112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Vrei sa mergi la bile si nu stii cu cine ? Lanseaza provocarea aici. Sa vedem cine se incumeta ! Apoi spune-ne si noua ce s-a intamplat, cine a furat-o, cine a castigat ............................

Re: 112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Postby Cristi » Wed Aug 04, 2010 3:43 pm

Gata si cu rezervarea meselor...Avem la dispozitie 4 mese mai retrase, la nefumatori. Clubul se deschide la ora 10, tot de atunci incepe si rezervarea. Echipa noastra a fost facuta in spiritul muscoiului si sper sa ne distram si sa jucam la un nivel inalt...Acum nu ramane decat sa ne onorati cu prezenta si sa curga berea in pahare(poate reusim sa va intrecem aici - pt ca voi aveti 2 conducatori auto :) ) si bilele pe mese.
Legat de localizarea clubului va pot oferi indicatii, dar la fel de bine va voi putea astepta cu masina la intrarea in oras pt a merge impreuna spre club. Daca mai sunt si alte detalii de stabiliti sa ne ziceti.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: 112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Postby marse » Wed Aug 04, 2010 8:32 pm

Parca vad ca peste vreun an cerem de la gazde vestiare tapitate in piele alba, shampanie in frapiere, 3-4 bidoane de Evian sa ne spalam pe mecla, devenim trupa frate. Jucam in deschidere la Bambi, si pe refren la "Plangeam ca va trozneam...impreunaaaaa" :lol:
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: 112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Postby Cristi » Thu Aug 05, 2010 11:44 am

Linistea dinaintea furtunii...Mai, mai, da de ce sunteti asa tacuti...Va pregatiti pe ascuns sa ne rupeti fashul? :)
Last edited by Cristi on Thu Aug 05, 2010 12:32 pm, edited 1 time in total.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: 112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Postby marse » Thu Aug 05, 2010 12:06 pm

Eu cu Red suntem la capitolu' "linistea dinaintea furtunului" :lol: :lol: :lol:
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: 112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Postby madfox » Thu Aug 05, 2010 3:42 pm

marse wrote:Parca vad ca peste vreun an cerem de la gazde vestiare tapitate in piele alba, shampanie in frapiere, 3-4 bidoane de Evian sa ne spalam pe mecla, devenim trupa frate. Jucam in deschidere la Bambi, si pe refren la "Plangeam ca va trozneam...impreunaaaaa" :lol:

:lol: :lol: :lol:
marse de acum incolo esti impresar-jucator ! As vrea totusi sa inlocuim Evianul cu ceva mai degresant :D
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: 112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Postby Cristi » Sat Aug 07, 2010 6:42 pm

Sa vina cupa..., sa vina cupa..., sa vina cupa la Galati... !!! :) aaaaaa....Ati uitat cupa acasa sau v-ati gandit ca nu are rost sa o mai luati :P
Toate ca toate, a fost o zi super si sper ca am fost gazde bune...Va mai asteptam si cu alta ocazie(poate o revansa) si vrem sa auzim cat mai multe comentarii si sa ne trimiteti pozele facute...Alte reactii din partea mea...saptamana viitoare pt ca voi fi plecat la munte si nu am cum sa mai intru pe aici...Numai bine.
Last edited by Cristi on Sun Aug 08, 2010 7:25 am, edited 1 time in total.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: 112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Postby OctyBilliardLover » Sat Aug 07, 2010 7:34 pm

Intr-adevar a fost o super zi.Imi pare rau doar ca nu am putut castiga mai mult de 1 meci :oops: :mrgreen: .Ma mai iei la vreo revansa Cristi? :mrgreen: :lol:
Astept filmulete, poze, chestii :mrgreen:
OctyBilliardLover
Pionier
 
Posts: 40
Joined: Sun May 02, 2010 7:50 pm
Location: Galati

Re: 112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Postby Sheno » Sun Aug 08, 2010 9:05 am

A fost excelenta ziua de ieri. Eu am iesit cu un rezultat general negativ de 2 victorii si 3 infrangeri insa la finalul zilei am fost multumit, dandu-mi seama ca mai mult de atat nu puteam.

Clubul si mesele au fost foarte bune, iar la capitoul ospitalitate ce-as putea sa mai spun daca ne-au lasat sa fumam inauntru si sa filmam. Cea mai mare surpriza a zilei de ieri mi s-a parut a fi Octavian care joaca nemaipomenit de bine si are toate sansele sa creasca si mai mult daca va mai ramane in preajma lui Cristi si CristiSecu.

Dar pt. Muscoi team faza cea mai tare cred ca a reprezentat-o drumul de intoarcere, scena suprarealista din Kafka, frate :lol: Oricum, pana sa ajungem la Bucuresti am ras atat de mult incat am si uitat de rezultatul intrecerii.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: 112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Postby madfox » Sun Aug 08, 2010 9:16 am

A fost o intalnire frumoasa :) Am gasit o echipa a Galatiului buna si toti componentii joaca peste medie. Un plus pentru Cristi Secu care a fost cel mai in forma dintre voi ... Octy capul sus in biliard drumul e lung. Nu tragi rau, esti pe drumul cel bun.
Cat despre echipa noastra, inainte de o viitoare intalnire, cantonament de 3 zile fara alcool, sex sau tutun. Altfel mergem doar sa ne uitam si nu sa jucam.
Floriceeele, Seminteeeee, Iiiiiiii Pufuletiiiii :lol:

PS : ce Kafka frate, picatura chinezeasca :) Combinatia de Red, Marse si alcool poate dauna grav sanatatii :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: 112 sa apelati - vin Muscoii la Galati !

Postby Sheno » Sun Aug 08, 2010 10:17 am

Ca sa fac si un rezumat al evolutiei mele, iata cum au stat lucrurile:

Primul joc l-am avut cu Dragos. Am inceput bine, am ajuns la 4-2, insa la final am pierdut cu 4-5, el avand un plus la safe-uri.

A urmat jocul cu Cristi Sv, in care la scorul de 2-2 am ajuns primul la bila 8, intr-o pozitie usoara, insa m-am grabit si am ratat, iar Cristi m-a taxat si s-a facut 2-3. Am incercat sa ma redresez, am ajuns din nou primul la 8 intr-o pozitie usoara si din nou am ratat... si uite asa am terminat meciul cu Cristi Sv.

Al treilea meci l-am avut cu Cristi Secu. A fost singurul meci in care am simtit ca nu am nici o sansa: pe langa faptul ca nu rata aproape deloc, eu am intrat la masa dupa o pauza de vreo 30 de min., cu 2 bericioaice la activ si incapabil sa leg o serie de 3 bile macar. Nu m-a surprins in nici un fel infrangerea, meritam sa mi-o iau.

Meciul patru a fost cu Paul, care a castigat rapid primele 2 frame-uri, in care am facut 4 vizite la masa si de fiecare data alba era lipita de cate una din bilele mele. Nu stiu nici eu cum am reusit sa castig frame-ul 3, iar la scorul de 1-3 am cerut o pauza ca sa imi pudrez nasul. Nene, si sa vezi dupa ce m-am intors ce a mai mers jocul meu, in timp ce Paul s-a prabusit (poate si pt. ca era ultimul meci pe care il mai avea de castigat): am reusit sa castig in decisiv, cu 5-4.

Meciul cinci a fost cu Octavian, care a a reusit sa ma pacaleasca si sa ma faca sa ma relaxez, dandu-mi impresia ca voi castiga usor. La 1-1, dupa ce m-am convins ca este capabil sa ma taxeze pentru orice greseala, mi-am impus insa sa joc cu atentie maxima, fiind atent si la pozitionarea albei in cazul in care ratam. Un avantaj foarte mare l-am avut si datorita spargerii, care dintr-o data a inceput sa functioneze la mine foarte bine (imprastiam toate bilele pe masa, bagam cel putin o bila iar alba ramanea tot timpul pe masa in zona centrala). Am reusit sa fac un run pe spargerea lui Octavian, insa doua frame-uri mai tarziu Octavian a reusit si el sa faca un break. Pana la urma s-a terminat 5-3 pentru mine.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

PreviousNext

Return to PROVOCARI PE POSTAV

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron