Parere Tac break/jump - entry

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Parere Tac break/jump - entry

Postby andreisergiu » Sun Feb 22, 2015 6:00 pm

La calitate nu am nimic de reprosat. Chiar e foarte decent pentru pretul respectiv. Vine cu filet 5/16 x18 si quick release pt jump. 19.5 Oz.

Legat de creta, la spargere am reusit sa dau si cu efect la baza destul de propuntat, fara miscue, dar si la jump (din greseala :lol:). Cred ca am reusit sa dau cam 3-4 jump-uri consecutive pana la miscue. Decent as spune eu. Nu stiu ce as mai putea dori de la jump, sa dau de la primele mele jump-uri, pe toata diagonala mesei (overhand) cu bila obstacol pusa fix la jumatate si bila alba la 3cm de manta, mi se pare extraordinar. Dar si de la o bila distanta, fara nicio emotie. Cred ca toata ideea e sa fie si rezistent in timp la o utilizare normala (sa nu se indoaie, sa nu se deformeze/sara pastila etc.)
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Re: Parere Tac break/jump - entry

Postby Viking » Sun Feb 22, 2015 10:55 pm

fa o statistica: cate mese spargi pt. tine, adica intra cel putin o bila si cate pt. adversar, adica spargi bine si vine adversarul la masa. Cu fenolicele cam spargi pt. adversar.
sau var 3: intra bila, si alba vine inapoi pe manta

Am avut si eu Fury cu fenolic si m-am saturat cate mese am cadorisit. Aduceam si 8--9 bile dincoace de jumatea mesei dar in buzunare, zero.
Probabil ca sunt mai folositoare la 9 ball

Jump nu dau. E gay :)
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Parere Tac break/jump - entry

Postby amabilu » Mon Feb 23, 2015 5:53 am

Viking wrote:Jump nu dau. E gay :)


De acord total!Jump is gay! :lol:
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Parere Tac break/jump - entry

Postby andreisergiu » Mon Feb 23, 2015 8:07 am

https://www.youtube.com/watch?v=Ejw2PGx_HvA

Va mentineti parerea, ca jump-ul e gay? :))))
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Re: Parere Tac break/jump - entry

Postby Viking » Mon Feb 23, 2015 9:29 am

bine, nu e gay :)
e ca urechile elefantului: spectaculoase, dar tot nu aude mai bine cu ele.
Ce am vazut eu pe gsp, in materie de jump, se putea descrie printr-o zicala in inglish: from frying pan into de fire :)
Asa ca, eu asta din liga "avansat de crashma", prefer sa ma scot din snooker cu ajutorul mantelor, ca de ratat, ratez si de la 50 de cm cateodata, darmite cu jump :) Nimic nu e mai satisfacator ca un snooker din snoker.
Repet, joc numai 8 ball.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Parere Tac break/jump - entry

Postby andreisergiu » Sat Apr 04, 2015 5:51 pm

Tacul e fenomenal pt banii pe care i-am dat :) 57 EUR.

La spargere mai trebuie sa lucrez, insa bila alba pleaca ca din tun, fara prea mare efort reusesc sa imprim extrem de multa putere in lovitura. Best break - 4 bile.
Jump-ul e la fel, demential :) sare fara emotii de la mai putin de o bila departare, dar se "plafoneaza" daca incerc ceva extrem, urcand tacul foarte mult. Insa isi face treaba de minune.
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Re: Parere Tac break/jump - entry

Postby andreisergiu » Sat Apr 18, 2015 1:53 pm

andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Previous

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron