Players HXT

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Players HXT

Postby lupdragos » Tue Oct 13, 2015 11:57 am

Buna tuturor!As avea o intrebare in legatura cu seria HXT de la Players si anume:in ce consta diferenta de pret dintre modele?Spre exemplu intre modelul HXT15 si HXT20 sau intre HXT30 si HXT99.Diferenta este pur estetica sau si de constructie/mod in care se joaca?
lupdragos
Pionier
 
Posts: 16
Joined: Mon Oct 12, 2015 3:44 pm

Re: Players HXT

Postby AlexandruM » Tue Oct 13, 2015 2:31 pm

Toate din cele enumerate de tine au varfuri de 12.75 mm, cu exceptia lui HXT20 care pare sa aiba 13mm, da acest aspect trebuie precizat expres intrucat este posibil sa existe si shafturi cu 13mm si la celelalte modele.
In rest sunt identice. variaza doar decoratiunile.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Players HXT

Postby DragosLucian » Tue Oct 13, 2015 6:32 pm

Ti-as recomanda HXT 15 deoarece are joint-ul metalic. Asta face ca lovitura sa fie mai "solida"; am dat cu un players cu joint de plastic si pare cam "moale". Acum depinde si de gusturile tale, eu asta as recomanda.
User avatar
DragosLucian
Jucator
 
Posts: 85
Joined: Thu Dec 13, 2012 2:13 am

Re: Players HXT

Postby amabilu » Tue Oct 13, 2015 9:28 pm

Daca nu te intereseaza aspectul estetic si poti juca fara ata eu ti as recomanda sa comanzi la acelasi magazin din Bucuresti care comercializeaza HXT modelul Sneaky Pete.E la jumatate de pret din HXT si isi merita banii cu prisosinta.De mult timp sneaky pete ul este cel mai bine vandut produs de la Players.Eu am avut modelul de trandafir si mi a placut mult senzatia de solid hit pe care o avea si a fost tacul cu care m am simtit cel mai "in charge".L am vandut deoarece coada vibra un pic cam mult pentru gustul meu,aspect insa care nu e strain nici HXT urilor.Sa fiu sincer ma gandeam deunazi sa l comand din nou,si tot pe cel de trandafir,nu mi place cum arata nuanta de culoare cocobolo la modelul de snichi de la Players.

Acuma depinde de gusturi;daca vrei "solid hit" iei sneaky pete daca vrei "firm hit" il iei pe cel recomandat de dragoslucian,in rest ele sunt intr adevar mai molicele.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Players HXT

Postby lupdragos » Tue Oct 13, 2015 11:56 pm

DragosLucian wrote:Ti-as recomanda HXT 15 deoarece are joint-ul metalic. Asta face ca lovitura sa fie mai "solida"; am dat cu un players cu joint de plastic si pare cam "moale". Acum depinde si de gusturile tale, eu asta as recomanda.

Nu toate modelele din seria HXT au joint metalic?
lupdragos
Pionier
 
Posts: 16
Joined: Mon Oct 12, 2015 3:44 pm

Re: Players HXT

Postby lupdragos » Wed Oct 14, 2015 12:01 am

amabilu wrote:Daca nu te intereseaza aspectul estetic si poti juca fara ata eu ti as recomanda sa comanzi la acelasi magazin din Bucuresti care comercializeaza HXT modelul Sneaky Pete.E la jumatate de pret din HXT si isi merita banii cu prisosinta.De mult timp sneaky pete ul este cel mai bine vandut produs de la Players.Eu am avut modelul de trandafir si mi a placut mult senzatia de solid hit pe care o avea si a fost tacul cu care m am simtit cel mai "in charge".L am vandut deoarece coada vibra un pic cam mult pentru gustul meu,aspect insa care nu e strain nici HXT urilor.Sa fiu sincer ma gandeam deunazi sa l comand din nou,si tot pe cel de trandafir,nu mi place cum arata nuanta de culoare cocobolo la modelul de snichi de la Players.

Acuma depinde de gusturi;daca vrei "solid hit" iei sneaky pete daca vrei "firm hit" il iei pe cel recomandat de dragoslucian,in rest ele sunt intr adevar mai molicele.

Nu ma intereseaza aspectul estetic in mod special.Modelul Sneaky Pete de la Players joaca la fel de bine ca un HXT?Despre care magazin din Bucuresti e vorba?
lupdragos
Pionier
 
Posts: 16
Joined: Mon Oct 12, 2015 3:44 pm

Re: Players HXT

Postby amabilu » Wed Oct 14, 2015 7:36 am

Aoleu,sa nu intram la fiecare zi in discutii care tac joaca mai bine.Orice tac poate juca la fel de bine ori ca e un tac de sala indoit si cu deflectie mare ori ca e un tac asa-zis "tehnologizat" de o mie de euro.Si unul si altul au avantaje sau limitari dar astea tin doar de gustul fiecaruia.Jucatorul joaca,nu tacul.

Am facut intr o postare mai veche o sinteza a recomandarilor de tac nou de pe forumul az si modelul asta a avut cele mai multe recomandari.

Pe scurt,un tac excelent pentru inceputul biliardului.TAT comercializeaza Players in Romania.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Players HXT

Postby AlexandruM » Wed Oct 14, 2015 8:17 am

Dupa ultimele intrebari puse de autorul subiectului, intrebarea mea este: Ce cauta autorul? De ce si-a oprit alegerea la Players?
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Players HXT

Postby lupdragos » Wed Oct 14, 2015 9:50 am

amabilu wrote:Aoleu,sa nu intram la fiecare zi in discutii care tac joaca mai bine.Orice tac poate juca la fel de bine ori ca e un tac de sala indoit si cu deflectie mare ori ca e un tac asa-zis "tehnologizat" de o mie de euro.Si unul si altul au avantaje sau limitari dar astea tin doar de gustul fiecaruia.Jucatorul joaca,nu tacul.

Am facut intr o postare mai veche o sinteza a recomandarilor de tac nou de pe forumul az si modelul asta a avut cele mai multe recomandari.

Pe scurt,un tac excelent pentru inceputul biliardului.TAT comercializeaza Players in Romania.

Mersi pt.raspuns.Am cautat pe Tat modelul Sneaky Pete si am gasit doar de la alte firme decat Players si nu la jumatate de pret fata de HXT.Un link mi-ar fi de ajutor.Multumesc!
lupdragos
Pionier
 
Posts: 16
Joined: Mon Oct 12, 2015 3:44 pm

Re: Players HXT

Postby lupdragos » Wed Oct 14, 2015 9:57 am

AlexandruM wrote:Dupa ultimele intrebari puse de autorul subiectului, intrebarea mea este: Ce cauta autorul? De ce si-a oprit la Players?

Salut Alex,m-am oprit la Players in urma unor review-uri citite pe forum si in urma unor recomandari+seria HXT se incadreaza in bugetul meu.Am considerat ca pt.experienta pe care o am eu, seria HXT ar fi o alegere potrivita.Caut la un tac sa aiba lemn de calitate,sa aiba o constructie solida,sa aiba shaft pro taper,varful sa nu aiba dimensiunea mai mare de 13mm dar nici mai mica de 12mm,nu ma intereseaza daca are wrap sau nu si nici aspectul estetic nu este prea important pt.mine.Buget disponibil:maxim 600RON.
lupdragos
Pionier
 
Posts: 16
Joined: Mon Oct 12, 2015 3:44 pm

Next

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests