FURY EX ll shaft

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

FURY EX ll shaft

Postby Viking » Sat Mar 14, 2015 11:16 am

Pentru ca sunt prea sarac sa traiesc eftin, m-am decis sa nu mai vand tacul, (ca dupa asta chiar imi parea rau) ba mai mult, sa-i fac upgrade, adica sa-i iau un shaft laminat EX II de 11.75mm. Prea multe infos nu gasisem despre el dar alea putine erau favorabile.
Zis si facut. Comanda lui Oliver Ortmann.de (excelenta comunicare si magazin) si 5 zile mai tarziu si 140 eur mai putin, apare posta.
Este perfect lucrat si finisat, liniile laminarii fiind invizibile, cu ferula scurta, cu pad sub pastila si spuma inside si cu matching ring pt. tacul meu seria NA.
Interesant e ca Fury nu se lauda cu caracteristici low deflection desi tacul le are (nu chiar ca OB, dar le are). Ce-i fantastic este feelingul si controlul in situatii de inghesuiala. Inainte ma multumeam sa joc "in zona", acuma imi fixez spoturi fixe pe masa, unde vreau alba si acolo merge. Am si reusit doua inchideri de 8ball din 18 partide jucate. Nu va radeti ca e putin, ca daca ati vedea masa ...
Desi am citit pareri despre shafturi subtiri, care opinau ca la distanta trebuie preshot rutine atenta, am dat la distanta binisor, fara sa ma pregatesc chiar intentionat, ca sa-l vad "ce stie".
Una peste alta, un shaft de top, cu lovitura "calda", mediu stiffness, pe care-l simti ca te ajuta, fara sa mai fie nevoie de fortzari sau prea multa gandire.
Am jucat doar 20 de partide. Sunt sigur ca dupa 200...
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: FURY EX ll shaft

Postby arnydm » Sat Mar 14, 2015 8:17 pm

Eee... se schimbă calimera! Te-ai dat la shaft-uri tip "țânțar"? :D :D :D Bine ai venit în club și să-l folosești cu plăcere!
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: FURY EX ll shaft

Postby Viking » Sat Mar 14, 2015 11:21 pm

thanks. momentan plcerea e de partea lui. dar nu va dura mult pana sa-l ghicesc. :)
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: FURY EX ll shaft

Postby madfox » Mon Mar 16, 2015 2:49 pm

Interesant shaftul. Sa il stapanesti cu placere ...
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: FURY EX ll shaft

Postby Viking » Mon Mar 16, 2015 5:59 pm

thanks.
ironia face ca iar am promisiuni de cadorisire cu un tac OB.
asa ca parca-l vad pe lista de transfer pe asta. Sau poate le tin pe ambele.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron