wx900

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: wx900

Postby arnydm » Sat Oct 17, 2015 2:34 pm

Cu orice shaft de 11.75-12 este ușor să ratezi loviturile din cauza efectului aplicat... n-am înțeles niciodată de ce se întâmplă asta la numai 1mm diferență între diametre... probabil amabilul nostru amic amabil ne va lămuri cum stă treaba cu fizica aici. Pastilă soft pe el? Da. Este o soluție, cu toate că un bun prieten spune că îi place foarte mult cum se comportă cu un Kamui Hard. Din experiența mea personală, care nu cuprinde experimente hard, un soft este superior unui mediu pe shaft-uri de 11.75 în sensul că te obligă ( ca jucător ) să nu te bazezi pe impuls ci pe efect... nu știu cum să mă exprim mai bine în cuvinte dar mie unul mi se pare mai ușor să controlez ceea ce scoate un efect la intensitate mică ( medie ) versus impuls la intensitate aproximativ egală... am impresia că este mai ușor de controlat alba prin efect decât prin impact. Poate nu reușesc eu să mă exprim cât mai bine și în mod cert este ceea ce simt eu atunci când am de ales între a lovi sub centru pentru a tăia din elan pentru a face un stop ( la o intensitate mai mare ) versus a lovi în centru la o intensitate mai mare. McDermott spune că pe un I3 este potrivit un soft, Mezz spune că pe EXII tot o pastilă soft ar fi ideală, tot Mezz pune standard pe wx900 un mediu la fel Predator pe al lor Z... naiba să-i înțeleagă dar eu recomand soft! :D :D :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Previous

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron