un meci de cupa Davis, fiecare cu fiecare si apoi la dublu.

Primul joc il am cu Viorel care m-a intrebuintat serios, iar scorul de 5-2 este unul foarte mincinos in raport cu evolutia din teren. La cealalta masa Marse face tot 5-2 cu Dorian.

Schimbam adversarii si incep cu Dorian o saga de meci. El imi spune ca va aplica metoda din meciul cu Marse (a inceput sa ia jocuri de la 4-0 pentru Marse), asa ca imi cere sa il anunt cand se face 4-0. Din vorba in vorba, timpul trece, bilele se scurg in buzunare (intr-un fel) si ma trezesc anuntandu-l pe Dorian ca e 4-0. El vrea sa se recompuna, dar finalul implacabil nu poate fi evitat (cred ca s-a remontat tarziu). La masa vecina, Marsa castiga cu 5-3.

Meciul de dublu nu am mai apucat sa il jucam pentru ca Dorian s-a retras in glorie la alta masa, iar pe mine m-a luat in primire un reprezentant local, Dan, care mi-a administrat doua infrangeri, 5-4 si 5-1 (sau 5-2, nu mai tin minte exact). Nu m-am suparat pentru infrangere, dar am fost dezamagit de mine ca nu m-am simtit niciun moment in control la masa. Cred ca primul set a fost unul de incalzire pentru Dan si a ratat nepermis de mult pentru nivelul la care joaca el. In cel de-al doilea a turat putin motoarele si s-a detasat linistit.

Una peste alta, a fost prima iesire la bile dupa Musoiul din martie si m-am simtit bine la masa.

Am pus la treaba "noul" meu tac de calatorie (stati linistiti, nu m-am innoit, este batranul Kruger cu Z2 pe care am acum un Kamui Black SS si cu shaftul original facut pentru spart cu un WD). Z2 este ok cu SS pe el, iar shaftul original cu WD este cel mai elastic shaft pentru spart pe care l-am tinut vreodata in mana. Ai senzatia ca spargi cu un arc. Rezulatul este surprinzator de bun pentru mine (imprastie bilele bine, iar sansele sa intre bila din spart sunt foarte bune), dar controlul pe alba este inca un punct la care trebuie lucrat... mult :P .

La buna vedere.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: GUVIDIADA - LIBERTY CUES PARADE

Postby madfox » Wed Jul 07, 2010 5:47 pm

Bravo domne va faceti de cap, Sheno prin Nord, voi la mare. Sa va fie rusine :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Next

Return to PROVOCARI PE POSTAV

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron