Hold'em online

Hold'em, heads-up, omaha tot ce se poate discuta despre acest joc minunat

Re: Poker

Postby madfox » Sun Feb 21, 2010 3:44 pm

Am jucat cateva turnee de 1$ intrarea, dar m-am cam curatat. Insa am mai iesit pe 2 odata la un turneu pe bani virtuali, de data asta am avut sanse sa castig.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Hold'em online

Postby catalinaxa » Fri Feb 26, 2010 12:00 am

Am putea organiza un turneu de Hold'em la noi.Avem multi pasionati de joc(poate mai multi decat de biliard) :lol:
catalinaxa
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Thu Jan 28, 2010 2:11 pm
Location: Slobozia

Re: Hold'em online

Postby madfox » Fri Feb 26, 2010 7:54 am

Peste tot e asa. Toata lumea joaca poker frate :D
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Hold'em online

Postby madfox » Wed Apr 07, 2010 5:14 pm

M-am apucat sa joc sateliti pe fulltilt si partypoker. Frate da tot pierd pe river. La ultimul trebuia sa iesi n primii 5 si mai eram 25. Intru cu QQ pe all in dupa flop. FRAIERU PLATESTE CU NIMIC SI 3 TREFLE. CE CREZI CA VINE PE TURN SI RIVER :shock: :shock: :shock: Alta : am 3 optari dupa flop si unu da all in cu AQ si nimic jos. Ce crezi ca vine pe turn si river ? AQ :x :x :x Rati ai dreacului cu onlineul vostru
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Hold'em online

Postby RED » Wed Apr 07, 2010 9:55 pm

Coane..poate iau la mine sambata si geamantanul de poker...daca terminam mai devreme si mai ne permitem o ora de ragaz..poatem intindem si o hora de Hold`em in 10?
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: Hold'em online

Postby madfox » Wed Apr 07, 2010 10:49 pm

All in 8-)
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Hold'em online

Postby Mircea » Thu Apr 08, 2010 11:35 am

madfox wrote:M-am apucat sa joc sateliti pe fulltilt si partypoker. Frate da tot pierd pe river. La ultimul trebuia sa iesi n primii 5 si mai eram 25. Intru cu QQ pe all in dupa flop. FRAIERU PLATESTE CU NIMIC SI 3 TREFLE. CE CREZI CA VINE PE TURN SI RIVER :shock: :shock: :shock: Alta : am 3 optari dupa flop si unu da all in cu AQ si nimic jos. Ce crezi ca vine pe turn si river ? AQ :x :x :x Rati ai dreacului cu onlineul vostru


Mda, alea cu culoare din nimic sunt cele mai nasoale pierderi..
Nu prea inteleg la a doua mana de ce ai pierdut cu 3 optari la 2 perechi...

Iti zic eu una nasoala rau: Turneu sit&go de 6 insi cu intrare 100$+8$ (astia 8 sunt spaga cazinoului). Premiul I 450$, premiul II 150$. Ramasesem la heads-up cu unu cu chipsurile cam 50%-50%. Blind-urile ajunsesera mari (Cam 10% din stack-ul meu / lui). In primele doua maini de heads-up omu da all in fara ezitare. Il simtisem oricum dinainte ca e bluffer de cariera si tot ce asteptam era o mana semi-decenta. Omul parea impacat cu cei 42$ cu care iesi pe plus pentru locul 2 (IDIOT). Imi vine - A-10. El imi da (iar) all in intr-un moment cand el avea 55% din jetoanele de pe masa si eu restul. Dau si eu all in. El avea 9-4. Pica pe jos numai jeguri, dar si un 4... Si asa am pierdut - sau mai bine zis nu am castigat - 300$...
Mircea
Jucator
 
Posts: 53
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:58 pm

Re: Hold'em online

Postby madfox » Thu Apr 08, 2010 5:26 pm

Sorry, avea o dama jos din flop deci a facut full pe river.
Urat ai pierdut, da si pe ce sume mari joci coane. Mie nici nu imi vine sa mai joc A10, AQ, AJ sunt aiurea niciodata nu castig. Mai curand 77
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Hold'em online

Postby Mircea » Fri Apr 09, 2010 10:48 am

Nu cred ca as fi jucat pe sume asa mari, dar tot la poker facusem banii aia dupa ce castigasem vreo 25$ la un freeroll d-ala cu 3000 de insi :D
Bineinteles ca prefer un pocket-pair si eu... pe de alta parte, daca ai ambele carti mai mari decat perechea adversarului (spre exemplu tu ai 7-7 si eu am 8-9) parca sunt totusi sanse sa loveasca macar una din ele.. nici nu stiu cum e procentajul preflop intre mainile astea. Sigur e mai bun pentru 7-7, dar cred ca e ceva de genul 60%-40%... Plus ca nu joc cu perechi mai mici de 10 decat in late position daca sunt doar cu un singur adversar in joc. Altfel daca sunt mai multi intrati in joc, deja ai sanse mari sa o iei pe coaja, fiindca macar unul din ei face o pereche mai mare. Iar tu nu mai ai decat doua carti in pachet care sa te ajute... Ma rog, ala care a facut full pe turn+river.. cred ca inainte de joc calcase in ceva cald..

Hai ca mi-ai starnit iar pofta de poker.... :D
Mircea
Jucator
 
Posts: 53
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:58 pm

Hold'em cu mamaligutza!

Postby RED » Mon Apr 26, 2010 10:47 am

Conashilor....am decretat o vacanta in ale biliardului pe termen nelimitat (chestia e ca imi pierise cheful..si parca ma duceam al biliard ca la serviciu de unde si rezultatele slabe).
Hai sa gasim o zi sa trantim un pokeras.....pe sume modice ca sa aiba miza si undeva la aer...caci prea mi-am imbacsit plamanii cu praf de creta si fum de tzigarete.
Bagati propuneri....
Am zis!
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

PreviousNext

Return to POKER

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests