Noutăți OB si Predator

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Noutăți OB si Predator

Postby Viking » Thu Sep 04, 2014 11:46 am

Am văzut că OB cues si Predator au lansat noi shafturi ("OB Plus" respectiv "second generation").
Preturi pe măsură. Predatorul cel puţin, se apropie de un tac bun.
Am remarcat ca OB-ul îi trage tare cu lemnul mai bun si ferula mai solida dar mai ușoară -> deflexie si mai mica. Personal n-am avut probleme cu ferula sau padul de carbon ci cu laminarea, respectiv imbinarile dintre bucatile componente (care deveneau din ce in ce mai vizibile).
Si după cum zicea un prieten de-al nostru maghiar "dracu' nu culca-te" deja analizez. :)
Astfel OB-ul vechi devine,la 188 USD, cel mai bun Shaft oarecum accesibil. (nu fac reclama, dar oferta e chiar buna). Deşi nici 219 pt cel îmbunătăţit nu-i un capăt de tara.
Predatorul nu l-am analizat. Poate ne zice altcineva.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Noutăți OB si Predator

Postby Viking » Thu Sep 04, 2014 2:56 pm

Mesaj sters
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Noutăți OB si Predator

Postby AlexandruM » Fri Sep 05, 2014 9:59 am

Din cele vazute pe AZ, Predator a crescut preturile la toate produsele, devenind acum si mai putin accesibil.
Trebuie sa recunoastem ca shafturile 314/2 si Z/2 de la Predator au facut ceva galagie la vremea lor, fiind produsele care au promovat cel mai activ tehnologia LD. In prezent insa, au aparut si alternative de la Mezz, OB, Jacoby, Pechauer, BD, Tiger etc, unele din care sunt foarte calitative, adaugand la acestea saturatia pietei cu shafturi LD si un service uneori deficitar al pradatorilor, ajungem la concluzia ca shafturile LD de la Predator vor fi mai putin cautate. Dar impatimitii e posibil sa isi doreasca mereu noutatile de la producator.

Strategia celor de la OB imi place, desi nu am incercat nici un produs al lor, par sa fie oameni de cuvant si sa produca marfa calitativa.

Personal sunt reticent la noutati, astept sa fie testate, sa se aduca modificari, sa mai scada pretul, abia apoi poate voi fi interesat in vreo schimbare. Prea ne jucam cu schimbarea sculelor, desi accentul ar trebui pus in cu totul alta parte.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Noutăți OB si Predator

Postby madfox » Sun Sep 07, 2014 8:02 am

Cred ca 314 -2 si Z2 au cel putin7 ani pe piata. S-a lansat altceva anul asta ?Pe siteul lor nu e nimic.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Noutăți OB si Predator

Postby arnydm » Sun Sep 07, 2014 8:06 am

Probabil se referă la Z2-ul acela tunat recent...
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Noutăți OB si Predator

Postby Viking » Tue Sep 09, 2014 7:54 pm

Probabil. N-am citit nimic concret de fapt, dar am vazut ca-i dadeau tare cu "second generation" (posibil sa fie vb de "doiuri").
Pai s-atunci de unde cresterea de pret nesimtita in conditiile in care OB-ul are linie noua (la care vad ca au adaptat si jointurile mai speciale, gen Viking sau Pechauer etc.) si chiar Pechauer care are unul LD din 12 bucatzele uscate in cuptor, garantat la toate cele, pe viata si despre care am vb cu cei de Seyberts si care ziceau ca-i absolut perfect quality and playability.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests