tac jump

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

tac jump

Postby corbuu » Thu Jan 16, 2014 3:59 pm

Ce tac de jump imi puteti recomanda la un pret in jur de 300 de lei? Multumesc
corbuu
Pionier
 
Posts: 32
Joined: Sun Jan 27, 2013 5:43 pm

Re: tac jump

Postby AlexandruM » Fri Jan 17, 2014 11:05 am

Din experienta proprie (am incercat 3 tipuri de tacuri de jump) recomand Lucasi L-2000JC, il gasesti la pret acceptabil, arata bine si sare la fel de bine. Personal nu vad rostul de a cheltui 400-700 de Ron pe un tac care poate il folosesti de 2-3 ori intr-o sesiune de joc. Majoritatea celor de pe forum sunt inca la nivelul de joc in care o lovitura de jump executata corect sau ratata nu va face diferenta intr-un joc, asa ca investitia de timp si bani trebuie facuta in alte aspecte ale jocului. La profesionisti intr-adevar o lovitura de jump poate hotari soarta meciului si aici imi amintesc de jumpul lui Nick Van Den Berg de la Mosconi 2012, care a determinat practic castigatorii trofeului.

In esenta tacurile de jump sunt oarecum asemanatoare, sfatul meu este sa incerci acele tacuri pe care le ai disponibile in zona ta si daca iti place vreunul il cumperi. Ca si peste tot diferenta o face antrenamentul si nu bucata de lemn, desi eu am jucat si cu un tac care efectiv refuza sa sara.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron