Recomandare tac

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Recomandare tac

Postby Munteanu Cosmin » Sat Feb 15, 2014 6:01 pm

Salut ! as dori si eu o recomandare pentru achizitionarea unui tac (suma disponibila 300-350 RON). Din discutiile anterioare am observat ca se recomanda McDermott Lucky. Dar ce parere aveti de tacurile Action Adventure sau Black & White, sunt la fel de bune ca McDermott ? intreb deoarece au un design mai interersant.
Munteanu Cosmin
Pionier
 
Posts: 3
Joined: Fri Feb 07, 2014 4:01 pm

Re: Recomandare tac

Postby madfox » Sat Feb 15, 2014 9:25 pm

E mai bun Mcdermott decat Action asta e clar. In locul tau as mai pune ceva si as lua un Players cu shaft HXT undeva la 450-500 lei
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Recomandare tac

Postby amabilu » Sun Feb 16, 2014 8:51 am

E mai bun ca Action dar dupa mine nu-si merita banii Lucky.Ori unul ieftin ex.Action,Artemis cu care sa ti dai drumul la mana si apoi cu timpul si intrand in contact cu tacurile altor jucatori sa vezi cam ce s ar mula pe jocul tau,ori mai pui acum bani si ti iei ceva mai bun pentru drum lung.Recomandarea lui madfox e o alegere foarte,foarte buna.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Recomandare tac

Postby AlexandruM » Sun Feb 16, 2014 9:45 pm

Tacurile McDermott Lucky sunt tacuri bune, dar nu merita 350 de ron, deoarece la aceasta suma mai pot fi adaugati niste banuti si deja cumperi un tac mult mai de calitate.
Players HXT e o solutie buna.
Intrebarea este ce vrei de la tacul tau? Daca vrei un tac de joc pentru un incepator, poti merge pe un Artemis, sau orice tac la 100-150 Ron care e drept si iti place cum sta in mana, la fel o solutie buna sunt si McDermot Lucky s/h. Ideea este ca tu nu vei simti diferenta intre tacul de 100 si cel de 300 de ron, iar daca vei creste in joc, garantat vei dori peste 1-2 ani sa iti iei un tac mult mai scump si calitativ. Asadar fie iti iei acum ceva ieftin, sa inveti jocul si sa te obisnuiesti cu tacul personal, dupa care cumperi un tac mai performant, fie iti iei din start un tac bunicel, dar deja nu vei mai putea pe viitor da vina pe tac ca nu iti merge jocul :)

Referitor la design, atat la Lucky cat si la Action el este ca si inexistent, adica sunt niste tacuri colorate si cam atat, cu timpul vei intelege cum trebuie sa arate un tac de biliard.

PS Daca totusi esti hotarat sa iei un tac la banii astia, posteaza pe sectiunea de vanzari poate au colegii ceva de vanzare s/h.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Recomandare tac

Postby Munteanu Cosmin » Mon Feb 17, 2014 4:00 pm

Multumesc pentru sfaturi si indrumari :) ..... cat despre tac , daca diferenta mare de calitate dintre McDermott si Players e data de 100-150 RON, o sa merg clar pe tacurile Players HXT.
Munteanu Cosmin
Pionier
 
Posts: 3
Joined: Fri Feb 07, 2014 4:01 pm

Re: Recomandare tac

Postby madfox » Mon Feb 17, 2014 8:25 pm

Ok, daca vrei am sa te ajut cu asta.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Recomandare tac

Postby Munteanu Cosmin » Mon Feb 17, 2014 8:52 pm

Maine o sa vin in Bucuresti, ma gandeam sa cumpar tacul de la magazinul TAT Biliard, dar ascult si propunerea ta madfox
Munteanu Cosmin
Pionier
 
Posts: 3
Joined: Fri Feb 07, 2014 4:01 pm

Re: Recomandare tac

Postby dumy3l » Fri Feb 21, 2014 12:41 pm

m-ar interesa si pe mine sa achizitionez un tac fie nou fie un SH in stare foarte buna. bugetul ar fi intre 300-350 ron. astept recomandari!
dumy3l
Pionier
 
Posts: 8
Joined: Fri Feb 21, 2014 12:19 pm

Re: Recomandare tac

Postby amabilu » Fri Feb 21, 2014 5:39 pm

Pai pentru sh pune anunt la vanzari-cumparari iar pentru nou la 300-350 sa se exprime aia mai priceputi ca mine.Cred ca nou pe la suma asta nu e nici cal nici magar,adica nu e mare diferenta de vreun tac decent pt un incepator pe care il gasesti la ceva peste un milion.

Recomandarea mea este ca un incepator sa nu dea bani multi pe un tac deoarece acum in mana lui toate vor fi la fel si al doilea motiv este ca nu poate sti care tac i se va potrivi modului de joc.

Cea mai buna sugestie cred ca este aceea ca, in timp ,odata cu familiarizarea cu jocul,omul sa ia contact cu tacurile partenerilor de joc si sa vada ce i place si ce crede ca l aranjeaza.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Recomandare tac

Postby dumy3l » Fri Feb 21, 2014 7:21 pm

am un tac la putin peste 100 ron si m-am cam saturat de el. nu vrea sa mai asculte deloc. am tinut in mana un mcdermott cu shaft predator si m-am cam indragostit pe loc. dar shaftul acela l-a costat pe adversarul meu doar 450 ron, ceea ce e prea mult pt mine.
dumy3l
Pionier
 
Posts: 8
Joined: Fri Feb 21, 2014 12:19 pm

Next

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests