C.M. 2018

C.M. 2018

Postby catalinusbv » Sat Jun 16, 2018 9:21 am

Dupa cum poate stiti, de joi a inceput in Mama Rusie, Campionatu Mondial de fotbal.

Bineinteles, un nou turneu la care Nationala noastra de Carton nu participa din motive de palmares si ... cheltuieli inutile.
Dupa experienta traita la Euro 20-16, unde condusi de Tata Puiu am fost Daum(a) totala chiar si Contra albanezilor, se prefera in continuare suprematia de care ne bucuram in Cupa Meciurilor Amicale, o competitie de anvergura, cu multe orgolii si rivalitati.
In caz ca nu stiti am invins recent in dubla mansa Chile 3-2 la Cluj si 2-3 chiar la ei acasa, la Graz.
Pe plan European avem o mare sustinere in acest boicot din partea Olandei si Italiei.

Chiar si asa, mi-am rupt putin din timp ca sa vad si eu cam ce se poarta in materie de fotbal la Cupa Mondiala. Nimic deosebit pana acum. Poate doar baietii aia din Peninsula Iberica ce au mai legat ceva.
Hmm, astept sa vad cam ce misca Germania, Brazilia, Argentina, Franta, Belgia, Croatia, desi asteptarile sunt infime de la niste nationale submediocre din istoria fotbalului.


Mai are cineva si alte pareri ?
Player: Mezz EC7-C + WX700/HybridPro II
Break: Mezz PowerBreak Kai + DeepImpact II
Jump: iQ Cues Jump
Case: Hard Case 2/4
Exceed 4" Extender


There's always a shot ... you just have to find it.
catalinusbv
Jucator
 
Posts: 60
Joined: Wed Apr 27, 2016 10:11 am

Re: C.M. 2018

Postby catalinusbv » Wed Jun 20, 2018 9:01 am

Mda, s-a terminat prima faza a grupelor, a si inceput aseara a doua.

Ce am putut constata:

- Rusia si-a 'tras la sorti' o grupa buna, bate tot si nici Uruguay nu vad sa ii bata.
- Echipele din America de Sud nu par niciunele in forma, ce-i drept Columbia a avut si ghinion sa joace din min 2 cu om in minus si gol primit.
- Germania posibil sa nu treaca de grupe, au pierdut cel mai important meci, tinand cont de program. Nu cred sa ii bata pe Suedia, Mexic va bate 1-0/2-0 Coreea si in ultimul meci un clasic X la Mexic - Suedia ( Mexic 7pct, Suedia 5pct, Germania 4pct).
- Din prisma rezultatelor primelor meciuri, ultima grupa cred ca va fi cea mai interesanta si disputata.
- Cu cateva exceptii, meciuri mai frumoase intre echipele mai slab cotate.
- Multe autogoluri, multe penaltyuri.
- Tehnologia asta VAR, o mare vrajeala. Da impresia de corectitudine. Tot de arbitru tine.
- La cum se misca si echipele de mana a doua, intr-adevar nu aveam ce cauta. Maxim 1 punct luam. Asta daca prindeam grupa cu Panama sau Arabia Saudita.

Cam astea.
Mai vedem.
Player: Mezz EC7-C + WX700/HybridPro II
Break: Mezz PowerBreak Kai + DeepImpact II
Jump: iQ Cues Jump
Case: Hard Case 2/4
Exceed 4" Extender


There's always a shot ... you just have to find it.
catalinusbv
Jucator
 
Posts: 60
Joined: Wed Apr 27, 2016 10:11 am

Re: C.M. 2018

Postby madfox » Wed Jun 20, 2018 11:06 am

Eu cred ca vom vedea meciuri mult mai bune in fazele finale ... Mi-a placut mult Belgia si poate ca Rusia va face o surpriza pana la urma. Echipele mari isi vor intra in ritm din meciul 2.
Vorbim dupa grupe
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: C.M. 2018

Postby catalinusbv » Sat Jun 30, 2018 9:42 am

Revenind.

Asa cum anticipam, desi nu chiar de pe ultimul loc, Germania nu a trecut de grupe. Din punctul meu de vedere selectia a fost facuta gresit la ei. Si nici nu au avut atacanti, mai ales ca alde Klose, Podolski s-au retras. Mario Gomez e depasit si Werner nu e chiar un atacant cu care sa joci titular. Sane, Gnabry, Volland, chiar si Gotze nu cred ca trebuiau lasati acasa.
La fel si in cazul Argentinei. Antrenor slab. Pe Icardi si Pastore i-a lasat acasa. Si joaca cu Meza sau Pavon in locul lui Dybala sau Kun Aguero. Nu meritau sa treaca de grupe, sper sa ii bata Franta. In meciul cu Nigeria, numai Maradona a fost la 'inaltime'. :lol: :lol: :lol:
Pe Ronaldo nu il simpatizez eu prea mult, dar tot respectul pentru ce face la nationala. Portugalia nu are cine stie ce lot. Dar reuseste sa traga si sa motiveze toata echipa. Si cand e nevoie face diferenta. Ca si la Euro.
Mi-a parut rau de Senegal, nu au jucat rau, destul de frustrant sa pleci acasa pe criterii de cartonase galbene. Mai corect ar fi fost pe posesie sau suturi la poarta. O departajare cel putin discutabila...

Ai dreptate Madfox, s-au mai redresat atat anumite echipe, cat si nivelul jocului. :D

Belgia si Croatia, doua super echipe, sper sa ajunga cat mai departe.

Hai cu optimile !
Player: Mezz EC7-C + WX700/HybridPro II
Break: Mezz PowerBreak Kai + DeepImpact II
Jump: iQ Cues Jump
Case: Hard Case 2/4
Exceed 4" Extender


There's always a shot ... you just have to find it.
catalinusbv
Jucator
 
Posts: 60
Joined: Wed Apr 27, 2016 10:11 am

Re: C.M. 2018

Postby catalinusbv » Fri Jul 06, 2018 9:36 am

Azi incep sferturile...

Ceva pariuri, pronosticuri sau preferinte ?

Eu mizez pe semifinale 100% europene:
Franta - Belgia
Anglia - Croatia.
Player: Mezz EC7-C + WX700/HybridPro II
Break: Mezz PowerBreak Kai + DeepImpact II
Jump: iQ Cues Jump
Case: Hard Case 2/4
Exceed 4" Extender


There's always a shot ... you just have to find it.
catalinusbv
Jucator
 
Posts: 60
Joined: Wed Apr 27, 2016 10:11 am


Return to Fotbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests