[anunt expirat]Cumpar butt cu filet 5/16 x 18 (exemplu:Fury)

Ai ceva de vanzare sau te intereseaza ceva ? Aici este sectiunea de site unde poti realiza asta. ATENTIE , aceasta este doar o platforma intre utilizatori. Biliardforum nu este raspunzator pentru tranzactiile realizate intre membrii sai.
Forum rules
Posturile de vanzare trebuie sa contina o descriere cat mai exacta a produsului, a starii sale, moduri de contact, precum si pretul. Firmele sau magazinele online trebuie sa contacteze administratorul inainte de a posta anunturi !!!

[anunt expirat]Cumpar butt cu filet 5/16 x 18 (exemplu:Fury)

Postby wowscortcher » Mon Dec 05, 2016 11:54 am

Salut,


Caut sa cumpar un butt dintr-o singura bucata care sa se potriveasca la Shaftul de la un Fury FBJ-2 http://www.ortmann-billiards.com/Cue-Fury-Break-Jump-FBJ-2-brown-5/16x18-Pool

Filetul este 5/16 x 18

Prefer fara wrap, dar sunt deschis la sugestii.


Multumesc,
Alex
Last edited by wowscortcher on Thu Jan 05, 2017 5:08 pm, edited 1 time in total.
Contact:
mail: wowscortcher@gmail.com
skype: alexandru_stanciu_gl & alexandru.stanciu012@hotmail.com
tel: 0756 790 550
User avatar
wowscortcher
Pionier
 
Posts: 47
Joined: Fri Jan 22, 2016 12:08 am
Location: Bucuresti

Re: Cumpar butt cu filet 5/16 x 18 (exemplu: Fury)

Postby amabilu » Mon Dec 05, 2016 5:07 pm

O sugestie ar putea fi sa cumperi un tac nou ieftior cu filetul asta,poate iti place vreun model de Classic.Cel mai ieftin e 9 euro dar nici 25-35 euro nu ar reprezenta o suma mare si ai cateva zeci de modele sa ti alegi designul care iti place.
https://www.dynamic-billard.de/billiard ... n=48&f=524
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Cumpar butt cu filet 5/16 x 18 (exemplu: Fury)

Postby wowscortcher » Mon Dec 05, 2016 5:34 pm

Salut,

E o idee buna. Multumesc.

Dar stii tu ca folosesc acelasi filet?
Contact:
mail: wowscortcher@gmail.com
skype: alexandru_stanciu_gl & alexandru.stanciu012@hotmail.com
tel: 0756 790 550
User avatar
wowscortcher
Pionier
 
Posts: 47
Joined: Fri Jan 22, 2016 12:08 am
Location: Bucuresti

Re: Cumpar butt cu filet 5/16 x 18 (exemplu: Fury)

Postby amabilu » Mon Dec 05, 2016 5:35 pm

Pai nu ai deschis linkul ?Da cautare pe site tacuri dupa criteriul filetului,eu asa am facut.Cum esti din Buc poti comanda la ATD si daca nu te grabesti si astepti sa vina odata cu propria lor comanda nu platesti nici transportul.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Cumpar butt cu filet 5/16 x 18 (exemplu: Fury)

Postby wowscortcher » Mon Dec 05, 2016 5:53 pm

Nu scrie la toate tacurile ce filet au pe siteul dynamic. Dar am gasit la o cautare mai amanuntita.

O sa merg la ATD sa vad ce au pe stoc, poate se potriveste ceva. Oricum, tot de la ei e cumparat si tacul asta.
Contact:
mail: wowscortcher@gmail.com
skype: alexandru_stanciu_gl & alexandru.stanciu012@hotmail.com
tel: 0756 790 550
User avatar
wowscortcher
Pionier
 
Posts: 47
Joined: Fri Jan 22, 2016 12:08 am
Location: Bucuresti

Re: Cumpar butt cu filet 5/16 x 18 (exemplu: Fury)

Postby costinu2000 » Tue Dec 06, 2016 12:44 am

Salut Alex! Am eu un butt sneaky pete cu 314 /1 si un Meucci black dot pe filet 5-16/18 full splice dar nu este ieftin( 8 euro in nici un caz :D ) acum depinde pt ce ai nevoie. Pot da tot tacul sau pe bucati.
Tac de joc - Wes Hunter
Break/jump - Mike Gulyassy, Sledgehammer
Jump cue - Tom Penrose
costinu2000
Jucator
 
Posts: 80
Joined: Sat Mar 17, 2012 7:37 pm
Location: Bucharest

Re: Cumpar butt cu filet 5/16 x 18 (exemplu: Fury)

Postby Viking » Wed Dec 07, 2016 11:21 am

Dintr-un tac Classic de 9 euro nu faci tac de spart performant ( adica din lemn de rahat si cu inel pe joint din plastic subtire si slab, balsans aiurea etc), nici daca-i pui shaft de BK2.

ATDul aduce produsele la primavara si, desi se numesc dealer, pun si in plus. Cand am intrebat de ce e cu 25-30% pretul mai mare produsului, au incercat o abureala din aia de taximetrist de Bucuresti, cum ca e o chestie cu tva-ul nostru care-i mai mare ca'n Germania, etc. :D

M-am mutat pe Dynamicul din Germania si, dupa cateva experiente nereusite (comenzi gresite, produse prost ambalate etc.), i-am schimbat si pe aia.

Cea mai buna si rapida colaborare am avut-o cu Oliver Ortmann shop. Acum e si mai usor de luat, ca poti plati cu cardul la toti. Te verifica Pay Palul dar nu mai trebe cont la ei sau card alipit contului de Pay Pal etc.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Cumpar butt cu filet 5/16 x 18 (exemplu: Fury)

Postby amabilu » Wed Dec 07, 2016 4:43 pm

Ei,hai sa nu exageram acum.Cu ATD ul,nu cred ca sunt singurul care am avut experiente corecte cu ei.Pana acum un an am luat la fiecare comanda cu pretul de pe saitul nemtesc,doar la ultima husa am fost avizat ca voi plati in plus 5 euro.Cum era inventar si nu aveau maruntis ,mi au luat cu 4 lei mai putin.Au fost si amabili,desi erau in inventar,au observat ca ma invart pe acolo,mi au deschis si mi au dat husa pe care o comandasem.E adevarat,a trecut cam o luna jumate pana sa vina dar de obicei nu asteptam mai mult de 2-3 saptamani.

Faptul de a putea vedea ce cumperi si la o adica a refuza cumpararea(mai ales ca nu ti s a cerut avans) mi se pare un avantaj destul de important pe care nu il ai cumparand online de afara.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am


Return to Vanzari-cumparari

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests