Mondiale 94

Mondiale 94

Postby madfox » Mon Apr 26, 2010 11:04 pm

Ma uit acum la TVR 2, se da meciul Romania - Suedia de la Mondialul din USA. Doamne ce echipa aveam : Prunea - Selymesi, Prodan, Belodedici, Dan Petrescu - Gica Popescu - Lupescu, Hagi, Dorinel Munteanu, Ilie Dumitrescu, Raducioiu. Ma trec fiorii amintindu-mi senzatiile extraordinare pe care le-am avut atunci. Cum strangeam vecinii in curte sa ne uitam la toate meciurile. Era fotbal nene, pai stiau sa dea in minge. Ma uit acum la asa zisii "Printi" sau alte vedete si ma umfla rasul. Pai nici la Metalul la echipa mea de copii n-ar avea loc.
PS :
Partea trista este ca mi-am dat seama ca am imbatranit.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Mondiale 94

Postby Val » Tue Apr 27, 2010 4:04 pm

Coane,

Lasa, nu-ti mai face sange rau, toti am imbatranit. Dar, asa cum zicea unu' mai destept ca noi, conteaza viata din ani, nu anii din viata. Oricum, daca ne tine Domnul sanatosi si trebile merg bine, va propun o "organizare de santier" pentru Campionatul Mondial de anul asta.

Recte, eu pun la bataie urmatoarele: (i) curtea, (ii) foisorul, (iii) gratarul [bine, bine, ... si carnea pentru gratar, carcotasilor :P ], (iv) 1 bucata retroproiector [fac eu cumva rost si de unul de-asta] pentru vizionarea meciurilor (poate nu in fiecare zi, da' cel putin la alea mai importante si in w/e).

Voi, aveti datoria sa va asigurati prezenta si, poate, ceva lichide [bere, sprit de vara, gin tonic etc.].

Daca aranjez si mansarda pana atunci, ii lasam pe care care nu se mai pot abtine si nu le place fotbalul sa joace biliard [sau sa citeasca, daca vor, ca acolo am si biblioteca]. Nu, nu este vorba despre biblioteca aia. Aia este in subsol, la rece :lol: .
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Mondiale 94

Postby marse » Tue Apr 27, 2010 7:20 pm

Coane, sotia stie? :lol:
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Mondiale 94

Postby madfox » Tue Apr 27, 2010 8:47 pm

Subscriu la un spritz in aer liber si in cazul in care ni se apleaca un gin tonic cu formula secreta de inviorare. Subscriu la ceea ce zice conu Marse. Coane tre sa o pregatesti mental, ca o sa inceapa Red sa ii ceara lui marse sa mute micii pe distante de fix 5 cm ... I n biblioteca se poate dormi ? :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Mondiale 94

Postby marse » Tue Apr 27, 2010 9:23 pm

Ba nu cobi, ca ma pune Red sa le dau la mici stanga sus cu follow, drapta jos incet... si sa vezi cum dau de dracu daca fac touching-mici... bine ca nu poa sa puna mana deasupra gratarului sa verifice... :lol:
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Mondiale 94

Postby RED » Tue Apr 27, 2010 9:50 pm

Hahahha..rad cu o pofta nebuna. Haiosilor.
Eu imi inchipui altceva....va mai amintiti reclama la Heineken cu aia care tipa cand vad camera aia frigorifica plina cu bere?
Daca nu....uitati-o : http://www.youtube.com/watch?v=S1ZZreXE ... re=related
Cam asa vad eu prim vizita la Val acasa.
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: Mondiale 94

Postby madfox » Mon Jun 14, 2010 9:26 pm

Val wrote:Coane,

Lasa, nu-ti mai face sange rau, toti am imbatranit. Dar, asa cum zicea unu' mai destept ca noi, conteaza viata din ani, nu anii din viata. Oricum, daca ne tine Domnul sanatosi si trebile merg bine, va propun o "organizare de santier" pentru Campionatul Mondial de anul asta.

Recte, eu pun la bataie urmatoarele: (i) curtea, (ii) foisorul, (iii) gratarul [bine, bine, ... si carnea pentru gratar, carcotasilor :P ], (iv) 1 bucata retroproiector [fac eu cumva rost si de unul de-asta] pentru vizionarea meciurilor (poate nu in fiecare zi, da' cel putin la alea mai importante si in w/e).

Voi, aveti datoria sa va asigurati prezenta si, poate, ceva lichide [bere, sprit de vara, gin tonic etc.].

Daca aranjez si mansarda pana atunci, ii lasam pe care care nu se mai pot abtine si nu le place fotbalul sa joace biliard [sau sa citeasca, daca vor, ca acolo am si biblioteca]. Nu, nu este vorba despre biblioteca aia. Aia este in subsol, la rece :lol: .

Deci, dintii s-au sterpezit de atata fum de pulpa de caprioara, am baut de 3 ori vinul si apa destinate pentru descalecarea Muscoilor, si inca ficatul e intact. Da mai e pana la meciurile importante din sferturi sau semifinale. Eu ma incalzesc ...
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti


Return to Fotbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests