Cupa Oraselor la Biliard Amator

Vrei sa mergi la bile si nu stii cu cine ? Lanseaza provocarea aici. Sa vedem cine se incumeta ! Apoi spune-ne si noua ce s-a intamplat, cine a furat-o, cine a castigat ............................

Cupa Oraselor la Biliard Amator

Postby RED » Tue Aug 10, 2010 10:06 am

Sheno a venit cu o idee super-geniala....iar mintea mea a procesat-o rapid si i-a gasit multe extensii.
De ce sa nu facem o competitie intre localitati-orase (nivel amator, fara premieri, in spiritul "Muscoiului" - prietenie si biliard) cu echipe formate din 5 jucatori ?
Astfel avem echipe in Bucuresti, Slobozia, Galati, Constanta...deocamdata 4.
Duc tratative pentru o echipa a Ploiestiului...dar se pare ca acolo interesul e foarte scazut.
Ar fi interesant ca cineva de acolo, iubitor de biliard sa-si dea cu parerea aici, sa incepem o serie de "negocieri".
Astfel sa concepem un fel de turneul celor 5 natiuni.

...... hai sa ne dam cu parerea...hai veniti cu informatii, dati si voi stire in stg-dr, poate sare iepurele norocos.
Am zis!
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: Cupa Oraselor la Biliard Amator

Postby Val » Tue Aug 10, 2010 12:18 pm

Propun un brainstorming in cadrul "gastii nebune" din Bucuresti si poate stabilim un itinerar macar in orasele care pot fi atinse intr-o zi.
Ceva de genul E: Constanta, V: Craiova, N: Brasov. Cred ca va fi mai greu sa organizam plecari in 5 pentru tot w/e.

Totusi, parca as vrea sa atingem o data si nordul extrem: Bucovina si Maramures, ca inca nu le-am simtit puterea pe teren propriu. Dar pentru asta trebuie sa ne organizam clar peripetiile in 2 zile.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Cupa Oraselor la Biliard Amator

Postby Sheno » Tue Aug 10, 2010 12:49 pm

RED wrote:De ce sa nu facem o competitie intre localitati-orase (nivel amator, fara premieri, in spiritul "Muscoiului" - prietenie si biliard) cu echipe formate din 5 jucatori ?
Astfel avem echipe in Bucuresti, Slobozia, Galati, Constanta...deocamdata 4.


In cazul in care prietenii de la AXA, Galati si Constanta sunt de acord, am putea sa demaram deja o editie pilot a acestei competitii.
Pe parcurs vom putea sa perfectionam partea organizatorica sau sa dezvoltam si alte laturi sau posibilitati oferite de aceste intalniri (jocuri demonstrative, prezentari/incercari de echipamente, etc.). Nu trebuie sa uitam ca il avem alaturi de noi pe Madfox care intentioneaza cat se poate de serios sa se implice in mod organizat in promovarea biliardului.


Val wrote:Totusi, parca as vrea sa atingem o data si nordul extrem: Bucovina si Maramures, ca inca nu le-am simtit puterea pe teren propriu. Dar pentru asta trebuie sa ne organizam clar peripetiile in 2 zile.

Ma incanta si pe mine ideea unor intalniri/competitii cu prietenii nostri nordici, insa cred ca doar 2 zile nu vor fi suficiente. Ca sa dau un exemplu: pana la Satu Mare facem cu masina aprox. 10 ore (in prima zi, dormim o noapte acolo).
Jucam ce avem de jucat (punem o medie de 6 ore ca sa terminam toate meciurile), iar apoi ne suim in masina si facem inca 10 ore la intoarcere. In cazul in care am dori ca astfel de intalniri sa aiba un caracter regulat, in cadrul unei competitii de anvergura, lucrurile devin obositoare. :?:
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: Cupa Oraselor la Biliard Amator

Postby madfox » Wed Aug 11, 2010 10:06 pm

Interesanta ideea. Sa fie fiecare cu fiecare , deci stil campionat ?
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Cupa Oraselor la Biliard Amator

Postby marse » Fri Aug 13, 2010 8:21 pm

Pentru meciurile la distanta super mare gen Buc-Satu Mare se poate stabili o intalnire "la juma de drum", intr-un club recomandat.
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Cupa Oraselor la Biliard Amator

Postby Val » Sat Aug 14, 2010 8:03 am

In cazul asta, eu propun sa calculam o jumatate matematica a distantei [cred ca gasim noi un sat, ceva pe acolo] :D .

Cand descindem in localitate ii dublam populatia :lol: . Aducem masa de acasa, o instalam la caminul cultural sau acasa la cel mai bun gospodar sau la primar. Dam iama in gaini si la butoaie, anuntam tot satu' ca vin "Insectele", ca in Starship Troopers, si taiem bilete pentru spectacol ca pe vremuri, cand veneau Dolanescu si Ciobanca sau cand rula in localitate vreun blockbuster gen Vagabondu', Lantu' Amintirilor sau O Floare si Doi Gradinari.

In felul asta dam tonul la explorat Carpatian Gardenu', devenim vedete [ne da oteveu' pe sticla si face DDD dezbatere pana il mai opereaza o data de apendicita in direct], ne multumeste Udrea cu lacrimi in ochi pentru revigorarea turismului si vin oamenii dupa noi ca la Maglavit, sa faca poze cu maimuta.

Tre' sa ma opresc, ca daca mai delirez mult imi ia vreunu' ideile si le patenteza la OSIM ca inventii :o .

PS: La faza cu caratul mesei pana la fata locului eu nu ma bag. Ca daca ne trebuie camion si devenim faimosi, Statu' Roman e in stare sa inventeze vama din judet in judet si sa ne ia taxe [scuze, SPAGA] mai rau decat celor de la AC/DC.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Cupa Oraselor la Biliard Amator

Postby pucer » Mon Mar 14, 2011 11:07 am

cum ma plictisesc putin, mi-a venit ideea sa vad ce a fast scris mai demult peforum, si vad aceasta initiativa! imi place, si sa stiti ca Carei-ul vrea sa participe, nu conteaza cand va fi asta organizat !
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am


Return to PROVOCARI PE POSTAV

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron