Problema varf shaft

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Problema varf shaft

Postby arnydm » Mon Dec 15, 2014 11:01 pm

Chiar dacă este stricată acolo unde bănuiește pictoraș se poate tăia partea superioară de la ceea linie și se rezolvă problema… rămâne cel puțin 1/2 din pastilă la dispoziția proprietarului. Asta evident dacă este cazul…

În altă ordine de idei… a înviat vikingul? :))
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Problema varf shaft

Postby gabriel-v » Tue Dec 16, 2014 12:31 am

sa o schimb de tot cu care alta?
nu sunt asa de profesionist sa dau 70 lei pe o ferula...
gabriel-v
Pionier
 
Posts: 17
Joined: Thu Apr 24, 2014 8:11 pm

Re: Problema varf shaft

Postby arnydm » Tue Dec 16, 2014 6:08 am

Se referea la pastilă, nu la ferulă. Iar o pastilă poate costa chiar mai mult de 70 lei dar și mai puțin de 10 lei, depinde de care iei și dacă o pui sau nu singur. Dacă se mișcă vizibil atunci când ții degetul apăsat pe vârful pastilei și îl miști spre lateral atunci o tai cu un cutter de la semnul acela pomenit de pictoraș și apoi îi dai forma, curbura. Nu se mai mișcă... e Ok. Se mișcă... trebuie schimbată.
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Problema varf shaft

Postby gabriel-v » Tue Dec 16, 2014 7:41 am

deci. pastila este tzeapana, nu se misca absolut deloc.
am reusit de unul singur sa ii dau o forma mai rotunjita. am sa postez imagini sa imi spuneti daca este ok.

va multumesc. :D
gabriel-v
Pionier
 
Posts: 17
Joined: Thu Apr 24, 2014 8:11 pm

Re: Problema varf shaft

Postby amabilu » Tue Dec 16, 2014 8:34 am

O alegere ciudata acest kit Mcdermott,sper ca nu l ai luat nou ca nu isi merita deloc pretul.Ai sau nu ai bani,trebuie sa stii ca o pastila buna amelioreaza sensibil un tac,cu atat mai mult unul ca al tau.La 19 lei gasesti o pastila laminata cat de cat buna in comert,daca nu ai doua maini stangi sunt destule materiale video si text care sa te ajute sa o montezi acceptabil.

Evident ca daca intrebi vei primi raspunsuri aici pe forum insa la aceste intrebari elementare pe care le pui este de ajuns sa tastezi cateva cuvinte pe google si primesti o sumedenie de raspunsuri cu mult mai cuprinzatoare.

exemplu:cautare google imagini "nickel dime cue tip"
si rezultatul:
https://www.google.ro/search?q=nickel+d ... 64&bih=645
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Problema varf shaft

Postby gabriel-v » Tue Dec 16, 2014 10:40 am

consider ca, fata de toate tacurile de la orice club de biliard din bucuresti, acest tac de la kitul mcdermond (am dat vreo 270lei pe kit) este unul indeajuns de bun incat sa imi imbunatateasca jocul, insa m-a tinut pe loc pastila, care era aproape plata.
asa cum am spus, am reusit sa mai rotunjesc putin pastila si sa o aduc la o forma mai conventionala. o sa ii fac in seara asta poza sa va arat si daca nici asa nu o sa fie cum trebuie, am sa ma gandesc serios sa dau o suma ok de bani si sa imi schimb pastila.... sau, poate as schimba tacul complet....

multumesc :)
gabriel-v
Pionier
 
Posts: 17
Joined: Thu Apr 24, 2014 8:11 pm


Re: Problema varf shaft

Postby arnydm » Tue Dec 16, 2014 10:03 pm

Prea pronunțată curbura pentru gustul meu… dar dacă este Ok pentru tine...
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Problema varf shaft

Postby Cristi » Tue Dec 16, 2014 10:03 pm

Da...E ok acum ca forma. Oricum e important sa ai un cue tip tool pt ca sa-i mai dai forma din cand in cand. Spor la bile.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Previous

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests