Constructie tac biliard vs tac snooker

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Constructie tac biliard vs tac snooker

Postby amabilu » Sat Jan 17, 2015 7:29 pm

Desi Dorian a acoperit foarte bine problema o sa mi spun din nou punctul de vedere tinand cont ca am pus si eu paie pe foc anul trecut intr o discutie asemanatoare.

Nici eu nu cred ca performanta are de a face cu batul,diferentele sunt doar culturale si de mentalitate.Fiecare sport are frumusetea lui iar in ce priveste dificultatea intr adevar snookerul este mult mai putin accesibil amatorilor insa cand vorbim de performanta e la fel ca in orice sport,munca intensa si dedicata.

Cand s a mai discutat subiectul, o concluzie buna a fost exprimarea lui madfox care suna ceva de genul:"Cand e vorba de tacuri, suntem toti defecti!"
Marea varietatea a tacurilor este una dintre caracteristicile biliardului.Fiecare alege ce i place si ce crede ca i foloseste.Un jucator istet va sti sa diferentieze intre calitate si marketing.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Constructie tac biliard vs tac snooker

Postby andreisergiu » Sat Jan 17, 2015 10:19 pm

Corect, fiecare sport cu farmecul lui :)

Din punctul meu de vedere cea mai importanta parte la orice tac (snooker/biliard) e pastila, ajutata de o creta buna.
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Re: Constructie tac biliard vs tac snooker

Postby arnydm » Sun Jan 18, 2015 11:08 am

Iote ce spune regulamentul Federatiei Române de Snooker despre tacul de joc... oare stă cineva și măsoară diametrul pastilei înainte de desfășurarea competiției?!? :lol: :lol: :lol:
http://www.snooker.ro/tinuta_echipament.php
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Constructie tac biliard vs tac snooker

Postby andreisergiu » Sun Jan 18, 2015 4:37 pm

Se sta cu sublerul la intrare :)))
andreisergiu
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Fri Dec 12, 2014 8:41 pm

Previous

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron