BD Cues

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

BD Cues

Postby Viking » Wed Apr 02, 2014 12:24 pm

16 ani de experienta in fabricarea tacurilor.
Am cititi numai reviewuri bune despre produsele lor, in special despre shafturi.

Marele avantaj este ca iti faci tacul cum iti doresti.
M-am sfatuit cu Bob Danielson (care e un baiat extraordinar de receptiv spre deosebire de cei de la OB, de ex, ca sa nu vb de magazinele din romanica) cum sa-mi fac un shaft cu defelxie si mai mica decat SS360 (e shaftul lor LD, laminat) si am ajuns la urmatoarea schema: diametru de 12,50 mm, ferula de jumatate de inch (capped), Kamui Black soft.
Cu totul am ajuns la 268 USD livrat in Romania in 3-5 zile.
Din pacate acu are mana rupta si nu lucreaza vreo 2-3 sapt. Insa am ajuns pe lista de comenzi, ceea ce e important.

http://www.bdcuesandcomix.com/category/10
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: BD Cues

Postby amabilu » Wed Apr 02, 2014 12:42 pm

Asta s ar putea sa fie o informatie foarte importanta,BD cues.Ai idee cat costa un tac cu totul la el?Vorbeste de butt uri din purplehearts wood si ma intereseaza.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: BD Cues

Postby Viking » Wed Apr 02, 2014 1:01 pm

scrie pe sait undeva. cam de la 350 usd in sus. Butt-ul e tot laminat ;)
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: BD Cues

Postby AlexandruM » Wed Apr 02, 2014 2:39 pm

Vrei sa pui pe butt de OB shaft de la BD?

Despre BD la fel am citit doar lucruri bune, dimensiunea de 12.50 mm mi se parea foarte reusita. Succes.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: BD Cues

Postby Viking » Wed Apr 02, 2014 3:56 pm

A picat treaba cu tacul OB. De fapt am oprit-o eu, dand peste BD cues, a caror metoda de lucru mi s-a parut mai demna de incredere decat laminarea celor de la OB care, in timp, are slabiciunile ei. Si cum banii erau cam p'acolo... Plus posibilitatea de a "construi" singur jucaria de 12,50 mm, cu ferula scurta (cam cum cred eu ca-mi trebuie ca sa joc si mai bine).
O sa-l pun pe buttul McD g209, daca tot m-am lipit de el in ultima vreme. Si Danielson stie care este tacul ceea ce va ajuta la potrivire (bineinteles totul va fi dat la subler initial).
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: BD Cues

Postby amabilu » Wed Apr 02, 2014 7:26 pm

Deci ce inseamna butt laminat?Care e ideea ca l face laminat?
E de bine sau de rau?Sper sa nu fie laminat pentru ca face economie la lemn:))
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: BD Cues

Postby Viking » Sat Apr 05, 2014 7:41 pm

Orice produs din mai multe bucati e mai rezistent, mai putin susceptibil la vibratii, mai stabil, mai echilibrat.
OB introduce niste greutati in butt (in afara de cele pt greutatea tacului) pt echilibru, cica. Adica chestia aia dintre bratz si antebrat (care mi-a esplicat-o cineva pe for).
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: BD Cues

Postby amabilu » Sun Apr 06, 2014 6:14 pm

Inteleg.Sa ne tii la curent cu problema BD,din cate am umblat pe forum nu mi amintesc sa fi citit de vreun custom.Eu chiar sunt curios.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron