Biliard-TV.ro

Biliard-TV.ro

Postby marse » Thu Mar 03, 2011 1:05 am

Salutare, everybody!

Pentru ca lipsea din peisajul romanesc, am demarat o initiativa, si anume de a pune la un loc cele mai tari, interesante, funny, incrancenate, naspa, anoste etc filme cu si despre biliard, filmate in salile de biliard din Romania. Vor fi de asemenea inregistrari de la concursurile de biliard din Bucuresti si din tara, si chiar si live-streaming-uri, tutoriale, interviuri, prezentari de cluburi, prezentari de produse si multe altele!

Pe http://www.biliard-tv.ro puteti sa postati toate experientele filmate la masa de biliard, le putem comenta impreuna, le putem critica sau aprecia, putem da sau cere sfaturi, pareri, impresii.

Asadar, in loc sa postam diverse filme pe Youtube, putem crea pe http://www.biliard-tv.ro o colectie autohtona de inregistrari utile - cred eu - tuturor practicantilor de biliard.

Site-ul este intr-o versiune beta avansata :lol: :lol: ceea ce face foarte probabil faptul ca o sa ramana asta. Este 100% functional, modificarile ulterioare vor fi doar de natura estetica, filmele uploadate nu vor suferi modificari.

Cu toate ca sunt absolut convins ca nu va lipseste nimic din arsenalul de jucator, pun la bataie o pastila Samsara pentru tac de Break-Jump cotata cea mai buna la ora actuala (http://www.samsaracues.com/cue.php?view=4), prin tragere la sorti, unui "uploader" cu minim 3 filme uploadate.

Bafta multa si viteza la upload!

Marse over and out
Attachments
biliard-tv.jpg
biliard-tv.jpg (594.65 KiB) Viewed 19405 times
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Biliard-TV.ro

Postby Val » Thu Mar 03, 2011 8:44 am

Frumoasa initiativa, Marse!
Vrei sa ne faci pe toti vedete, sa ne cresti cota de piata si sa ramane pe pelicula realizarile noastre "memora[bile]".

Ma gandeam ca sunt deja cateva inregistrari de pe la Muscoi sau din alte ocazii care circula pe YouTube si care ar putea fi puse aici ca un inceput de arhiva. De asemenea, mai sunt multe inregistrari facute si ne-upload-ate inca. Poate se indura cei care le-au facut si le vor pune aici.

Long live the http://www.biliard-tv.ro.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Biliard-TV.ro

Postby marse » Thu Mar 03, 2011 8:55 am

Mersi de aprecieri, coane!

Am toate inregistrarile de la Muscoi (thanx to Mage), vor aparea incet incet cele mai interesante meciuri (in special finale).

Spor la upload si ne vedem in aprilie la concurs!

M.
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Biliard-TV.ro

Postby madfox » Thu Mar 03, 2011 9:03 am

Frumos coane. Asta da surpiza. Ai mers pe blat :D
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Biliard-TV.ro

Postby marse » Fri Mar 04, 2011 12:05 am

usor pe blat coane, sa nu fac spuma!

Sa vedem daca noul coleg de forum "Tacul de Aur" baga ceva din activitatile de la malul marii, ca acolo e "miezu" in perioada asta!
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Biliard-TV.ro

Postby madfox » Fri Mar 04, 2011 9:34 am

Coane in loc de pastila aia mai bine pui o bere. Sa vezi cum curg uploadurile :lol: :twisted:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Biliard-TV.ro

Postby marse » Mon Mar 07, 2011 1:00 am

In regula coane, la alegere, Bere sau Samsara!

In alta ordine de idei, au fost niste probleme de vineri pana acu, cu upload-urile filmelor trase de pe youtube, dar s-a remediat, sorry for the inconvenience.

Happy upload in continuare, mai cu talent!

Marse over and out.
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Biliard-TV.ro

Postby marse » Mon Mar 14, 2011 7:51 am

Updates pe http://www.biliard-tv.ro meciuri de la galati, bila 8, enjoy ;-)
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Biliard-TV.ro

Postby marse » Wed Apr 20, 2011 11:45 pm

Updates de la Sibiu pe www.biliard-tv.ro, un concurs de amatori pe niste mese vintage. + o semifinala si o finala de la Muscoi7 din bucuresti, IDM. Enjoy! ;)
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Biliard-TV.ro

Postby madfox » Fri Apr 22, 2011 9:07 pm

Bv coane, te tii de treaba. Imi fac mea culpa ca n-am mai incarcat dar am sa recuperez :oops:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Next

Return to BILIARD TV

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron