Achizitionare masa de biliard

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Achizitionare masa de biliard

Postby cmg_george » Fri Feb 06, 2015 8:03 pm

Am atasat ceea ce eu zic ca este cea mai sugestiva imagine cu dimensiunile camerei (minime) in functie de masa si tac

Image

PS: Am incercat sa atasez imaginea sa ramana in caz ca se muta de la link-ul pus dar nu merge. ("Sorry, the board attachment quota has been reached.")
cmg_george
Pionier
 
Posts: 14
Joined: Sun Feb 01, 2015 8:02 pm

Re: Achizitionare masa de biliard

Postby dicentiu » Mon Feb 09, 2015 12:31 am

cum iti dai seama daca o masa este de calitate ? postavul, mantele cum le verifici ?
dicentiu
Pionier
 
Posts: 2
Joined: Mon Jan 12, 2015 10:26 pm

Re: Achizitionare masa de biliard

Postby AlexandruM » Mon Feb 09, 2015 5:40 am

dicentiu wrote:cum iti dai seama daca o masa este de calitate ? postavul, mantele cum le verifici ?


Calitatea mesei este data de brandul ei, varsta, locul si modul in care a fost utilizata.

Daca masa este montata, starea postavului se poate observa lejer, daca e prea lucios inseamna ca are ceva timp, la asta se adauga aspectul general al lui, cum arata la buzunare, sub mante etc.

Mantele pot fi verificate prin presare cu degetele, de obicei cauciucul imbatranit este mai tare, motiv pentru care bilele reactioneaza diferit. In alte cazuri mantele sunt montate prost si atunci la o lovitura mai tare bila sare in sus din manta.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Previous

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron