Campionatul iuropian 2016

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby arnydm » Wed Jul 06, 2016 7:33 pm

Să bată Țara Galilor!!!
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby amabilu » Wed Jul 06, 2016 9:29 pm

Ce suflet pune bale asta,trage toata echipa dupa el,e un fenomen ce mai.Frumoasa daruire a unui superstar ca el si a echipei.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby arnydm » Wed Jul 06, 2016 11:07 pm

A batut… pasul pe loc! :D :D S-au trezit portughezii tocmai acum și iată că prind o finală. Dacă ar fi după aspectul jocului… meritată pe deplin. Au controlat jocul aproape în totalitate… bravo lor! Pe de o parte era de așteptat, dată fiind experiența lotului lor dar Țara Galilor avea ( teoretic ) atuul elanului… s-a dovedit o vorbă… cine nu are bătrâni… să-i cumpere!
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby amabilu » Wed Jul 06, 2016 11:51 pm

Da,au jucat portughezii,nu au bagat poponetul in poarta nici dupa 2-0.Ma asteptam sa castige datorita unui plus de maturitate si a valorilor din lot dar au jucat peste asteptari.Bravo lor si succes in finala desi tancul nemtesc mi e teama ca o sa i striveasca.

Da balutza asta e dat dracului,a sclipit in fiecare meci,eu cred ca ar trebui sa plece de la real la o echipa unde sa fie in prim plan si sa joace echipa pt el.La real va fi eclipsat permanent de Ronaldo.Eu nici nu stiam ca asta poate juca asa frumos.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby arnydm » Thu Jul 07, 2016 11:07 pm

Germania a reușit performanța de a domina copios un meci dar să și piardă… nimeni nu le poate reproșa însă ceva ( primului 11 pentru că rezervele au fost mâini moarte ), au presat și au împins mereu jocul în față însă francezii au avut un jucător care a făcut diferența și nu neapărat prin golurile înscrise ci prin explozia pe care o produce… super jucător ăla micu cu numărul 7. Cu astea fiind spuse… la finală nu mă mai uit, lucrurile sunt clare, Portugalia campioană europeană. Sau Franța, pentru mine nu prea contează, atât de mult am ținut cu Germania la meciul de astă seară...
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby amabilu » Fri Jul 08, 2016 6:14 am

Campionatul asta e unul care a spart ghinioanele unor echipe in ce priveste frica de un anumit adversar.Germania i a avut tot timpul pe italieni drept nasi in turneele finale iar Franta avea acelasi complex insurmontabil al Germaniei care a oprit o in drum spre titlu in cateva meciuri istorice.

Repet ce am mai spus,un campionat slab salvat doar de frumusetea surprizelor echipelor mici.Nici cele mai puternice meciuri Germania-Italia si Germania-Franta nu au fost meciurile dramatice de altadata dintre echipele lor de aur.Nu pot compara un Klinsmann,Voller,Haesler sau Matheus cu teutonii actuali,la fel pe Platini,Cantona ,Zidane si echipa lui de acum 15 ani cu cocoseii pitici de aseara.

Probabil sfarsit de drum(glorios dealtfel)pentru Piturca al germanilor.Nici nu era cinstit sa castige Germania si mondialul si europeanul jucand mediocru si bazandu se pe nivelul si mai slab al celorlalte echipe,la fel cum nici Franta cu jocul actual (sau jucatorii?) nu va pupa urmatorul mondial in faze finale.

Finala merita vazuta,daca echipele vor juca la fel ca in semifinale vom avea un meci spectaculor.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby arnydm » Mon Jul 11, 2016 7:22 am

Cum se poate câștiga CE cu o singură victorie în 90 minute? Simplu… jucând ca Poartugalia.
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby amabilu » Mon Jul 11, 2016 11:53 am

Campionatul asta a fost cel al revanselor si nu s a dezmintit nici in finala.Germania cu Italia,Franta cu Germania si Portugalia cu Franta.

Ma bucur pentru portughezi,a fost o lectie de fotbal pana la urma,o echipa mica care isi doreste ceva cu adevarat.La noi romanii parca nici dorinta sa avem sau sa facem nu exista.Plus ca am mai spus o,nu era ok sa castige o echipa mare care joaca ca o umbra e echipei care a fost.Franta sa fie Franta,Germania sa fie Germania,Italia sa fie Italia,Spania sa fie Spania si asa mai departe.Las sa castige si astia mai mici ceva ca aia mari is satui.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby arnydm » Mon Jul 11, 2016 8:38 pm

Sincer eu m-am bucurat de parcă ar fi bătut Germania! :)) Nu că ar fi câștigat Portugalia ci că a pierdut Franța… n-am nimic cu ei dar nu-i suport. Oricum… nu mai este fotbalul ce era odată… foarte puține strălucirile unor jucători, parcă prea multă disciplină tactică, prea mult accent pus pe jocul pozițional, nu știu, ceva parcă nu-i la locul lui în acest peisaj… e drept, sunt bani mulți, orgolii, faimă, glorie la mijloc dar parcă totuși e ciudat să vezi toate națiile posibile într-o echipă națională. Nu sunt șovin sau mai bine spus nu am nimic cu naționalizații, părinții de origine sau ceva de genul… dar Franța numai a Franță nu arăta. Sau Germania. Parcă au devenit cluburi federațiile astea în ultimul timp… Una peste alta Ronaldo intră în istorie și bag mâna-n foc că îl vedem și peste 4 ani! :))))
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby amabilu » Tue Jul 12, 2016 5:38 pm

Asta te implineste ca jucator,un titlu cu nationala,in rest poti castiga toate shampionligurile.Probabil ronaldo va trece peste legenda eusebio ca pe figo l a luat deja.

Apropos de natiuni in nationala,tare mi e frica ca o sa vedem si la noi asta in 20 de ani,sper sa ma insel.

Da vezi ca ai o datorie la sectiunea Bixur,sau nu a fost etapa?
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Previous

Return to Fotbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron