Masa 9ft

Ai ceva de vanzare sau te intereseaza ceva ? Aici este sectiunea de site unde poti realiza asta. ATENTIE , aceasta este doar o platforma intre utilizatori. Biliardforum nu este raspunzator pentru tranzactiile realizate intre membrii sai.
Forum rules
Posturile de vanzare trebuie sa contina o descriere cat mai exacta a produsului, a starii sale, moduri de contact, precum si pretul. Firmele sau magazinele online trebuie sa contacteze administratorul inainte de a posta anunturi !!!

Masa 9ft

Postby Viking » Fri Feb 07, 2020 2:06 pm

Caut masa 9 ft. + eventuale accesorii.

Ofer 7000-7500 lei.

Mai platesc montaj si transport (pret decent).

OBS - masa si transportul + montat/reglat sa fie organizate de furnizor, ca m-am saturat de vanzatori de mese care "stiu ei pe cineva care monteaza", ca nu vreau sa iau masa si sa astept cu ea demontata.

Multumiri
Last edited by Viking on Tue May 26, 2020 11:07 am, edited 1 time in total.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Masa 9ft

Postby AlexandruM » Sun Feb 09, 2020 10:44 pm

Prima intrebare este de ce sa fie masa noua?

Referitor la mesele King, Winner, nu am experienta cu ele, dar din descrierea de pe site se pot face cateva concluzii:
1) O masa King sau Winner de 9 ft are greutatea de 450kg, in timp ce o masa similara Dynamic 2 sau SAM K-Steel are 550kg. Intrebarea logica e la ce s-a facut rabat daca e cu 100kg mai usoara? Incerc tot eu sa raspund, la ardezie si structura de rezistenta.
2) Nu vin echipate cu postav Simonis, prin urmare mai pune vreo 800 lei peste daca vrei acest postav.
3) Nu se detaliaza ce cauciuc au pe mante, prin urmare e ceva ordinar, care in 2-3 ani e posibil sa dea rateuri.

Sfatul meu e sa mergi pe o masa a unui brand consacrat, sh, si la banii maxim alocati pui si Simonis pe ea si cauciuc pe mante de cea mai buna calitate.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Masa 9ft

Postby adysann » Sun Feb 09, 2020 11:02 pm

are dreptate Alexandru, joc frecvent pe o masa King IV, cu postavul si mantele originale, proaste amandoua. Nu recomand masa King.
Playing cue: Predator Ikon2 + Z2
Break: Kruger (pastila LePro)
Case: Sterling Wave 3/4
adysann
Pionier
 
Posts: 27
Joined: Mon Jun 23, 2014 3:29 pm

Re: Masa 9ft

Postby Viking » Mon Feb 10, 2020 1:26 pm

AlexandruM wrote:Prima intrebare este de ce sa fie masa noua?

Referitor la mesele King, Winner, nu am experienta cu ele, dar din descrierea de pe site se pot face cateva concluzii:
1) O masa King sau Winner de 9 ft are greutatea de 450kg, in timp ce o masa similara Dynamic 2 sau SAM K-Steel are 550kg. Intrebarea logica e la ce s-a facut rabat daca e cu 100kg mai usoara? Incerc tot eu sa raspund, la ardezie si structura de rezistenta.
2) Nu vin echipate cu postav Simonis, prin urmare mai pune vreo 800 lei peste daca vrei acest postav.
3) Nu se detaliaza ce cauciuc au pe mante, prin urmare e ceva ordinar, care in 2-3 ani e posibil sa dea rateuri.

Sfatul meu e sa mergi pe o masa a unui brand consacrat, sh, si la banii maxim alocati pui si Simonis pe ea si cauciuc pe mante de cea mai buna calitate.


Good point. Vreau masa noua pt. ca la second hand intervine un logistical nightmare (nu stau intr-un oras mare): transport, manipulare, montaj profi.

Am vazut la ATD masa Dynamic Competition. Arata destul de bine inchegata. 1650 EUR (fara niciun accesoriu). O stie cineva? Multumesc (ma ajuta foarte mult parerile celor care au jucat pe modelele de care intreb).
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Masa 9ft

Postby Cristi » Wed Feb 12, 2020 4:44 pm

Dynamic Competition e o masa buna. Cu un postav simonis 860 si cu un set de bile aramith pro cup-TV poti juca in conditii foarte bune. Se vede pe alocuri ca nu e o masa premium (vezi cosurile care sunt dintr-un plastic ieftin sau materialul exterior) dar placile de ardezie si mantele sunt de o calitate f. buna. Daca vrei ceva nou si la un pret mai scazut e o varianta, desi vad ca s-a mai scumpit de cativa ani.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Masa 9ft

Postby Viking » Tue May 26, 2020 11:06 am

Caut masa 9 ft. + eventuale accesorii.

Ofer 7000-7500 lei.

Mai platesc montaj si transport (pret decent).

OBS - masa si transportul + montat/reglat sa fie organizate de furnizor, ca m-am saturat de vanzatori de mese care "stiu ei pe cineva care monteaza", ca nu vreau sa iau masa si sa astept cu ea demontata.

Multumiri
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm


Return to Vanzari-cumparari

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron